wininit.exe - Čo je to wininit.exe a prečo je spustený?

Originálny súbor wininit.exe je softvérovou súčasťou systému Microsoft Windows od spoločnosti Microsoft Microsoft . Microsoft Windows je operačný systém. Inicializácia systému Windows je však spúšťačom aplikácií na pozadí pre operačný systém Windows. wininit.exe je zodpovedný za spustenie procesu inicializácie systému Windows. Toto je tiež nevyhnutný súbor systému Windows a nemali by sme ho odstraňovať.wininit.exeInicializácia systému Windows je spúšťačom väčšiny aplikácií na pozadí, ktoré sú neustále spustené. Pre správne fungovanie operačného systému je to kritický proces Windows. A ak ho odstránime, môže to spôsobiť systémovú chybu.Pravdepodobne ste tu, pretože ste videli program Wininit.exe v Správcovi úloh. A pýtate sa, prečo to beží na vašom počítači. Nebojte sa, zvyčajne je tento proces dosť bezpečný. Microsoft to dokázal. A je nainštalovaný s Windows. Okolo tohto spustiteľného súboru sa však točí dosť tajomstva. A áno! Mnoho webových stránok vám povie, že ide o vírus. Pozrime sa na tento proces trochu podrobnejšie.Odkiaľ pochádza winit.exe:

Spoločnosť Microsoft vytvorila program wininit.exe (Windows Initialize). Je to proces základného systému, ktorý pochádza z Windows XP. Pretože to prechádza na Windows 7 aj Vista. Vytvoria tento súbor, aby umožnili odinštalačným programom spúšťať a spracovávať príkazy uložené v súbore WinInit.ini. Toto umožňuje programom konať ešte počas bootovania počítača. Vo Windows 7 a tiež Vista. Primárne slúži ako spúšťač väčšiny aplikácií na pozadí, ktoré sú vždy spustené.Tento súbor sa ukladá lokálne vo vašom počítači na adrese:

  C:Windowssystem32wininit.exe  

Ak nájdete tento spustiteľný súbor a uložíte ho na akomkoľvek inom mieste. Potom je pravdepodobné, že ide o vírus, ktorý sa maskuje použitím názvu súboru wininit.exe.Mám zakázať wininit.exe?

Nie, wininit.exe je kritický systémový proces, ktorý Windows vyžaduje, aby fungoval. Ak tento proces ukončíte, pravdepodobne to spôsobí kritickú chybu systému. V ktorom budete musieť reštartovať počítač. To znamená, ako vidíte v tabuľke nižšie. Wininit.exe je v hornej časti procesného stromu pre všetky služby systému Windows. Čo zahŕňa svchost.exe.wininit.exe

Je wininit.exe nebezpečný?

V úplne novom počítači wininit.exe vôbec nepredstavuje žiadnu hrozbu. Avšak na starších počítačoch, ktoré sa už nejaký čas používajú. Existuje potenciálny problém s premenovaním vírusu na wininit.exe. To má formu škodlivého maskovania kopírovaním. Mali by ste byť v poriadku, pokiaľ však máte nainštalovaný slušný bezpečnostný softvér, napríklad Microsoft Security Essential.

Ďalej:

Wininit.exe je bezpečný spustiteľný súbor systému Windows, ktorý zavádza. A Microsoft to robí. Samotný program nie je škodlivý. Jediným nebezpečenstvom je, že meno môže byť kopírované aj inými programami v snahe zamaskovať skutočný vírus. To sa však dá povedať o takmer všetkých programoch.

Dúfam, že sa vám tento článok o wininit.exe páči, a získate od neho veľkú pomoc. Ak však stále máte nejaké otázky týkajúce sa tohto článku. Potom sa ich môžete opýtať v sekcii komentárov nižšie. Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako opraviť chybu autentifikácie WiFi v systéme Android