Súbor .aae - Čo je to prípona súboru .aae a ako ho môžeme otvoriť?

Pri prezeraní priečinka s fotografiami. Možno ste sa niekedy stretli s príponou súboru AAE. V zariadení Apple môže byť názov fotografie napríklad IMG_12345.AAE. V počítači so systémom Windows sa prípony súborov nemusia predvolene zobrazovať. Názov súboru obrázka preto môže byť jednoducho IMG_12345 spolu s ukážkou prázdnej ikony. To môže byť pre používateľov systému Windows veľmi mätúce. Som si istý, že ste zvedaví, čo to sakra je za súbor. Ako to môžete otvoriť, pretože keď to skúsite. Dostanete správu, ktorá podľa vzoru systému Windows nemôže tento súbor otvoriť.Súbor .aaeSúbor .AE predstavuje iba úpravy vykonané na existujúcej fotografii v Apple zariadenia. Môžeme odstrániť súbor AAE bez vymazania skutočnej fotografie. Ale áno, stratíte všetky úpravy, ktoré ste v súbore vykonali. Údaje o úpravách sa ukladajú vo formáte XML. Môžete ich ľahko zobraziť v textovom editore, ako je napríklad Poznámkový blok.Táto prípona súboru je pôvodná pre zariadenia a stroje Apple, konkrétne iOS 8 a novší a Mac OS 10.10 a novší. Ak prenášate fotografiu s touto príponou súboru do počítača so systémom Windows. Súbor sa prenesie ako obyčajný starý súbor JPEG a vykonané úpravy sa nezobrazia.Ďalej:

V starších verziách systému iOS by akékoľvek úpravy fotografie automaticky prepísali pôvodnú fotografiu. S vytvorením súboru AAE to už neplatí. Keď teraz vykonáte úpravu, pôvodný súbor zostane sám a uloží sa pokyny na úpravu do samostatného súboru - súboru AAE ( ktorý sa tiež nazýva súbor s postranným vozidlom AAE .) Umiestnenie súboru AAE je v rovnakom priečinku ako pôvodná fotografia a sleduje rovnaký formát pomenovania, ale namiesto .JPG na konci bude mať príponu súboru.Čo teda urobíte s týmito súbormi? Čo urobíte s týmito súbormi? Po dokončení úprav v zariadení so systémom iOS. Najjednoduchšie je urobiť si hotovú fotografiu e-mailom. Ak to urobíte, úpravy obrázka sa zalepia. Môžete ich tiež zverejniť na Facebooku alebo Instagrame (alebo na iných platformách sociálnych médií). Ale ako viete, vždy to trochu zníži kvalitu obrazu.

Tieto súbory sú na zariadeniach so systémom Windows alebo Android úplne zbytočné. Možno čoskoro bude k dispozícii možnosť použiť tieto typy súborov. Nemôžeme však povedať, kedy. Tieto súbory môžete tiež bezpečne odstrániť, ak chcete.Dúfam, že sa vám tento článok páči a veľmi vám pomohol pochopiť, čo je to súbor .aae. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie.Pozri tiež: Koncepty na Twitteri - Kde nájdeme koncepty na Twitteri?