Generické klávesy systému Windows 8.1 a jednoduchá inštalácia

Windows 8.1 je bezplatná aktualizácia pre všetkých používateľov systému Windows 8, bežne si však nemôžete stiahnuť a nainštalovať Windows 8.1 pomocou produktového kľúča Windows 8. Našťastie môžete toto obmedzenie obísť, ak si skutočne prajete mať novú inštaláciu systému Windows 8.1. V tomto článku si povieme o všeobecných klávesoch systému Windows 8.1 a ich ľahkej inštalácii. Poďme začať!Spoločnosť Microsoft tiež umožňuje sťahovať inštalačné médiá systému Windows 8.1 iba pomocou kľúča Windows 8.1. Ukážeme vám teda ďalší trik, ktorý vám umožní stiahnuť si inštalačné médium Windows 8.1 s platným kľúčom Windows 8.Fix-It (stará verzia)

Skutočným problémom je, že produktové kľúče systému Windows 8.1 sa líšia od produktových kľúčov systému Windows 8. Produktový kľúč systému Windows 8 nemôžete zadať do inštalačného programu systému Windows 8.1, rovnako ako nemôžete zadať produktový kľúč systému Windows 7 do inštalátora systému Windows 8. Tiež si nemôžete stiahnuť a nainštalovať pôvodnú verziu systému Windows 8 spolu s produktovým kľúčom systému Windows 8.1.Toto má zvyčajne normálny zmysel, ale Windows 8.1 nie sú v skutočnosti inou verziou systému Windows. Jedná sa o bezplatnú aktualizáciu pre všetkých používateľov systému Windows 8, takže v skutočnosti nie je dôvod zavádzať nový systém produktových kľúčov.To je však teória. V skutočnosti vlastne existuje spôsob, ako môžeme toto obmedzenie obísť. Inštalačný program systému Windows 8.1 odmieta akceptovať produktový kľúč systému Windows 8 a nedovolí nám pomocou neho nainštalovať systém Windows 8.1. Systém Windows 8.1 ale bude akceptovať produktový kľúč systému Windows 8, ak ho po nainštalovaní systému Windows 8.1 zadáte na plochu - nie, nevieme, prečo to tak funguje. Ak by sme počas procesu inštalácie mohli preskočiť výzvu na zadanie kódu Product Key a potom tento kľúč zadať neskôr, mohli by sme si Windows 8.1 nainštalovať čerstvý. Našťastie máme spôsob, ako to urobiť. Potrebujeme len trochu upraviť inštalačné médium Windows 8.1.Všeobecný kľúč na inštaláciu systému Windows 8.1

Vo väčšine prípadov musíte nainštalovať Windows 10, Windows 8.1 alebo Windows 8 na hodnotenie alebo testovanie na virtuálnom stroji, ako je napríklad VirtualBox. Možno nebudete chcieť aktivovať zakaždým pomocou licencovaného produktového kľúča, ktorý používate na skutočnom stroji. Na tento účel môžete tiež použiť generické kľúče od spoločnosti Microsoft, ktorá vám umožní inštaláciu OS. Nedovolí vám to však aktivovať. Pokiaľ máte ISO obraz, ktorý obsahuje inštalačné súbory systému Windows, môžete OS nainštalovať pomocou generického kľúča. Ak ste používali Windows 7, možno si pamätáte, že by ste ho mohli nainštalovať aj bez kľúča. Všeobecné kľúče pre Windows 10, Windows 8.1 a Windows 8 slúžia vlastne rovnakému účelu.

všeobecné klávesy Windows 8.1ako sa rýchlo vyrovnať na pare

Všeobecný kľúč pre Windows 10

V skutočnosti sú k dispozícii dva všeobecné kľúče Windows 10 v tejto chvíli. Jeden je určený pre priemerné vydanie a druhý pre vydanie Enterprise.Môžete vidieť tieto kľúče:

 • Windows 10 Home:
  TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
 • Windows 10 Pro:
  VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
 • Tiež pre Windows 10 Home Single Language
  7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH
 • Windows 10 Enterprise:
  NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43

Všeobecný kľúč pre Windows 8.1

Windows 8.1 má v skutočnosti štyri rôzne vydania, ktoré zahŕňajú Windows 8.1 RT, Windows 8.1, Windows 8.1 Pro a Windows 8.1 Enterprise. Pozrime sa na tieto všeobecné kľúče pre základné a Pro vydania systému Windows 8.1:

 • Windows 8.1 Standard / Non-Pro Edition:
  334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT
 • Windows 8.1 Pro:
  XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
 • Tiež Windows 8 Pro s aplikáciou Media Center:
  GBFNG-2X3TC-8R27F-RMKYB-JK7QT

Všeobecný kľúč pre Windows 8

Vydanie RTM systému Windows 8 bolo k dispozícii aj v nasledujúcich vydaniach: Windows RT, Windows 8, Windows 8 Pro a tiež Windows 8 Enterprise.

Použite pre ne tieto nasledujúce produktové kľúče:

 • Windows 8 Standard alebo Non-Pro Edition:
  FB4WR-32NVD-4RW79-XQFWH-CYQG3
 • Windows 8 Pro:
  XKY4K-2NRWR-8F6P2-448RF-CRYQH
 • Tiež Windows 8 Pro s aplikáciou Media Center:
  RR3BN-3YY9P-9D7FC-7J4YF-QGJXW

Pamätajte na to, že tieto kľúče môžu nainštalovať Windows iba na vyhodnotenie alebo testovanie na krátky čas. Nie je možné ho aktivovať, pokiaľ nezadáte originálny kľúč zakúpený od spoločnosti Microsoft. Keď sa rozhodnete aktivovať nainštalovaný operačný systém, budete musieť zmeniť všeobecný produktový kľúč na skutočne zakúpený.

ako vykoreniť lg g3 marshmallow

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, chlapcom a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako zabiť proces v systéme Windows - návod