Ako presunúť okno pomocou klávesnice

Chcete presunúť okno pomocou klávesnice? Nestáva sa často, že chcete presunúť okno pomocou klávesnice iba v priečinku Windows OS. Systém Windows je navrhnutý na používanie skôr s myšou ako s klávesnicou a teraz s dotykom. Každý používateľ systému Windows má v dnešnej dobe myš alebo touchpad. Ak však chcete použiť klávesnicu, môžete pomocou klávesnice presunúť okno. Presun okna pomocou klávesnice však môže byť nevyhnutný, ak je vaše okno úplne alebo čiastočne mimo obrazovku. Alebo inak, ak sú niektoré tlačidlá, na ktoré chcete klepnúť, v dolnej časti hlavného panela, ktorý sa zobrazuje vždy hore a zakrýva ich.

Takže pre tých z vás, ktorí neradi používajú ukazovateľ, by bolo celkom úžasné, keby ste vo Windows 7 presunuli okno iba pomocou klávesnice, je to tak? Existuje niekoľko alternatívnych spôsobov, ako to urobiť, a aj keď by ste to možno nechceli robiť veľmi často, pri tej vzácnej príležitosti to príde celkom vhod!V tejto príručke sa dozviete, ako posúvať okno v malých krokoch do presnej požadovanej polohy. Tiež to, ako zachytiť okno vľavo alebo vpravo a ako presunúť čiernobiele monitory okna v nastavení viacerých monitorov, a to všetko po použití klávesnice!

Presuňte okno pomocou klávesnice

Presuňte okno pomocou klávesniceOprava 1 - Prírastkový pohyb

Pre presné určenie polohy musíte najskôr klepnúť na okno. Teraz to bude fungovať pre okná, ktoré nie sú maximalizované úplne. Ak je však úplne maximalizovaná, okno nie je kam posunúť.Krok 1 :

Buď klepnite na okno, alebo ak chcete používať klávesnicu, stlačte ALT + TAB a aktivujte okno, ktoré chcete presunúť.

ako bezdrôtové nabíjanie poznámka 8
Krok 2 :

Teraz choďte vpred a udrite ALT + MEDZERNÍK a uvidíte malú ponuku, ktorá sa zobrazí v okne.Krok 3 :

Teraz hit M , pretože vyberie Hýbte sa možnosti v ponuke.Krok 4 :

Teraz pomocou klávesov so šípkami na klávesnici posuňte okno na presnú požadovanú pozíciu.

Krok 5 :

Kliknite na ikonu Zadajte tlačidlo dostať sa z režimu pohybu. Ak tiež chcete, aby sa okno presunulo späť do presnej polohy, skôr ako začnete s presunom. Potom stlačte Esc namiesto toho kľúč.

Oprava 2 - Windows Snap

Moderné operačné systémy ako Windows 10/8/7 vám umožňujú vykonávať niektoré ďalšie akcie s oknami. Umožňujú vám lepšie ovládať veľkosť a umiestnenie otvorených okien po ich pretiahnutí na okraj obrazovky. Po pretiahnutí okna pomocou jeho záhlavia do horného rohu obrazovky sa maximalizuje. Pri presúvaní okna sa kurzor myši dotýka pravého alebo ľavého rohu obrazovky. Zachytí sa na ľavú alebo pravú stranu obrazovky. Táto funkcia sa nazýva Snap.

Systém Windows má úžasnú funkciu, ktorá vám umožňuje prichytávať okná na pravú alebo ľavú stranu obrazovky. Po pretiahnutí okna doľava alebo doprava sa okno automaticky zalomí alebo zmení jeho veľkosť.

Môžete to urobiť pomocou klávesnice, stlačte Kláves Windows + šípka doprava alebo doľava . Nezabudnite podržať kláves Windows a súčasne stlačiť ľavú a pravú šípku. Je to skutočne elegantné a celkom rýchlejšie ako pretiahnutie okna po obrazovke.

Oprava 3 - Nastavenia viacerých monitorov

Nakoniec po prechode medzi niekoľkými monitormi. Stačí pridať kláves SHIFT do vyššie uvedenej kombinácie klávesov, takže by to proste bolo Kláves Windows + Shift + šípka doprava alebo doľava .

Pre pokročilých, ktorí si chcú ovládať svoje okná, by pohyb nemusel stačiť. Tu je teda niekoľko ďalších skratiek, ktoré prídu celkom vhod, ak vám nezostane nič iné ako klávesnica a Windows:

  • Koniec - Zobrazí spodnú časť aktívneho okna (v prípade, že sa chcete pohybovať pomocou klávesnice)
  • Domov - Zobrazí aktívnu hornú časť okna
  • F11 - Minimalizuje alebo maximalizuje aktívne okno
  • Ctrl + Tab - Ak máte okno s kartami, bude vás to cez karty posúvať vpred
  • Ctrl + Shift + Tab - Presunie vás späť pomocou záložiek
  • Kláves Windows + Shift + šípka hore - Natiahne okno do hornej a dolnej časti obrazovky.

Záver:

Tu je všetko o funkcii Move Window via Keyboard. Ak čelíte problémom, dajte nám vedieť. Ak si myslíte, že je to užitočné, dajte nám vedieť svoje návrhy v sekcii komentárov nižšie. Poznáte inú alternatívnu metódu, o ktorej si myslíte, že sa v tejto príručke nemôžeme zaoberať?

Prečítajte si tiež: