Rôzne spôsoby, ako opraviť, nemôžu komunikovať pomocou chyby SSL

Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSLChcete opraviť chybu PS4, ktorá nemôže komunikovať pomocou chyby SSL? PS4 predstavuje svojim používateľom širokú škálu hier a poskytuje plnohodnotný herný zážitok. Ale nedávno, PS4 používatelia čelia chybe. Chyba však prichádza s textovou správou, ktorá hovorí, že nemôžem komunikovať pomocou protokolu SSLTáto chyba môže byť spôsobená rôznymi príčinami. Takže ak ste rovnakým problémom pri riešení rovnakého problému, ste na správnom mieste. V tejto príručke si povieme o rôznych účinných metódach, ktoré vám pomôžu opraviť chybu PS4 Cannot Communicate pomocou chyby SSL.Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu PS4 „Nie je možné komunikovať pomocou chyby SSL“:

Kedykoľvek sa vyskytne tento problém môže byť spôsobený chybou v lokálnej sieti, ktorá chráni vašu konzolu pred pripojením k PSN. V tejto situácii to teda môžete vyriešiť resetovaním konzoly.V prípade, že ak používate zariadenie Sonic Firewall, problém bude možné vyriešiť, iba ak v nastaveniach SonicWall zapnete konzistentný NAT. Ak chcete buď vypnúť kontrolu SSL, alebo nastaviť príslušné porušenie politiky tak, že namiesto blokovania pripojenia udalosť jednoducho zaznamenáte.Ak nie je zapojené žiadne vyhradené zariadenie firewall. Potom by ste mali skontrolovať, či je zapnutá funkcia UPnP (Universal Plug and Play). Ak to tak nie je, chcete to zapnúť z nastavení smerovača, aby ste zabezpečili, že bude presmerovaný každý relevantný port používaný vašou hernou konzolou.

Ak sa vám však tento problém zobrazuje iba pri pokuse o použitie integrovaného webového prehliadača pri pripojení k verejnej sieti WiFi. Potom prepnite z HTTPS na HTTP a načítajte stránky.V niektorých situáciách však problém nastáva v dôsledku poškodeného firmvéru. V tejto situácii by ste sa mali pokúsiť nainštalovať nový firmvér v bezpečnom režime a vykonať metódu cyklovania napájania.opravy

Oprava 1: Resetovanie a reštartovanie smerovača

Najbežnejším problémom, ktorý vyvolá túto nekonzistenciu, je porucha siete, ktorá chráni vašu konzolu pred pripojením k sieti PS. Niektorí používatelia opravujú Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Vynútiť vynútenie resetovania alebo reštartovania domácej siete.

Ak je to tento prípad, môžete začať jednoduchým obnovením siete, pretože je to menej rušivá technika. Nemôže tiež vykonávať žiadne zmeny v nastaveniach siete a prihlasovacích údajoch k sieti.

Ak chcete vykonať jednoduchý reštart siete. Potom ho vypnite stlačením vypínača na smerovači. Pred povolením sieťového zariadenia chvíľu počkajte. Môžete sa tiež ubezpečiť, že proces je úspešne dokončený vymazaním napájacieho kábla z elektrickej zásuvky. Potom počkajte niekoľko sekúnd, len aby ste vyčerpali výkonové kondenzátory.

Ak to nefunguje, mali by ste pokračovať obnovením siete. Pamätajte však, že táto operácia môže tiež vynulovať vlastné sieťové nastavenia a vlastné prihlasovacie poverenia.

Ak chcete vykonať túto operáciu, chcete mať ostrý predmet, pretože resetovacie tlačidlá sú zvyčajne zabudované dovnútra. Stačí stlačiť tlačidlá na niekoľko sekúnd, kým si všimnete, že všetky LED diódy začnú blikať naraz.

Ak stále čelíte ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba, potom sa ponorte k druhému riešeniu!

Oprava 2: Zapnite konzistentný NAT

Kedykoľvek sa vyskytne jedna z najnaliehavejších požiadaviek, ktoré vyvolávajú ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba, ak nie je zapnutá, je konzistentný NAT. Táto funkcia umožňuje, aby štandardná politika NAT poskytovala najlepšiu kompatibilitu, pokiaľ ide o aplikácie P2P, ktoré pracujú s konzistentnými adresami IP, ku ktorým sa chcú pripojiť.

To je prípad integrácie VoIP a siete Playstation Network. Po zapnutí konzistentného NAT bude SonicFirewall (alebo podobné zariadenie) nútený priraďovať ku každej internej súkromnej IP adrese konzistentne rovnakú mapovanú verejnú IP adresu a UDP port.

Poznámka: Sieť Playstation je postavená na starších bezpečnostných princípoch, a preto je pri komunikácii závislá od protokolu VOIP.

Mnoho postihnutých používateľov čelí „ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba môže vyriešiť problém po tom, čo vstúpili do ponuky nastavení SonicFirewall, zapli konzistentný NAT a reštartovali zariadenie na zabezpečenie siete.

Poďme sa pozrieť, ako povoliť konzistentný NAT na SonicWall:

Kroky:

Poznámka: V prípade, že máte problém s iným zariadením firewall, vyhľadajte online konkrétne kroky na vyriešenie problému.

 • Na úvod získate prístup k nastaveniam SonicFirewall jednoducho otvorením predvoleného prehľadávača a vložením nasledujúcej adresy IP do navigačného panela:
  https://192.168.168.168

  Poznámka: Pamätajte, že zariadenie, ku ktorému pristupujete k adrese smerovača, je možné pripojiť prostredníctvom zariadenia SonicWall.

 • V druhom kroku sa zobrazí výzva na vloženie vašich prihlasovacích údajov. Pokiaľ ste nezmenili svoje prihlasovacie údaje na vlastné hodnoty, môžete hľadať predvolené heslo a používateľské meno v používateľskej príručke k softvéru SonicWall.
 • Keď sa nachádzate v ponuke nastavení aplikácie SonicWall. V zozname dostupných hlavných ponúk jednoducho vyberte možnosť Spravovať umiestnenú v hornej časti.
 • Keď ste vo vnútri Organizovaný Ponuka. Na výber stačí použiť novo zobrazené menu na ľavej strane VOIP zdola Nastavenie systému. Potom pokračujte do pravej časti a potom začiarknite políčko spojené s Povoliť konzistentný NAT.
 • Po uplatnení tejto úpravy reštartujte počítač pomocou sieťového zariadenia a skontrolujte, či je problém teraz opravený.
 • Kedykoľvek sa systém PS4 spustí, skúste ho znova pripojiť a skontrolovať, či je problém teraz opravený.

V prípade, že vám toto riešenie neumožnilo vyriešiť problém, alebo kroky, ktoré sa na vašu aktuálnu situáciu nevzťahujú. Potom sa ponorte nadol k riešeniu uvedenému nižšie.

ako získať paru na inštaláciu dlc

Oprava 3: Vypnite kontrolu SSL

Kedykoľvek sa vyskytne, ak máte tento problém so systémom PS3 alebo so staršou verziou SonicWall, chcete vypnúť kontrolu SSL v nastaveniach SonicWall (v časti Nastavenia brány firewall> Kontrola SSL) - alebo jednoducho nastaviť možnosť Log skôr ako z Blokovať.

Na PS4 by ste sa mali vedieť zaobísť, keď je táto možnosť zapnutá, pokiaľ ide o niektoré porty hier. Avšak PS3 môže odmietnuť pripojenie k PSN.

Mnoho používateľov tvrdilo, že táto operácia bola asi jediná vec, ktorá im umožnila preniknúť do siete PlayStation Network pomocou ich hernej konzoly.

Poďme sa pozrieť, ako vypnúť kontrolu SSL na Sonic Firewall:

Kroky:
 • Nezabudnite, že zariadenie, z ktorého sa pokúšate získať prístup k nastaveniam brány firewall Sonic, je pripojené k rovnakej sieti.
 • Potom pokračujte ďalej v nastaveniach zariadenia Sonic Firewall. Môžete to urobiť aj tak, že otvoríte predvolený prehľadávač a potom zadáte zadanú adresu IP do navigačného panela:
  https://192.168.168.168
 • V druhom kroku sa zobrazí výzva na zadanie vašich prihlasovacích údajov. Pokiaľ ste svoje prihlásenie neupravili na vlastné hodnoty. Predvolené užívateľské meno a heslo tiež nájdete v užívateľskej príručke k softvéru SonicWall.
 • Keď sa nachádzate v ponuke nastavení SonicWall, v zozname dostupných hlavných ponúk vyberte možnosť Spravovať umiestnenú v hornej časti.
 • Vďaka Spravovať vybrané menu, jednoducho klepnite na ľavé menu Nastavenia brány firewall (pod Konfigurácia zabezpečenia ). Potom klepnite na SSL Control v zozname podpoložiek, ktoré patria Nastavenia brány firewall .
 • Na obrazovke kontroly SSL buď vypnite Kontrola SSL (pod Všeobecné nastavenia ) alebo upravte predvolené nastavenie Akcia za porušenie zásad od Blokujte pripojenie a zaznamenajte udalosť do Zaznamenajte udalosť .
 • Po vykonaní zmeny reštartujte mobilný telefón a skontrolujte, či sa problém nevyriešil pri štarte druhého počítača.

V prípade, že stále čelíte rovnakému ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL ' chyba. Potom sa ponorte k ďalšiemu riešeniu uvedenému nižšie.

Oprava 4: Zapnutie UPnP

Problém môže nastať aj preto, že preklad sieťových adries (NAT) nie je v skutočnosti otvorený v sieti, ku ktorej je pripojená vaša konzola PlayStation. Ak je to možné, môžete vyriešiť ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba jednoduchým otvorením stavu vášho NAT.

Táto metóda v konečnom dôsledku zabezpečí, aby nemohlo dôjsť k akýmkoľvek problémom s pripojením spôsobeným nekonzistentnosťou NAT, ktoré by mohli problém vyriešiť.

Pokyny sa však líšia v závislosti od verzie smerovača / modemu. Základné kroky uvedené nižšie sú teda okrem platformy rovnaké.

Tu je krátky článok o zapnutí, ktorý ponúka krok za krokom UPnP (Universal Plug and Play) na smerovači, ktorý ste pripojený, aby sieťové zariadenie umožnilo automatické preposielanie všetkých požadovaných portov, aby sa predišlo problémom ako napríklad „ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL ' chyba:

Kroky:
 • Spočiatku sa uistite, či je konzola PS4 pripojená k rovnakému smerovaču, ktorý sprostredkúva pripojenie Wi-Fi. Keď ste sa tým ubezpečili, zadajte 192.168.0.1 alebo 192.168.1.1 a udrieť Zadajte otvoriť nastavenie stránke smerovača.

Poznámka: Kedy by tieto dve predvolené adresy mali fungovať, ale pri prístupe k nastaveniam smerovača nenájdu online konkrétne kroky.

 • Keď ste na stránke počiatočného prihlásenia, pridajte poverenia pre nastavenie smerovača (sú úplne odlišné od poverení pre sieť). Pokiaľ ste nezmenili svoje predvolené heslá a používateľské meno, predvolené hodnoty by mali byť „ admin „Alebo“ 1234 '.

Poznámka: Ak však tieto poverenia nepracujú, vyhľadajte online konkrétne kroky na obnovenie verzie smerovača na predvolené hodnoty.

 • Keď sa konečne presuniete do nastavení smerovača, vyhľadajte Pokročilé ponuka nastavení. Po jeho zadaní prejdite na kartu NAT forwarding a pozrite si podmenu UPnP.

Poznámka: V závislosti od vášho výrobcu vyzerá ponuka celkom inak a nastavenia UPnP sa môžu nachádzať inde. Ak ich nenájdete, vyhľadajte online konkrétne kroky na zapnutie UPnP podľa verzie vášho sieťového zariadenia.

 • Kedykoľvek zapnete UPnP, reštartujte modem alebo smerovač aj hernú konzolu tak, aby bol otvorený každý port.
 • Keď je ďalšie spustenie konzoly dokončené. Skúste pripojiť svoj PS4 k rovnakej sieti a skontrolujte, či je Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba je opravená.

Ak stále čelíte ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba, potom sa ponorte k druhému riešeniu!

Oprava 5: Použite radšej HTTP ako HTTPS

Ak stojíte pred ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba pri pokuse o použitie zabudovaného webového prehliadača PS4 na návštevu webovej stránky po pripojení k verejnej sieti (Hotel WIFI, Schol Network atď.). Potom existuje jedno rýchle riešenie, ktoré mnoho používateľov úspešne použilo na vyriešenie problému.

Kedykoľvek k tomu dôjde, môžete manuálne upraviť webovú adresu, aby ste jednoducho použili nezabezpečený variant tejto stránky.

Niektorí používatelia, ktorí čelia rovnakému problému, zistili, že „ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chybe sa dá vyhnúť po stlačení klávesu Dpad a jednoduchom vymazaní znaku s z„ http (s) “.

ako skryť hry pred priateľmi na pare

Kedykoľvek ste vymazali S z HTTPS. Potom môžete stránku načítať znova a skontrolovať, či je problém teraz vyriešený.

Ak stále čelíte ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba, potom sa ponorte k druhému riešeniu!

Oprava 6: Aktualizácia modelu firmvéru v núdzovom režime

Ak žiadne z riešení problém nevyrieši. Potom môžete skúsiť zvážiť skutočnosť, že máte do činenia s nejakým problémom s firmvérom. Môže to byť ďalší dôvod chyby „ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Pri pokuse o pripojenie k sieti.

Ak je to možné, máte nejaké čakajúce aktualizácie systémového softvéru, ktoré sa neinštalujú konvenčne. Tu je niekoľko pokynov, ktoré vám môžu pomôcť problém vyriešiť:

Kroky:
 • Spočiatku spustite systém PS4 a potom prejdite na panel Oznámenia z hlavného panela. Po vykonaní tohto kroku vyberte upozornenie na aktualizáciu. Potom stlačte možnosti tlačidlo na odstránenie každej čakajúcej aktualizácie z priečinka Oznámenie panel.
 • Keď sa vám podarí odstrániť upozornenie. Môžete jednoducho úplne deaktivovať svoj PS4 a počkať, kým nebude úplne deaktivovaný.

Poznámka: Uistite sa, že uvedenie vášho systému PS4 do režimu hibernácie túto metódu prelomí.

 • Kedykoľvek je váš počítač úplne deaktivovaný, stlačte a podržte vypínač, kým nebudete počuť 2 pípnutia. Prvý by ste mali počuť okamžite, keď začnete držať tlačidlo, a druhý na niekoľko sekúnd.
 • Keď počujete druhé pípnutie. Váš počítač automaticky prejde do núdzového režimu. Kedykoľvek sa zobrazí ďalšia obrazovka, jednoducho pripojte ovládač DualShock4 ku konzole pomocou kábla USB. Potom môžete stlačiť tlačidlo PS na ovládači.
 • Pokiaľ je váš ovládač pripojený k rozhraniu núdzového režimu. Potom ho jednoducho použite na výber možnosti 3: Aktualizujte systémový softvér.
 • Chvíľu počkajte, kým sa nový softvér nainštaluje a stiahne. Potom môžete podľa pokynov na obrazovke nainštalovať najnovšiu verziu na svoju konzolu.
 • Po dokončení procesu. Váš PS4 sa reštartuje a bude sa presadzovať nový variant firmvéru.

Ak stále čelíte rovnakému problému, prejdite na ďalšie riešenie uvedené nižšie.

Oprava 7: Úprava predvoleného DNS

Rôzni používatelia opravujú „ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SS Ľ „Chyba úpravou predvolených adries DNS na ekvivalenty Googlu alebo predvolené hodnoty IPV6.

Rôzni používatelia potvrdili, že po vykonaní tohto kroku a reštartovaní počítača bol problém vyriešený.

Pri zmene predvolených adries DNS v konzole PS4 postupujte takto:

 • Zamierte na svoju konzolu PS4 a presuňte sa do hlavnej ponuky palubnej dosky. Keď sa tam dostanete, presuňte sa na Nastavenia> Sieť> Nastaviť pripojenie na internet .
 • Po vykonaní tohto kroku vyberte podľa použitého typu siete Wi-Fi alebo LAN.
 • Potom vyberte Vlastné keď sa zobrazí výzva v druhej ponuke, a potom nastavte adresu IP na Automaticky.
 • Keď sa zobrazí výzva so žiadosťou o zadanie Názov hostiteľa DHCP. Potom vyberte Neuvádzajte .
 • Potom zadajte Nastavenia DNS do Príručka. Môžete tiež určiť Primárne DNS do 8.8.8.8 a Sekundárne DNS do 8.8.4.4 . Toto je predvolené nastavenie Adresa DNS pre Google.
  Poznámka: Ak chcete, môžete zvážiť použitie predvolených nastavení protokolu IPV6:
  Primárne DNS - 208.67.222.222
  Sekundárne DNS - 208,67,220,220
 • Keď sa zmenil predvolený DNS. Potom zopakujte akciu, ktorá predtým spôsobila problém, a potom môžete vyraziť.

Ak stále čelíte ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SSL „Chyba, potom sa ponorte k druhému riešeniu!

Oprava 8: Tvrdé resetovanie systému PS4

Ak stále čelíte tomu istému ‘ Nie je možné komunikovať pomocou protokolu SS Ľ ' chyba. Potom existuje možnosť, že máte na starosti nejaký druh poškodených údajov, ktoré sa dočasne ukladajú.

Záver:

Tu je teda všetko o téme „Oprava nemôže komunikovať pomocou chyby SSL“. Vyskúšajte tieto riešenia problémov a potom nám dajte v komentároch vedieť, ktorá metóda opravila problém s prihlásením.

Prečítajte si tiež: