Ako prepracovať medzipamäť písma v systéme Windows 10

Chcete prepracovať medzipamäť písma v systéme Windows 10? Rovnako ako vyrovnávacia pamäť ikon, aj Windows vytvára vyrovnávaciu pamäť pre písma, aby sa rýchlejšie načítali a aby sa rýchlejšie zobrazilo používateľské rozhranie dokumentov, aplikácií a ďalších ovládacích prvkov. Ak je poškodený, písma sa nemusia správne zobrazovať alebo niektoré písma chýbajú v zozname typov písma, ktorý je k dispozícii pre niektoré aplikácie. V tejto príručke sa budeme zaoberať tým, ako redizajnovať medzipamäť písma.Cache písma je úžasný a špeciálny súbor v priečinku.del /A /F /Q '%WinDir%ServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalFontCache*FontCache*'

Tento priečinok je predvolene zabezpečený, takže ak máte priamy prístup k tejto ceste. Systém Windows vám však poskytuje aj chybu. Fonty sa ukladajú do vyrovnávacej pamäte v zozname súborov v tomto priečinku. Ak sú vaše písma z nejakého dôvodu poškodené alebo poškodené a nezobrazujú sa správne, možno budete chcieť tieto súbory odstrániť, aby ste zmenili štruktúru vyrovnávacej pamäte písma. Poďme sa pozrieť, ako na to:Pred ďalším presunom nezabudnite, že váš používateľský účet má práva správcu. Teraz postupujte podľa pokynov uvedených nižšie.ako sa zbaviť reklám na skype

Ako prepracovať medzipamäť písma v systéme Windows 10:

Ak chcete zmeniť vzhľad medzipamäte písma, skúste urobiť nasledujúce veci:Vyrovnávacia pamäť písma v systéme Windows 10

Krok 1:

Stlačením klávesových skratiek Win + R na klávesnici otvoríte dialógové okno Spustiť. Potom zadajte services.msc v poli Spustiť.Krok 2:

Po dokončení sa otvorí konzola služieb.Krok 3:

Stačí sa pozrieť na službu Windows Font Cache v zozname.

ako vymazať roly nesúlad
Krok 4:

Klepnite na tlačidlo stop na paneli nástrojov.

Krok 5:

Prejdite na tento počítač v Prieskumníkovi súborov.

Krok 6:

Po prechode po jednotlivých priečinkoch sa presuniete do nasledujúceho priečinka. Nekopírujte a neprilepujte cestu priamo, pretože niektoré priečinky sú zabezpečené a možno k nim budete mať prístup kliknutím na tlačidlo Pokračovať:

%WinDir%ServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalFontCache.
Krok 7:

Odstráňte obsah tohto priečinka.

Krok 8:

Potom odstráňte súbor% WinDir% System32 FNTCACHE.DAT.

Krok 9:

Teraz môžete spustiť službu Windows Font Cache, ktorú ste predtým zastavili.

Krok 10:

Reštartujte Windows 10.

Poznámka: Po zastavení služby, ale stále nemôžete odstrániť súbory, je tu uvedený spôsob.

použiť chromecast ako druhý monitor mac
  • Stiahnite alebo nainštalujte program ExecTI.
  • Použite ExecTI na vykonanie cmd.exe ako TrustedInstaller.
  • Príkazový riadok sa nakoniec otvoril ako dôveryhodný inštalátor, zadal alebo skopíroval a vložil príkaz uvedený nižšie:
    C:WindowsServiceProfilesLocalServiceAppDataLocalFontCache

To by malo problém vyriešiť.

Tip: Môžete tiež použiť nasledujúci príkaz na ukončenie a spustenie služby Windows Font Cache.

net stop FontCache net start FontCache

V systéme Windows 7, 8.1 sú súbory medzipamäte písma umiestnené priamo v nasledujúcom priečinku:

ako sa odhlásiť z herného centra
%Windir%ServiceProfilesLocalServiceAppDataLocal

Neexistuje žiadny samostatný adresár FontCache, ako napríklad Windows 10. V takom prípade musíte byť opatrní, aby ste neodstránili ďalšie priečinky. Odstráňte iba súbory * .DAT súvisiace s vyrovnávacou pamäťou fontov.

Poznámka: Ak vaše písma po resetovaní vyrovnávacej pamäte stále robia problémy a zobrazujú neplatné znaky. Potom by sa mohli poškodiť samotné nainštalované písma v priečinku C: Windows Fonts. Ak chcete obnoviť predvolené písma dodávané so systémom Windows, vykonajte z veľkého príkazového riadka nasledujúci príkaz:

sfc /scannow

Umožnite systému Windows obnoviť pôvodné súbory písma.

Záver:

Tu je všetko o redesignovej vyrovnávacej pamäti písma. Ak čelíte problémom, dajte nám vedieť. Ak si myslíte, že je to užitočné, dajte nám vedieť svoje návrhy v sekcii komentárov nižšie. Poznáte inú alternatívnu metódu, o ktorej si myslíte, že sa v tejto príručke nemôžeme zaoberať?

Prečítajte si tiež: