Prečo sa klient Ralink Linux objavuje v sieťových zariadeniach?

Ralink Linux Client





Čo viete o aplikácii „Ralink Linux Client“? Na našej FB stránke veľa používateľov systému Windows tvrdilo, že prezerá neznámu položku uvedenú v tomto počítači. Nová položka sa však nazýva aj „Ralink Linux Client“, ktorý sa medzi počítačmi spomína ako súčasť siete. Je to neznámy záznam, používatelia sa domnievajú, že k ich počítaču má prístup niekto iný.



čo je dobrá nečinná teplota procesora

Je možné, že váš počítač môže byť napadnutý hackerom, ale je to vzácna šanca. Nech už je dôvod akýkoľvek, musíme sa ubezpečiť, že počítač nebude z akéhokoľvek dôvodu ohrozený. V niektorých prípadoch je „Ralink Linux Client“ ďalším zariadením, ktoré je pripojené k rovnakej sieti.

Pozri tiež: Ako nainštalovať Deluge WebUI na Ubuntu Linux



Čo viete o klientovi Ralink Linux?

Ralink je jedným z popredných a dôležitých výrobcov interných čipsetov pre routery. Pre tých používateľov, ktorí to nevedia, môže mať Ralink najväčší podiel na trhu a vyrába interné čipové sady pre TV, domáci bezpečnostný systém, smerovače atď.



Niektoré podniky ako HP, D-Link, Asus Netgear, Belking, Gigabyte atď. Používajú RLC ako internú čipset pre svoje smerovače. V niektorých prípadoch je teda klient Ralink Linux súčasťou vašej siete.

Dôvod, prečo sa klient Ralink Linux objavuje v sieťových zariadeniach:

Ralink Linux Client



RLC sa objavuje na sieťových zariadeniach, pretože je súčasťou vašej siete, tak prečo sa neobjavujú alebo nezobrazujú žiadne ďalšie náhodné zariadenia? Hlavným dôvodom je to, že čipová sada Ralink používa rovnakú adresu IP ako smerovač. Používa však rovnakú adresu IP, aby si systém medzi nimi zamieňal a zobrazoval iba klienta Ralink Linux ako súčasť siete.



Mnoho počítačových zločincov alebo hackerov z celého sveta si je vedomých tejto veci a môžu na hacknutie vášho počítača použiť to isté - RLC. V takom prípade chcú používatelia postupne deaktivovať zariadenia pripojené k smerovaču a skontrolovať, či niektoré zariadenie ponúka čipovú sadu Ralink Linux Client.

Ak také zariadenie s čipovou sadou RLC neexistuje, je to jasný signál toho, že sa niekto pokúsil nabúrať váš systém. Ak si teda myslíte, že sa niekto pokúša vstúpiť do vašej siete, musíte postupovať podľa niektorých základných metód uvedených nižšie.

Pozri tiež: Ako prenášať fotografie z PC na iPhone bez iTunes

1. Upravte názov a heslo siete WiFi

Názov a heslo siete WiFi

Pokiaľ teda žiadne zo zariadení pripojených k sieti smerovača nemá čipovú sadu RLC, existuje vyššia šanca, že sa hackeri musia pokúsiť dostať do vášho počítača pomocou názvu klienta Ralink Linux, aby detekciu ignorovali. V tejto situácii chcete upraviť heslo alebo názov WiFi. Kedykoľvek upravíte heslo alebo SSID smerovača, odpojí sa každé zariadenie pripojené k vášmu smerovaču.

  • Spočiatku stlačte kláves Windows Key + R na počítači a otvorte dialógové okno RUN.
  • V dialógovom okne RUN (Spustiť) zadajte „CMD“ a stlačte kláves Enter.
  • Na CMD zadajte „ipconfig“ a stlačte kláves Enter.

Teraz si budete môcť zobraziť všetky informácie o sieti. Zapíšte si adresu „Predvolená brána“. Predvolená brána je však predvolená prihlasovacia stránka vášho smerovača. Len zamierte na novú adresu Okno a potom sa prihláste pomocou hesla alebo používateľského mena. Heslo alebo používateľské meno nájdete na smerovači Príručka, alebo to potom môžete vyhľadať na google.

Po prihlásení si potom môžete pozrieť grafické používateľské rozhranie smerovača. Prejdite na kartu Bezdrôtové pripojenie a upravte identifikátor SSID a heslo. Po dokončení uložte nastavenia a potom úspešne reštartujte smerovač. To je všetko, ste hotoví! Takto môžete upraviť Heslo alebo SSID. Teraz už nebudete vidieť ‚Ralink Linux Client‘ pripojeného k sieti.

Pozri tiež: Najlepšie zakorenené triky pre Android, ktoré by ste mali vyskúšať

2. Vypnite služby Windows Connect Now

Vypnite služby Windows Connect Now

Ak máte do činenia so škodlivými hrozbami, potom zmena hesla alebo SSID môže pravdepodobne spôsobiť, že klient Ralink Linux zmizne z vášho počítača. Ak však nie je, nemusíte si s tým robiť starosti. RLC, ktoré prezeráte, je pravdepodobne jedno z vašich vlastných zariadení. Ak však stále chcete vymazať RLC z počítača, postupujte podľa niektorých jednoduchých pokynov uvedených nižšie.

  • Najprv stlačte kláves Windows Key + R a otvorte dialógové okno Spustiť. Teraz z dialógového okna Spustiť zadajte príkaz „services.msc“ a stlačte kláves Enter.
  • Teraz v zozname služieb prejdite nadol a vyhľadajte služby „Windows Connect Now“.
  • Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a vyberte položku Vlastnosti. Teraz z typu spustenia vyberte možnosť Zakázané.

A je to, hotovo! Takto môžete vymazať „Ralink Linux Client“ z Windows 10 PC.

Záver:

Toto sú dva najlepšie jednoduché alebo najlepšie spôsoby vymazania aplikácie „Ralink Linux Client“ zo systému Windows 10. Dúfam, že vám táto príručka pomohla! Ak poznáte inú alternatívnu metódu na odstránenie chyby, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie. Ak to považujete za užitočné, zdieľajte ich s ostatnými.

Do tej doby! Zostaň šťastná

Prečítajte si tiež: