Ako zobraziť veľkosť priečinka v priečinkoch Disku Google

disk Google je najbezpečnejšie miesto na uloženie systémových súborov alebo priečinkov. Ale bude čas, keď budete musieť vyčistiť úložisko v účte Disku Google. Ak chcete zobraziť veľkosť priečinkov na Disku Google. Potom zistíte, že Disk Google túto funkciu nepodporuje. V tomto článku vám povieme, ako zobraziť veľkosť priečinka v priečinkoch Disku Google. Poďme začať!Disk Google je úžasné miesto na ukladanie všetkých vašich súborov s mimoriadne veľkorysými bezplatnými programami a veľkou úložnou kapacitou s platenými programami. Synchronizuje súbory medzi zariadeniami a umožňuje používateľom zdieľať a tiež spolupracovať. Disk Google je ideálny pre používateľov, ktorí vždy pracujú na cestách. Pretože k nemu máte prístup na viacerých zariadeniach a softvéri.root zte zmax pro

Niektoré z výhod používania jednotky Google, ktoré zahŕňajú: • Automatické ukladanie - na disk Google sa všetka vaša práca ukladá automaticky. Takže už nikdy nestratíte kus práce!
 • Kompatibilita zariadení - Môžete ľahko zdieľať súbory na rôznych zariadeniach.
 • Offline prístup - Napriek tomu, že je predovšetkým pracovným priestorom online. Používatelia majú stále prístup k svojim súborom, aj keď sú offline.
 • Zdieľanie a spolupráca - súbory je možné zdieľať s ostatnými používateľmi online.

Ďalej

možno budete niekedy musieť uvoľniť miesto vo svojom účte Disku Google. Možno máte veľa osobných videí a fotografií na ukladanie, alebo nemusíte byť ochotní platiť mesačné predplatné a chcete sa len držať svojho 15 GB úložiska zadarmo. Bez ohľadu na to, keď potrebujete úložisko zorganizovať a zredukovať, zistíte, že Disk Google je v oblasti správy súborov trochu funkčný. Konkrétne nie je možné vo webovom rozhraní Disku Google zistiť, aké veľké sú jednotlivé priečinky. Môžete sa pozrieť na veľkosť súborov, ale celková veľkosť súborov v jednotlivých priečinkoch je záhadou.Rýchla oprava | Zobraziť veľkosť priečinka na Googli

Ak hľadáte iba najväčšie súbory, môžete ich vyčistiť. Existuje aj rýchle riešenie, ktoré vám umožní preskočiť zvyšok tohto článku. Pozrieť sa! • Prejdite na Disk Google.
 • Kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu.
 • Potom kliknite na položku Nastavenia.
 • Kliknite na Zobraziť položky, ktoré zaberajú úložisko.

Disk Google potom zobrazí zoznam všetkých súborov na Disku Google, ktoré sú automaticky zoradené podľa veľkosti súboru. Potom sa môžete rozhodnúť, či si chcete tieto veľké súbory ponechať, uložiť ich niekde inde alebo ich odstrániť.

Stiahnite si priečinok

Prístup hrubou silou je jednoduchý: stiahnite si priečinok Disk Google na svoj miestny pevný disk. Tam si môžete pozrieť podrobnosti o veľkosti úložného priestoru pre stiahnutý priečinok v Prieskumníkovi súborov. Ak už priečinok nie je potrebný, vymažte ho.Ak chcete stiahnuť priečinok na Disku Google, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov: • Kliknite Môj disk v ľavej časti stránky Disk Google rozbaľte zoznam priečinkov.
 • Pravým tlačidlom myši kliknite na priečinok a stlačením tlačidla Stiahnuť uložte kópiu na pevný disk.

Ak vyberiete túto možnosť, v pravom dolnom rohu Disku Google sa otvorí panel Príprava na stiahnutie. Potom vám to povie, že sa komprimuje súbor. Dáme vám vedieť, keď bude pripravený na stiahnutie, a súbor ZIP priečinka sa uloží do predvoleného priečinka na stiahnutie v prehliadači.

V Prieskumníkovi súborov otvorte stiahnutý priečinok Disku Google. Pretože sa ukladá ako komprimovaný súbor ZIP, mali by ste ho najskôr extrahovať otvorením ZIP a stlačením Extrahovať všetko. Vyberte cieľovú cestu pre extrahovaný priečinok a potom stlačte tlačidlo Extrahovať tlačidlo.

Pravým tlačidlom myši kliknite na extrahovaný priečinok v Prieskumníkovi súborov a výberom položky Vlastnosti otvorte okno Vlastnosti. Karta Všeobecné obsahuje podrobnosti o veľkosti priečinka. Po dokončení kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok a potom vyberte Odstrániť.

Pridajte aplikáciu Zálohovanie a synchronizácia

Backup and Sync je aplikácia, ktorá synchronizuje cloudové úložisko Disku Google s pevným diskom. Zobrazuje všetky vaše súbory a priečinky na Disku Google v priečinku Prieskumník súborov na Disku Google.

Ak chcete pridať zálohovanie a synchronizáciu do systému Windows, kliknite tu na tlačidlo Stiahnuť. Tým sa uloží inštalátor softvéru na váš pevný disk. Otvorte inštalátor softvéru a do systému Windows pridajte Zálohovanie a synchronizáciu. Inštalačný program vás prevedie tromi krokmi, ktoré vám pomôžu s nastavením.

 • Prihláste sa do svojho účtu Google. Uistite sa, že toto je účet Google, ktorý je priradený k vášmu účtu Disku Google.
 • Nasledujúce okno sa vás opýta, ktoré priečinky z počítača, ktoré chcete zálohovať na Disk Google. Kliknutím na Vybrať priečinok môžete vybrať niekoľko priečinkov, ktoré chcete zálohovať. Ale nemusíte. Ak chcete tento krok preskočiť, zrušte výber všetkých priečinkov a stlačte tlačidlo Ďalej.
 • Tretí krok je ten, ktorý hľadáme. Predvolene je vybratá možnosť Synchronizovať môj disk s týmto počítačom. Predvolené miesto na miestne zálohovanie priečinka na Disku Google je váš adresár používateľov. Môžete tiež zvoliť alternatívny kliknutím na položku Cesta.
 • Potom vyberte možnosť Synchronizovať iba tieto priečinky ..., aby sa zobrazil zoznam všetkých priečinkov na vašom Disku Google. Vedľa každého priečinka sa zobrazí veľkosť priečinka. Nie je to však jednoduchý spôsob, ako zakaždým skontrolovať veľkosť priečinka, je to vynikajúce jednorazové riešenie, ktoré od vás nežiada, aby ste do svojho počítača nič nainštalovali. Ak máte potrebné informácie, ukončite sprievodcu. V opačnom prípade stlačte tlačidlo Štart a začnite synchronizovať Disk Google s pevným diskom.

Ďalej

Prieskumník súborov teraz bude obsahovať priečinok na Disku Google, ktorý otvoríte kliknutím na položky Rýchly prístup> Disk Google. Stĺpec Veľkosť prieskumníka súborov však na hlavnom displeji neobsahuje žiadne podrobnosti o veľkosti ukladacieho priečinka. Môžete však skontrolovať veľkosť priečinka tak, že umiestnite kurzor myši na priečinok a otvoríte jeho popis.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči tento článok Zobraziť veľkosť priečinka v službe Google, ktorý vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

previesť bin na iso windows 10

Pozri tiež: Myslíte si, že služba Google Meet vyhovuje HIPAA?