Recenzia Lenovo X1 Nano: Ľahký a efektívny notebook

12. januára 2022 76 Názory Lenovo X1 Nano Review Ľahký a efektívny 8.2Odborné skóre Lenovo X1 Nano Review: My Take

Lenovo X1 Nano je nepochybne najľahší notebook Lenovo vôbec. Displej tohto notebooku má navyše rozlíšenie 2K (2160 x 1350), ktoré mu umožňuje poskytovať vynikajúcu kvalitu obrazu. Vďaka svojej extrémne ľahkej a tenkej konštrukcii má však tento notebook obmedzený počet portov.





Dizajn, Rozmer A Hmotnosť8Výkon procesora (CPU).9Výkon pamäte (RAM).8Možnosti úložiska a výkon8Výkon grafickej karty8Životnosť batérie a výkon8 PLUSY
  • 1. Ľahký
  • 2. Ľahko uchopiteľné
  • 3. Vynikajúca kvalita obrazu
  • 4. Dobre rozmiestnená klávesnica
  • 5. Slušný výkon
ZÁPORY
  • 1. Obmedzený počet portov
  • 2. Malý touchpad
Lenovo X1 Nano 13 palcovýLenovo X1 Nano 13 palcový$1 489,99 Pozri Dohoda Podrobnosti

Hľadali ste extrémne ľahký notebook? Ak áno, táto recenzia Lenovo X1 Nano je skvelým miestom, kde začať.



V tejto recenzii vás prevediem dizajnom a špecifikáciami Lenovo X1 Nano. Okrem toho vám budú poskytnuté užitočné informácie o výkone notebooku z hľadiska procesora, RAM, grafiky, úložiska a výdrže batérie.

Rovnako, ak bude k dispozícii a bude to potrebné, v rôznych častiach tohto prehľadu poskytnem výsledky benchmarkových testov na základe výkonu notebooku. Okrem toho počas tejto recenzie budem notebook porovnávať s niektorými z jeho najbližších súperov.



Nakoniec, keď dočítate túto recenziu až do konca, budete mať všetky potrebné informácie o celkovom výkone Lenovo X1 Nano. Vďaka tomu sa budete môcť rozhodnúť, či tento notebook spĺňa vaše požiadavky.



Prehľadávať témy príspevkov

Recenzia Lenovo X1 Nano: Moje prvé myšlienky

Lenovo X1 Nano recenzia Moja prvá myšlienka

Notebooky Lenovo sú dnes jedným z najpredávanejších notebookov na svete. Je to pravdepodobne preto, že sú kvalitné, ponúkajú špecifikácie viacerých konfigurácií a majú vynikajúce funkcie.



chybový kód 0011 ticketmaster

Našťastie sa Lenovo X1 Nano nelíši od väčšiny notebookov Lenovo vzhľadom na jeho obrovskú dobrú kvalitu a funkcie. Aby sme boli konkrétnejší, tento notebook má ľahkú konštrukciu a 2K displej.



Notebooky s takýmito funkciami sú však zvyčajne drahé a X1 Nano nie je výnimkou. Konkrétne, keď som v januári 2022 napísal tento článok, počiatočná cena tohto notebooku bola 1 489,99 $.

Môže mať tento drahý notebook všetky funkcie, aby uspokojil potreby používateľov? Ak chcete zistiť, pokračujte v čítaní!

Lenovo X1 Nano dizajn, rozmery a hmotnosť

Dizajnovo je Lenovo X1 Nano vyrobené z karbónového tela zmiešaného s horčíkom. Telo tohto notebooku je navyše potiahnuté priľnavou a hladkou matnou čiernou textúrou.

Výsledkom je, že telo notebooku sa pri poškriabaní dobre čistí. Vďaka priľnavej textúre je notebook tiež veľmi ľahko uchopiteľný.

Na veko Lenovo X1 Nano je v ľavom hornom rohu napísané logo Thinkpad X1. Okrem tohto loga je vpravo dole aj starostlivo vodorovne vyryté Lenovo.

Keď toto veko otvoríte, uvidíte, že na vás hľadí 13-palcový displej. Ako drahý notebook má displej Lenovo X1 Nano rozlíšenie 2K (2160 x 1350), ktoré mu umožňuje poskytovať vynikajúcu kvalitu obrazu.

Je pôsobivé, že displej tohto notebooku má maximálny jas 450 nitov. Preto je X1 Nano vhodný na použitie v slnečnom alebo dobre osvetlenom prostredí.

Okrem pôsobivého maximálneho jasu je displej tohto notebooku vybavený antireflexnou vrstvou. Tento povlak znižuje odrazy na obrazovke.

Rovnako dôležité je, že displej je vybavený aj vrstvou proti rozmazaniu, ktorá zabraňuje priľnutiu šmúh a nečistôt na jeho povrchu. Okrem týchto povrchových úprav, ktoré chránia notebook pred nečistotami, má tento displej po stranách tenké rámiky.

Horný a spodný rám je však trochu hrubý. Pravdepodobne dôvodom, prečo je horný rám hrubý, je to, že má uprostred obrovskú webovú kameru HD.

Okrem toho sa táto webová kamera dodáva s ochranným krytom, ktorý zabraňuje špionáži webovej kamery. Tiež kúsok na pravej strane tejto webovej kamery je hybridná infračervená (IR) kamera.

Táto infračervená kamera slúži na jednoduché prihlásenie do systému Windows cez Windows Hello rozpoznávanie tváre.

Na druhej strane spodný rám displeja Lenovo X1 Nano má na krajnom okraji logo X1 Nano.

Pred pokračovaním je dôležité poznamenať, že Lenovo X1 Nano je k dispozícii s dotykovým displejom. Táto funkcia dotykového displeja je však spoplatnená.

Lenovo X1 Nano je dodávané so štandardnou klávesnicou typu chicklet. Táto klávesnica má dobre rozmiestnené klávesy a jej používanie je veľmi jednoduché.

Na klávesnici som si však všimol niečo zložité. Pre viac detailov sa zdá, že funkčné (fn) a ovládacie (ctrl) klávesy sú zamenené.

Normálne je kláves ctrl pred klávesom fn. Na klávesnici Lenovo X1 Nano sa však kláves fn nachádza pred klávesom ctrl.

To môže spôsobiť zmätok pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na tento druh nastavenia klávesnice. Okrem toho môže chvíľu trvať, kým sa používatelia prispôsobia tomuto nastaveniu.

Ako sa očakávalo od notebooku Lenovo X1, X1 Nano má červený Trackpoint v strede klávesnice. Tento Trackpoint je vynikajúcou alternatívou k touchpadu.

Keď už hovoríme o touchpade, X1 Nano má malý touchpad umiestnený hneď pod klávesnicou. Tento touchpad sa dodáva s veľmi hladkým povrchom a dvoma klikajúcimi integrovanými tlačidlami.

Len kúsok na pravej strane tohto touchpadu je snímač odtlačkov prstov. Tento snímač odtlačkov prstov slúži na zabezpečenie a umožňuje jednoduché prihlásenie do systému Windows iba prstom.

Pokračujeme, na Levono X1 Nano sú štyri reproduktory. Tieto reproduktory zahŕňajú dva výškové reproduktory nad klávesnicou a dva spodné reproduktory na základni notebooku.

Navyše tieto štyri reproduktory produkujú pôsobivú kvalitu zvuku pri sledovaní filmov alebo prehrávaní skladieb. Reproduktory sú tiež dostatočne hlasné na to, aby zaplnili strednú miestnosť zvukom.

Pokiaľ ide o výber portov, Lenovo X1 Nano prichádza s neuspokojivým počtom portov. Konkrétne tento notebook obsahuje iba dva porty Thunderbolt 4 a kombinovaný konektor pre slúchadlá/mikrofón na ľavej strane.

Je dôležité poznamenať, že jeden z týchto portov Thunderbolt 4 slúži ako nabíjací port. Na pravej strane tohto notebooku sa však nachádza iba tlačidlo napájania s malou kontrolkou a výfuk ventilátora.

Navyše, na zadnej strane tohto notebooku je slot pre nano SIM.

Čo sa týka rozmerov a hmotnosti, Lenovo X1 Nano meria 292,8 x 207,7 x 13,8 – 16,7 mm (Š x H x V). Navyše tento notebook váži iba 907 g.

S touto hmotnosťou a rozmermi je Lenovo X1 Nano jedným z najľahších a najtenších dostupných notebookov. Navyše, vďaka extrémne nízkej hmotnosti budú môcť používatelia notebook voľne prenášať.

V porovnaní s tým je Lenovo X1 Nano ľahší ako Microsoft Surface Book 3 13-palcový. Aby sme boli konkrétnejší, Microsoft Surface Book 3 13-palcový váži 1534 g a meria 312 x 232 x 13 – 23 mm.

Na záver, Lenovo X1 Nano sa vyznačuje elegantným dizajnom. Tento notebook je tiež veľmi ľahký, vďaka čomu sa s ním veľmi ľahko pohybuje.

Avšak kvôli svojej nízkej hmotnosti má tento notebook obmedzený počet portov. Lenovo X1 Nano preto v tejto časti recenzií dizajnu ohodnotím ôsmimi z desiatich.

Prehľad výkonu procesora (CPU) Lenovo X1

Prehľad výkonu procesora (CPU) Lenovo X1

Ako procesor používa Lenovo X1 Nano procesor Intel Core i7-1180G7. Tento procesor je 4-jadrový procesor s vyrovnávacou pamäťou 12 MB.

Procesor má tiež základnú frekvenciu 2,20 GHz a maximálnu frekvenciu 4,60 GHz.

To znamená, že s týmto procesorom by mal byť Lenovo X1 Nano schopný vykonávať v podstate akúkoľvek výpočtovú úlohu. Aby som uviedol viac podrobností, tento notebook bude schopný spúšťať náročné aplikácie ako napr Adobe Photoshop bez spomalenia.

Aby som ďalej dokázal môj názor, teraz budeme diskutovať o výkone notebooku v teste Geekbench 5.3. Pre prehľadnosť, Geekbench 5.3 test je multiplatformový benchmarkový test, ktorý meria výkon procesora počítača.

Okrem toho v tomto benchmarkovom teste vysoká znamená lepší výkon. V teste teda Lenovo X1 Nano získalo 5 155 bodov.

To je solídne skóre, pretože je vysoko nad priemerom kategórie 2 000 bodov. V skutočnosti tento prenosný počítač fungoval lepšie ako väčšina jeho konkurentov v tomto benchmarkovom teste.

Napríklad HP Elitebook 830 G7, ktorý používa Intel Core i7-10810U, získal v benchmarkovom teste iba 4 260 bodov. Tiež ThinkPad X1 Carbon, ktorý používa procesor Intel Core i5-10310U, získal v benchmarkovom teste iba 3 639 bodov.

Na záver, Lenovo X1 Nano s procesorom Intel Core i7-1180G7 sa ukazuje ako vynikajúci výkon. Okrem toho tento notebook fungoval lepšie ako väčšina jeho konkurentov v teste procesora.

Preto budem Lenovo X1 Nano hodnotiť deviatimi z desiatich v tejto sekcii recenzie procesorov.

Prehľad výkonu Lenovo X1 Nano Memory (RAM).

Lenovo X1 Nano sa dodáva so štandardnou veľkosťou pamäte 8 GB. Tento prenosný počítač však obsahuje iba jeden slot RAM a jeho štandardnú pamäť 8 GB je integrovaná.

Pamäť RAM notebooku preto nemožno vymeniť ani upgradovať. Pozitívne je, že tento notebook Lenovo si môžete kúpiť so 16 GB RAM.

Nemyslím si však, že si budete musieť kúpiť Lenovo X1 Nano s pamäťou 16 GB. Je to preto, že 8 GB RAM na tomto notebooku stačí na vykonávanie prakticky akejkoľvek výpočtovej úlohy vrátane multitaskingu.

Keď už hovoríme o multitaskingu, tento prenosný počítač s 8 GB pamäte bude schopný spustiť viac ako 30 kariet Chrome súčasne bez oneskorenia. Okrem toho budete môcť na notebooku súčasne spúšťať množstvo aplikácií bez toho, aby vykazoval známky spomalenia.

Aby som ešte viac dokázal výkon tohto notebooku s 8 GB pamäťou, rozoberiem teraz jeho výsledok v teste PCMark 10. Pre prehľadnosť, PCMark 10 je systémový benchmarkový test pre počítače so systémom Windows.

Okrem toho tento test meria výkon počítača pri pracovných zaťaženiach súvisiacich s kanceláriou, ako je prehliadanie webu a spracovanie textu. Navyše v tomto benchmarkovom teste vysoké skóre znamená lepší výkon.

Podľa výsledkov tohto benchmarkového testu teda Lenovo X1 Nano získalo 4 615 bodov. V porovnaní s tým Lenovo X1 Nano zaostáva za iným notebookom Lenovo (Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 3).

Konkrétne Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 3 dokázal v teste PCMark 10 získať neuveriteľných 5198 bodov.

Preto na základe všetkých vyššie uvedených informácií ohodnotím Lenovo X1 Nano ôsmimi z desiatich v tejto časti preskúmania pamäte.

Možnosti úložiska Lenovo X1 Nano a prehľad výkonu

Možnosti úložiska Lenovo X1 Nano a prehľad výkonu

Lenovo X1 Nano prichádza s PCIe SSD typ úložiska, ktorý podporuje maximálnu kapacitu úložiska 1 TB. Napriek tomu, že nie je vybavený slotom na SD kartu na rozšírenie úložiska, verím, že 1 TB SSD úložisko bude stačiť pre väčšinu používateľov.

Navyše, ako väčšina z nás vie, SSD je jedným z najrýchlejších dostupných úložných jednotiek. S úložiskom SSD preto očakávajte, že sa Lenovo X1 Nano spustí za menej ako 30 sekúnd.

Okrem toho tiež očakávajte, že notebook poskytne pôsobivú prenosovú rýchlosť. Keď už hovoríme o prenosovej rýchlosti, poďme teraz diskutovať o tom, ako sa prenosnému počítaču darilo pri teste prenosu súborov.

Aby sme uviedli viac podrobností, Lenovo X1 Nano dokázalo preniesť 25 GB multimediálnych súborov s prenosovou rýchlosťou 424,8 MB/s. Táto prenosová rýchlosť je takmer na rovnakej úrovni ako Lenovo X1 Carbon 462,9 MB/s.

Prenosová rýchlosť X1 Nano však zaostala za priemerom kategórie 572,4 MB/s. Okrem toho žalostne zaostáva za Dell XPS 13 s rýchlosťou 806,2 MB/s.

Aby som ďalej dokázal výkon úložiska X1 Nano, poskytnem vám výsledok testu CrystalDiskMark na notebooku. Pre prehľadnosť, CrystalDiskMark benchmarkový test meria výkon úložiska počítača vypočítaním jeho rýchlosti čítania a zápisu.

Rýchlosť čítania je čas, ktorý zariadenie potrebuje na otvorenie súboru. Na druhej strane rýchlosť zápisu je opakom rýchlosti čítania a meria, ako dlho trvá uloženie údajov na úložné zariadenie.

V teste CrystalDiskMark teda X1 Nano zaznamenal rýchlosť čítania a zápisu 1670,99 MB/s a 1739,42 MB/s. Tento prenosný počítač pôsobivo prekonal jedného zo svojich najbližších súperov, HP Elite Dragonfly.

Konkrétne HP Elite Dragonfly pri teste zaznamenal rýchlosť čítania 1306,33 MBps a rýchlosť zápisu 502,98 MBps.

Po zvážení vyššie uvedených testov a porovnaní ohodnotím Lenovo X1 Nano osem z desiatich v tejto časti recenzie.

ručne pridať zážitok z hry geforce

Prehľad výkonu grafickej karty Lenovo X1 Nano

Čo sa týka grafiky, Lenovo X1 Nano prichádza s integrovanou grafikou Intel Iris Xe Graphics. Keď už hovoríme o integrovanej grafike, znamená to, že GPU je zabudované do procesora.

Z tohto dôvodu táto grafická karta zdieľa pamäť s CPU na vykonávanie úloh súvisiacich s grafikou. Výsledkom je, že Lenovo X1 Nano nebude môcť plynulo spúšťať náročné hry a aplikácie.

Bez ohľadu na to, s grafikou Intel Iris Xe bude tento notebook schopný hrať niekoľko zastaraných hier. Napríklad X1 Nano by mal pri hraní poskytovať približne 60 fps (snímok za sekundu). Dota 2 Reborn (2015).

Grafika Intel Iris Xe má okrem možnosti zahrať si niekoľko zastaraných hier aj ďalšie výhody. Napríklad ako integrovaná grafická karta tento GPU spotrebuje menej energie, čo má za následok, že X1 Nano má dlhšiu výdrž batérie.

Predtým, než sa pohneme ďalej, je kľúčové spomenúť, že grafika Intel Iris Xe Graphics má základnú frekvenciu 300 MHz. Okrem základnej frekvencie má tento GPU aj boost frekvenciu 1100 MHz.

To znamená, že vám teraz poskytnem výsledok testu 3DMark Lenovo X1 Nano, aby som ďalej dokázal výkon grafickej karty. The 3DMark test je benchmarkový test, ktorý určuje výkon vykresľovania 3D a 2D grafiky počítača.

Okrem toho, na základe nastavenia tohto benchmarkového testu, čím vyššie skóre, tým lepší grafický výkon. V teste 3Dmark teda X1 Nano získal pôsobivých 5465 bodov.

Toto skóre je oveľa lepšie ako skóre HP Elite Dragonfly 1789 bodov. Prekvapivo tento notebook HP Elite Dragonfly využíva rovnakú grafickú kartu ako X1 Nano.

Na záver možno povedať, že aj keď je Lenovo X1 Nano vybavený integrovaným GPU, podalo slušný grafický výkon. Preto v tejto časti ohodnotím notebook ôsmimi z desiatich.

Životnosť a výkon batérie Lenovo X1 Nano

Životnosť a výkon batérie Lenovo X1 Nano

Lenovo X1 Nano má 48 Wh Li-ion batériu. Spoločnosť Lenovo propagovala túto batériu s výdržou až 13 hodín.

Aby som však zistil tvrdenie tohto výrobcu, budem diskutovať o výsledku X1 Nano v teste vybitia batérie. Tento test v podstate zahŕňa nepretržité prehliadanie webu cez WIFI pri streamovaní videí YouTube na prenosnom počítači, kým nezomrie.

Je pôsobivé, že batéria X1 Nano vydržala pri tomto teste vybitia batérie 10 hodín a 45 sekúnd. Je smutné, že tento prenosný počítač zaostáva za jedným zo svojich najbližších rivalov MacBook Air M1 ktorá trvala 15 hodín.

Záverom možno povedať, že výdrž batérie Lenovo X1 Nano je pozoruhodná, napriek tomu, že v teste batérie zaostáva za jedným zo svojich konkurentov. Preto v tejto sekcii recenzií batérie ohodnotím notebook osem z desiatich.

Recenzia Lenovo X1 Nano: Často kladené otázky

1. Má Lenovo X1 Nano dotykový displej?

Áno. Dotykový displej je však voliteľná funkcia, za ktorú sa účtuje príplatok.

2. Je Lenovo X1 Nano konvertibilný notebook?

Nie, Lenovo X1 Nano nie je konvertibilný notebook.

3. Koľko stojí Lenovo X1 Nano?

Keď som v januári 2022 napísal tento článok, počiatočná cena Lenovo X1 Nano na Amazone bola 1 489,99 dolárov.

4. Je Lenovo X1 Nano notebook s vysokou hmotnosťou?

Vôbec nie, Lenovo X1 Nano je s hmotnosťou len 907 g jedným z najľahších dostupných notebookov.

5. Je Lenovo X1 Nano vhodné na hranie?

nie, nie je. Je to preto, že obsahuje integrovanú grafickú kartu, ktorá nedokáže spustiť väčšinu moderných hier.

Napriek tomu bude notebook schopný hrať niekoľko zastaraných hier, ako aj menej náročných hier.

Lenovo X1 Nano Review: Moje posledné myšlienky

Lenovo X1 Nano Review Moje posledné myšlienky

Lenovo X1 Nano je celkom elegantný notebook s ľahkou konštrukciou. Navyše, vďaka jeho nízkej hmotnosti budú môcť používatelia tento notebook voľne prenášať.

Pre svoju nízku hmotnosť je však notebook vybavený obmedzeným počtom portov. Okrem toho je tento notebook extrémne drahý a jeho cena je 1 489,99 dolárov.

Pozitívne je, že X1 Nano prichádza s úložiskom SSD, ktoré umožňuje rýchle spustenie. Tento notebook je tiež vybavený procesorom, ktorý zvládne väčšinu výpočtových úloh.

Preto odporúčam Lenovo X1 Nano pre ľudí, ktorí chcú notebook, ktorý je ľahký a zároveň efektívny.

Lenovo X1 Nano 13 palcovýLenovo X1 Nano 13 palcový$1 489,99 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia Lenovo X1 Nano pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Nakoniec, ďalšie recenzie notebookov nájdete na našej stránke Recenzie notebookov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie notebookov.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. Laptopmag.com – recenzia Lenovo ThinkPad X1 Nano
  2. ultrabookreview.com – recenzia ultrabooku Lenovo ThinkPad X1 Nano (Core i7, matná obrazovka 16:10)
  3. notebookcheck.net – Recenzia notebooku Lenovo ThinkPad X1 Nano – menej ako 1 kg pre podnikový subnotebook s LTE
  4. lenovo.com – prenosný počítač ThinkPad X1 Nano (13, Intel).
  5. tomsguide.com – Recenzia Lenovo ThinkPad X1 Nano: Tento 2-librový notebook je šokujúco dobrý