Ako môžem pridať Disk Google do Prieskumníka súborov

Windows sa predvolene synchronizuje spolu s One Drive a vy máte prístup k súborom na jednom disku priamo z Prieskumníka súborov. Existuje dokonca aj niekoľko ďalších aplikácií, napríklad Creative Cloud, ktoré sa synchronizujú s Prieskumníkom súborov hneď po inštalácii aplikácií Adobe Creative Cloud. Ak však patríte k veľkým používateľom Disku Google, ako som ja, a chcete zobraziť všetky svoje súbory z Disku priamo z Prieskumníka súborov. Jeho nastavenie je rovnako ľahké ako samotná inštalácia aplikácie od spoločnosti Google. Poďme si pridať Disk Google do Prieskumníka súborov systému Windows. V tomto článku si povieme, ako môžem pridať Disk Google do Prieskumníka súborov. Poďme začať!

Ako môžem pridať Disk Google do Prieskumníka súborov

No, na rozdiel od disk Google Aplikácia Backup & Sync, ktorá fungovala iba online, vytvorí priečinok na Disku Google priamo v prehliadači súborov a umožní vám prístup k súborom v režime offline. Môžete tiež odstrániť alebo umiestniť súbory do tohto priečinka a zmeny sa okamžite prejavia na Disku. Začnite sťahovaním zálohovania a synchronizácie z Googlu do svojho počítača hneď teraz. Spustite aplikáciu a potom klepnite na „Začíname“. • Teraz musíte k aplikácii pripojiť svoj účet Google. Prihláste sa pomocou svojho účtu Google a pokračujte ďalším krokom.

pridať disk Google do prehliadača súborov • Na tejto stránke vytvorí aplikácia kópiu súborov vo vašom počítači na Disku Google. Toto vám umožní prístup ku všetkým lokálne uloženým súborom z celého sveta. Vyberte priečinky, ktoré chcete zálohovať automaticky na Disk. V mojom prípade som vybral vlastne Pracovnú plochu, Dokumenty a Obrázky.
 • Ak chcete zálohovať svoje fotografie do Fotiek Google, prepnite toto začiarkavacie políčko označené červenou farbou nižšie a stlačte Ďalej.
 • Teraz je čas vytvoriť priečinok, ktorý uloží kópiu vašich súborov na Disku. Začiarknite políčko vedľa, aby sa môj disk synchronizoval s týmto počítačom, a potom nastavte umiestnenie tohto priečinka. Aplikácia potom synchronizuje všetky cloudové súbory do tohto priečinka. Klepnutím na tlačidlo Štart dokončíte nastavenie.

pridať disk Google do prehliadača súborovMôžete sa rozhodnúť synchronizovať všetko alebo niekoľko vybraných priečinkov do miestneho priečinka v počítači. Súbory a priečinky, ktoré vyberiete na tejto stránke, sa potom zobrazia lokálne. A vy k nim máte prístup, aj keď ste offline. A áno, budete môcť meniť priečinok aj neskôr.Potom

 • Klepnite na Štart a potom vo vyskakovacom okne kliknite na Pokračovať.
 • Teraz môžete tiež vidieť priečinok Disk Google v umiestnení, ktoré ste nastavili počas konfigurácie. Môže chvíľu trvať, kým sa všetky vaše súbory na disku budú spoliehať na vaše dáta a pripojenie k internetu.
 • Priečinky, ktoré ste vybrali na zálohovanie na Disk, vám potom poskytnú vizuálne znázornenie spolu so zelenou značkou.
 • Môžete tiež skontrolovať stav zálohy na paneli úloh. Takto získate protokol o všetkých zálohovaných alebo stiahnutých súboroch.

Ďalej

Ak chlapci odstránite súbor z priečinka Disk Google v Prieskumníkovi súborov, potom sa z Disku neodstráni. Táto funkcia je predvolene vypnutá, aby ste omylom neodstránili všetky súbory z Disku. Ale ak chcete zapnúť túto funkciu. Potom stlačte ikonu Zálohovanie a synchronizácia na systémovej lište> Kliknite na trojbodkovú ponuku> Predvoľby> Môj laptop> Vždy odstrániť obe kópie.

Nezabudnite, že ak omylom odstránite miestny priečinok, prídete o všetky svoje údaje. Ak chcete, zálohujte si súbory, ktoré sa zdieľajú iba s vami a nie na vašom disku Google. Potom jednoducho otvorte Disk Google vo webovom prehliadači> Zdieľané so mnou> Kliknite pravým tlačidlom myši na zdieľaný súbor alebo priečinok a klepnite na Pridať na môj disk.googlePotom sa spustí synchronizácia s počítačom a k tomuto súboru by ste mali prístup aj z Prieskumníka.

Pre používateľov Gsuite

Ak máte účet Gsuite, aplikácia Drive File Stream by pre vás mala v skutočnosti väčší zmysel. Účet gsuite však nie je nič, pracovný alebo školský účet.

 • Začnite stiahnutím a inštaláciou aplikácie Drive File Stream do počítača a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke.
 • Rovnako ako predtým, aj vy sa musíte prihlásiť pomocou svojho účtu Google a potom prejsť na ďalší krok.

pridať disk Google do prehliadača súborov

 • Na rozdiel od zálohovania a synchronizácie v skutočnosti neexistujú žiadne ďalšie nastavenia, ktoré by bolo treba meniť, skôr ako vytvárať priečinok. V skutočnosti vytvára samostatnú jednotku, ktorá vám poskytuje vyhradený priestor na prístup k súborom.
 • Na rozdiel od zálohovania a synchronizácie nemôžete vy, chlapci, zálohovať lokálne súbory na Disk, stačí ich jednoducho presunúť a presunúť na spoločný disk.

Pozri tiež: Najlepšie alternatívy Torrent9, ktoré by ste mali navštíviť