Porovnanie DDR3 vs DDR4: Ktorá je lepšia DDR-SDRAM?

25. augusta 2021 573 Názory Vysvetlenie DDR3 vs DDR4: Funkcie, ako to funguje, výhody a nevýhody

Zaujímali ste sa o rozdiely a podobnosti medzi DDR3 a DDR4? Tento článok odpovie na všetky vaše otázky o týchto dvoch technológiách RAM.





Sprievodca začína jednoduchým, ale podrobným vysvetlením dvoch technológií počítačovej pamäte. Potom v druhej časti porovnám, ako funguje DDR3 a ako funguje DDR4.



Najšťavnatejšia časť návodu je v časti 3 – kde porovnávam vlastnosti oboch pamäťových technológií. Potom v časti 4 porovnávam výhody a nevýhody oboch technológií.



To nie je všetko. Dozviete sa tiež o bežných produktoch, ktoré obsahujú tieto dve pamäťové technológie.



Nakoniec je tu sekcia FAQ, ktorá odpovedá na bežné otázky o týchto dvoch technológiách počítačových RAM.



Podme na to!

Prehľadávať témy príspevkov



Čo je DDR3 vs DDR4?

Čo je DDR3 vs DDR4

Táto prvá časť poskytuje zjednodušené porovnanie DDR3 vs DDR4. Najprv začnem s pozadím toho, ako fungujú taktovacie cykly CPU a ako to súvisí s prenosom dát RAM.



Verte mi, porozumenie tejto prvej podsekcii veľmi zjednoduší pochopenie zostávajúcich častí článku.

Vysvetlenie cyklov CPU a prenosu dát RAM

Počítačové procesory vykonávajú úlohy v hodinových cykloch.

Vo svojom najjednoduchšom vysvetlení, cyklus hodín začína od nuly a vrcholí. Potom sa vráti na nulu.

obrazový kredit: plantation-productions.com

Z hľadiska výpočtovej techniky procesor dokončí celý cyklus, keď sa dostane od nuly k špičke a späť na nulu. Tento úplný cyklus sa označuje ako hodinový signál.

Ako to súvisí s vysvetlením DDR3 vs DDR4?

Počítačové RAM pracujú ruka v ruke s procesormi. RAM počítača ukladá úlohy (údaje vo forme 1 s a 0 s), ktoré procesory vykonávajú.

Keď procesor požiada o ďalšiu úlohu, RAM prenesie údaje. Tento prenos údajov prebieha počas celého cyklu (úplný vzostup a pokles hodinového signálu).

Hovorí sa, že RAM, ktorá prenáša dáta v celom cykle hodinového signálu CPU, prenáša dáta jednou rýchlosťou. V opačnom prípade sa nazýva jednotná rýchlosť prenosu dát.

To znamená, že procesor musí čakať na ďalší cyklus hodín, aby prijal ďalšiu dávku údajov z pamäte RAM.

Je zrejmé, že to ovplyvní, ako rýchlo procesor vykonáva úlohy. To zase ovplyvní celkový výkon počítača.

Teraz si na chvíľu predstavte, čo sa stane, ak počítačová RAM dokáže preniesť bloky údajov do procesora pri vzostupe aj poklese hodinového cyklu. Chápeš, kam tým mierim?

Tým sa zdvojnásobí rýchlosť, ktorou RAM prenáša bloky dát do procesora. To zase (aspoň teoreticky) zdvojnásobí počet úloh, ktoré procesor zvládne za sekundu.

Dobrou správou je, že si to nemusíte predstavovať tak, ako sa to už stalo! To je to, čo robia pamäte DDR – prenášajú údaje do CPU v cykloch vzostupu aj poklesu hodinového signálu CPU.

To znamená, že namiesto prenosu jedného bloku dát za cyklus ako štandardné SDRAM, DDR prenášajú dáta dvakrát počas jedného hodinového cyklu.

Preto sa nazývajú DDR – RAM s dvojnásobnou rýchlosťou prenosu dát.

Čo je DDR3 SDRAM?

Aby som vám pomohol porovnať DDR3 a DDR4, dovoľte mi najprv vysvetliť, čo znamená DDR3. DDR3 znamená Double Data Rate 3 RAM.

DDR3 je typ pamäte DRAM (Synchronous Dynamic Random-access Memory) vydaný v roku 2007. Na základe tejto definície je úplný názov tohto typu pamäte RAM DDR3 SDRAM.

DDR3 SDRAM je skratka pre Double Data Rate 3 Synchronous Dynamic Random-access Memory. Takže, aby sme uľahčili pochopenie DDR3 RAM, musíme najprv vysvetliť RAM.

Potom musíme tiež pochopiť DRAM a SDRAM.

Takže, čo je RAM? Je to skratka pre Random Access Memory – čo je krátkodobé úložisko, ktoré ukladá dočasné dáta potrebné pre procesor.

RAM Výrobcovia vyrábajú počítačové RAM s polovodičovými zariadeniami nazývanými čipy. RAM ukladá dáta na rôznych fyzických miestach čipu.

Keď procesor komunikuje s RAM, číta a/alebo zapisuje dáta do RAM čipu. V prípade pamäte RAM pojem náhodný prístup znamená, že CPU môže čítať alebo zapisovať do pamäte RAM bez ohľadu na fyzické umiestnenie údajov vo vnútri pamäťového čipu.

preinštalujte windows mail

Pokračujeme, ďalšou fázou vývoja pamäte RAM je DRAM. Ako ste už videli, D znamená Dynamic. Pojem dynamický definuje charakteristiku DRAM, ktorá vyžaduje, aby obnovila svoje dáta uložené v kondenzátoroch.

DRAM zvyčajne uchovávajú dátové bity (1s a 0s) v kondenzátoroch. Jedným z obmedzení ukladania údajov do kondenzátorov je, že tieto (kondenzátory) pomaly vybíjajú údaje v nich uložené.

Aby teda DRAM časom úplne nestratila svoje dáta, musí ich z času na čas obnoviť. Tento proces obnovovania údajov je to, čo ho robí Dynamický .

Toto nás privádza k Synchrónne Dynamická pamäť s náhodným prístupom (SDRAM). Termín Synchrónne definuje správanie DRAM vo vzťahu k hodinovému cyklu CPU.

Na rozdiel od bežných DRAM, SDRAM synchrónne závisí od časovania cyklu hodín CPU. Výhodou tejto synchronizácie je, že SDRAM presne predpovedá, v ktorom bode cyklu hodín CPU si CPU vyžiada ďalší blok údajov.

Pretože SDRAM dokážu presne predpovedať, kedy CPU požiada o svoje ďalšie dáta, skracuje čas čakania CPU. To zvyšuje rýchlosť, s akou môže SDRAM obsluhovať CPU požadované dáta – čo vedie k celkovému zlepšeniu výkonu vášho počítača.

Viem, že sa pýtate, či sa niekedy dostaneme k porovnávaniu DDR3 vs DDR4. Nakoniec sa tam dostaneme, ale uisťujem vás, že toto podrobné vysvetlenie bude stáť za váš čas.

Dúfajme, že zatiaľ budete postupovať podľa mojich zjednodušených vysvetlení!

Doteraz som vysvetlil, že RAM je počítačový komponent používaný na krátkodobé ukladanie dát vyžadovaných CPU. Potom som vysvetlil, že dynamické RAM sú dynamické, pretože potrebujú obnoviť svoje údaje uložené v kondenzátoroch.

Nakoniec som predstavil Synchrónne Dynamická pamäť s náhodným prístupom (SDRAM). Povedal som, že čo robí RAM Synchrónne je to ono synchrónne závisí od hodinových cyklov procesora – dáva mu možnosť predpovedať, kedy si CPU vyžiada ďalší blok údajov.

Už skôr som spomenul, že DDR3 znamená Double Data Rate 3 RAM. Ide o 3. generáciu RAM s dvojnásobnou rýchlosťou prenosu dát.

DDR2 je predchodcom DDR3. Na druhej strane, prvá generácia DDR (teraz nazývaná DDR1) bola nahradená DDR2.

Je zrejmé, že DDR4 je vedľa DDR3 – dve generácie DDR, ktoré v tejto príručke porovnávame. The primárny rozdiel medzi týmito technológiami DDR je ich rýchlosť zbernice, rýchlosť prenosu dát a správa napájania.

Ako uvidíte neskôr, keď porovnáme všetky funkcie DDR3 vs DDR4, existujú aj ďalšie rozdiely.

Na základe všetkého, čo som doteraz vysvetlil, môžem definovať DDR3 SDRAM ako typ pamäte RAM, ktorá sa synchronizuje s hodinovým cyklom CPU, aby mu pomohla predpovedať, kedy si CPU vyžiada ďalšie údaje. Potom DDR3 SDRAM poskytuje dve sady údajov v úplnom takte CPU.

Čo je DDR4 SDRAM?

Aby sme vám pomohli pri porovnaní DDR3 a DDR4, táto časť vysvetľuje DDR4. Všetky vysvetlenia v časti Čo je DDR3 SDRAM platia aj pre DDR4 SDRAM s malými rozdielmi.

Ako som už spomenul, DDR4 je nástupcom DDR3. DDR4 bola predstavená v roku 2014.

Double Data Rate 4 SDRAM ponúka vyššiu hustotu modulov – umožňuje viac modulov DIMM až do 64 GB. Okrem toho sa DDR4 SDRAM vyznačuje aj lepšou spotrebou energie v podobe nižších požiadaviek na napätie.

S DDR4 získate aj vyššiu rýchlosť prenosu dát.

Takže môžem definovať DDR4 SDRAM ako 4. generáciu SDRAM so všetkými funkciami DDR3 SDRAM, ale ponúka lepšie funkcie, ako je viac maximálnych DIMM, vylepšená rýchlosť prenosu dát a menšie požiadavky na napätie.

Neskôr v tejto príručke rozoberiem všetky funkcie DDR3 vs DDR4. Predtým si však porovnajme, ako tieto pamäťové technológie fungujú.

DDR3 vs DDR4: Ako fungujú

Ako funguje DDR3 SDRAM verzus ako funguje DDR4 SDRAM

DDR3 SDRAM je v podstate podobná DDR4 SDRAM v tom, že obe sú SDRAM s dvojitou rýchlosťou prenosu dát. Ak chcete pomôcť vysvetliť fungovanie SDRAM, pozrite si tento diagram s láskavým dovolením plantation-productions.com .

Tento obrázok má prázdny atribút alt; jeho názov súboru je SystemOrganization10.gif

Štandardná SDRAM prenáša dáta buď na 1 alebo 0 hrane hodinového cyklu CPU. To znamená, že štandard Synchrónne Dynamická pamäť s náhodným prístupom (SDRAM) dokáže načítať údaje CPU iba raz za celý cyklus hodín.

Na druhej strane, dvojitá dátová rýchlosť SDRAM (alebo DDR SDRAM) načítava údaje na vzostupnej alebo zostupnej hrane cyklu hodín CPU.

DDR SDRAM to dokáže dosiahnuť pomocou techniky nazývanej predbežné načítanie. Predbežné načítanie DDR používa dve samostatné rúrky na prenos 2 bitov z pamäťového čipu do vyrovnávacej pamäte I/O (Input/Output).

The ALEBO výstupná vyrovnávacia pamäť je ako dočasné zadržanie, kde CPU môže posielať požiadavky a predstierať, že požiadavku prijalo. Týmto spôsobom môže CPU prejsť na ďalšiu úlohu bez toho, aby musel čakať.

Na ja Na vstupnej strane vyrovnávacej pamäte môže pamäť uložiť požadovanú vyrovnávaciu pamäť, aj keď CPU ešte nemusí byť pripravený na spracovanie údajov.

I/O buffer má dve výhody: jeden CPU ani SDRAM nemusia navzájom čakať na odosielanie alebo prijímanie údajov. dva I/O vyrovnávacia pamäť tiež zaisťuje, že údaje, ktoré by sa inak stratili, môžu byť dočasne uložené vo vyrovnávacej pamäti I/O.

Inými slovami, I/O buffer zlepšuje prenos dát medzi CPU a SDRAM. Tieto vlastnosti sú spoločné pre DDR3 aj DDR4.

Jednou špecifickou spoločnou črtou medzi DDR3 a DDR4 je ich hĺbka vyrovnávacej pamäte predbežného načítania. Toto je počet dátových slov na prístup do pamäte podľa cyklu hodín CPU.

DDR3 SDRAM a DDR4 SDRAM majú rovnakú hĺbku vyrovnávacej pamäte predbežného načítania 8n. DDR4 SDRAM však dosahuje vyššiu šírku pásma tým, že odosiela viac požiadaviek na čítanie/zápis za sekundu.

Vlastnosti DDR3 SDRAM vs. DDR4 SDRAM

Ako som povedal v úvode tohto článku, toto je najšťavnatejšia časť tohto návodu. Hovorím to, pretože tu diskutujeme o základných vlastnostiach týchto dvoch DDR-SDRAM.

V podsekciách tejto časti porovnávam vlastnosti DDR3 SDRAM vs DDR4 SDRAM.

Rýchlosť prenosu dát a rýchlosť hodín

DDR3 SDRAM majú rýchlosť prenosu dát medzi 800-2133 MT/s (megaprenosy za sekundu). Okrem toho pracuje na frekvencii medzi 400-1066 MHz.

Naopak, DDR4 SDRAM ponúkajú vyššiu prenosovú rýchlosť v rozmedzí 1600-3200 MT/s. V porovnaní s DDR3 SDRAM podporujú DDR4 SDRAM frekvenciu medzi 800 a 1600 MHz.

DDR3 a DDR4 sú identifikované rozsahom rýchlosti prenosu dát. Takže zatiaľ čo DDR3 je identifikovaná ako DDR3-800 až DDR3-2133, DDR4 je identifikovaná ako DDR4-1600 až DDR4-3200.

Je zrejmé, že pamäte DDR4 SDRAM poskytujú vyššiu rýchlosť prenosu dát a podporujú vyššiu rýchlosť hodín.

Prevádzkové napätie DDR3 vs DDR4

Od výroby prvej generácie DDR SDRAM dochádza k neustálemu poklesu prevádzkového napätia, ako postupujeme generáciami. Napríklad DDR SDRAM boli napájané 2,5 V (volty).

V čase, keď boli DDR2 SDRAM uvoľnené, napätie potrebné na ich napájanie kleslo na 1,8 V. DDR3 SDRAM sa dokonca zlepšili – vyžadujú len 1,5 V.

Ako si viete predstaviť, DDR4 SDRAM vyžadujú ešte menšie napätie. Váš počítač potrebuje iba 1,2 V na napájanie 4. generácie SDRAM s dvojnásobnou rýchlosťou prenosu dát.

Okrem verzií so štandardným napätím ponúkajú DDR3 a DDR4 aj verzie s nižším napätím. Existujú napríklad dve rozšírenia DDR3 – DDR3L a DDR3U.

DDR3L znamená DDR3 L ow napätie, s prevádzkovým napätím 1,35 V. Ďalej DDR3U znamená DDR3 U ltra Nízke napätie – prevádzka pri ešte nižšom napätí 1,25 V.

Rovnako ako DDR3, aj DDR4 ponúka 2 ďalšie verzie s nižšími požiadavkami na napätie – LPDDR4 a LPDDR4X. Zatiaľ čo LP v oboch znamená L au P vyššie, pre obe sú rôzne požiadavky na napätie.

Kým LPDDR4 vyžaduje napätie 1,1 V, LPDDR4X (Low-power DDR4 eXtra) vyžaduje ešte nižšie napätie 0,6 V!

Nižšie požiadavky na napätie DDR4 v porovnaní s DDR3 znamenajú, že DDR4 SDRAM bude v priemere menej prispievať k zahrievaniu počítača. Okrem toho, ak sú všetky ostatné faktory rovnaké, notebook s DDR4 SDRAM by mal mať lepšiu výdrž batérie.

Hustota čipov DDR3 vs DDR4

Hustota čipu DRAM je veľkosť pamäťového čipu v megabitoch. Je zaujímavé, že keď sa rýchlosť prenosu dát zlepšila a prevádzkové napätie kleslo, hustota čipov sa zvýšila.

Napríklad, zatiaľ čo DDR1 SDRAM majú hustotu čipu v rozmedzí od 128 Mb do 1 Gb, DDR2 SDRAM ponúkajú vyššiu maximálnu podporovanú veľkosť 128 Mb až 4 Gb.

Na druhej strane DDR3 SDRAM podporujú maximálnu veľkosť od 512 Mb do 8 Gb. Naopak, DDR4 SDRAM majú hustotu čipu DRAM medzi 8 Gb až 64 Gb!

Dôsledok tohto rozdielu medzi maximálnou podporovanou veľkosťou pamäte RAM DDR3 vs DDR4 je zrejmý. Ak je váš počítač dodaný s pamäťovými modulmi DDR4 SDRAM, môžete potenciálne upgradovať počítač až na 64 Gb RAM!

Je zrejmé, že čím viac pamäte RAM máte v počítači, tým viac miesta bude mať počítač na ukladanie dočasných údajov. To zase znamená, že RAM môže rýchlejšie obsluhovať požiadavky CPU.

Dôvodom je to, že RAM bude mať menšiu potrebu získavať údaje z zvyčajne pomalšieho sekundárneho úložiska počítača.

Vlastnosti DDR3 SDRAM vs DDR4 SDRAM: Zhrnutie

V tabuľke nižšie sú zhrnuté hlavné vlastnosti DDR3 SDRAM a DDR4 SDRAM:

Vlastnosti RAMDDR3 SDRAMDDR4 SDRAM
Prevádzkové napätieDDR3U (1,35 V), DDR3L (1,25 V), DDR3 (1,5 V)LPDDR4X (0,6 V), LPDDR4 (1,1 V), DDR4 (1,2 V)
Sadzby prenosu dát800-2133 MT / s1600-3200 MT/s
Rýchlosť hodín RAM400-1066 MHz800-1600 MHz
Maximálne podporované veľkosti RAM512 Mb až 8 Gb8 Gb až 64 Gb
Predbežne načítať veľkosť vyrovnávacej pamäte8n8n

Výhody a nevýhody DDR3 vs DDR4

Výhody a nevýhody DDR3 vs DDR4

V tejto príručke na porovnanie DDR3 a DDR4 sme prešli veľa. Doteraz som definoval DDR3 a DDR4, potom som vysvetlil, ako fungujú.

Taktiež som porovnal vlastnosti oboch SDRAM technológií. V tejto časti budem diskutovať o výhodách a nevýhodách DDR3 vs DDR4.

Výhody a nevýhody DDR3

Ak ste si prečítali túto príručku od začiatku, všimli by ste si niektoré veľké výhody DDR3 SDRAM. Tu sú niektoré z najdôležitejších kladov alebo výhod DDR3 SDRAM:

    Relatívne lacnejšie ako DDR4 SDRAM: Ak hľadáte DDR3 8 GB RAM na Amazon.com , zistíte, že cena sa pohybuje od 28 do 40 dolárov. Naopak, podobné hľadanie DDR4 8 GB RAM na Amazon.com , cena začína od približne 32 USD a stúpa na približne 45 USD. Takže v priemere sú DDR3 SDRAM lacnejšie ako ich DDR4 ekvivalenty.Boli tu dlhšie: DDR3 SDRAM bola vydaná v roku 2007. Na druhej strane, DDR4 bola predstavená v roku 2014. Jedným z dôsledkov toho je, že keďže DDR3 existuje už dlho, je náchylná na menej chýb. To neznamená, že DDR4 má oveľa viac chýb, len to, že vek DDR3 znamená, že výrobcovia im rozumejú o niečo viac ako novšie DDR4.Funguje so staršími počítačmi: Ak stále máte počítač vyrobený v rokoch 2007 až 2014, je pravdepodobné, že budete môcť vymeniť alebo upgradovať pamäť RAM za DDR3 (ak je kompatibilná). Keďže však DDR4 je novšia technológia, ktorá nie je spätne kompaktovateľná na systémy DDR3, nebudete ju môcť použiť vo svojich starších počítačoch.

Bez ohľadu na to, aká skvelá je technológia, musí mať určité nevýhody a technológia DDR3 SDRAM sa nelíši. Nižšie som zdôraznil niektoré nevýhody DDR3 SDRAM:

    Časom bude menej dostupný: Keďže sa prijímajú novšie verzie SDRAM s dvojnásobnou rýchlosťou prenosu dát, výrobcovia budú nevyhnutne vyrábať menej modulov. Takže časom budú pamäte DDR3 SDRAM menej dostupné. Z toho vyplýva, že inovácia alebo výmena RAM v počítačoch kompatibilných s DDR3 bude čoraz zložitejšia.Pomalšie ako DDR4 SDRAM: DDR3 SDRAM ponúkajú nižšie rýchlosti prenosu dát v porovnaní s DDR4. Okrem toho DDR pracujú aj pri nižšej rýchlosti RAM. To znamená, že celkovo sú DDR3 pomalšie ako DDR4.Obmedzená maximálna podporovaná veľkosť pamäťového modulu: Ak máte počítač kompatibilný s DDR3, maximálna veľkosť jedného modulu, ktorý môžete nainštalovať, je 8 GB. Keďže väčšina notebookov má 2 sloty na RAM, maximálna kapacita RAM, ktorú môžete nainštalovať, je 16 GB (2 x 8 GB DDR3 SDRAM). Naopak, môžete získať jednotlivé moduly DDR4 SDRAM s kapacitou až 64 GB!Nie je kompaktibilné s novšími CPU alebo Motherboards : Fakt, že DDR3 je staršia technológia, znamená, že nefunguje s niektorými novšími CPU a základnými doskami. Naopak, keďže DDR4 je novšia, podporuje moderné CPU a základné dosky. Napríklad DDR3 (DDR3L) môže ísť len tak ďaleko Procesory pre notebooky Intel Core i7 10. generácie . Naopak, DDR4 môžu podporovať až 11. generáciu procesorov Intel Core i7 pre notebooky.Vyššie prevádzkové napätie:Pamäť DDR3 SDRAM potrebuje na napájanie 1,5 V. Naopak, DDR4 SDRAM potrebuje 1,2 V. Vyššie prevádzkové napätie znamená vyššiu spotrebu energie. Znamená to tiež, že notebooky s DDR3 SDRAM sa môžu viac zahrievať a majú relatívne horšiu výdrž batérie.
Niektoré varianty DDR3 a DDR4 SDRAM vyžadujú nižšie prevádzkové napätie. Podrobnosti nájdete v časti s funkciami v tejto príručke.

Výhody a nevýhody DDR4

Keď porovnáte DDR3 vs DDR4, DDR4 ponúka viac výhod. Tu sú niektoré z nich:

    Rýchlejšie ako všetky generácie DDR vrátane DDR3: DDR4 ponúka vyššiu rýchlosť prenosu dát 1600-3200 MT/s. Okrem toho ponúka aj rýchlejší takt.Väčšia veľkosť jedného modulu:DDR4 ponúka jednotlivé pamäťové moduly až do 64 GB. Naopak, maximálna veľkosť jedného modulu, ktorú môžete získať pre DDR3, je 8 GB. To znamená, že počítače DDR4 budú rýchlejšie ako náprotivky DDR3, pričom všetky ostatné faktory budú rovnaké.Kompaktné s novšími CPU a základnými doskami: To nie je jasné, pretože DDR4 je novšia ako DDR3, podporuje novšie procesory a základné dosky. To znamená, že môžete jednoducho upgradovať počítače alebo počítače kompatibilné s DDR4 na väčšie veľkosti pamäte. Jednou z výhod je, že svoj notebook kompatibilný s DDR4 môžete jednoducho získať rýchlejšie.Nižšie prevádzkové napätie: Typická DDR4 SDRAM má prevádzkové napätie 1,2 V. Na druhej strane, ako som už v tejto príručke viackrát spomenul, zvyčajne je DDR3 SDRAM napájaná 1,5 V.

Hoci DDR4 SDRAM sú novšie ako DDR3 a ponúkajú niekoľko skvelých výhod, majú aj určité nevýhody. Tu sú niektoré z nevýhod DDR4 SDRAM:

    Relatívne drahšie ako DDR3 SDRAM:Keďže DDR4 SDRAM sú novšie a rýchlejšie, sú vo všeobecnosti drahšie.Rýchlosť obmedzená CPU a základnou doskou: Aj keď pamäte DDR4 SDRAM ponúkajú väčšie veľkosti a vyššiu rýchlosť, môžu ísť len tak ďaleko, ako to CPU dovolí. Maximálna rýchlosť, ktorú môžu poskytnúť, je tiež obmedzená rýchlosťou zbernice základnej dosky.Nie je spätne kompatibilný s počítačmi DDR3: Staršie počítače nemôžu využívať všetky funkcie DDR4 SDRAM. Je to preto, že DDR4 SDRAM sa nedajú zapadnúť do počítačov so staršími slotmi DDR RAM.Novšie DDR5 SDRAM už tu: Až do roku 2020 bola DDR4 najobľúbenejším dieťaťom v bloku. Avšak podľa Wikipedia , DDR5 SDRAM boli uvedené na trh 14. júla 2020. To znamená, že v najbližších rokoch výrobcovia počítačov začnú postupne vyraďovať DDR4 SDRAM.

Bežné produkty, ktoré obsahujú DDR3 vs DDR4

Bežné produkty, ktoré obsahujú DDR3 vs DDR4

Teraz, keď ste si prečítali všetko o DDR3 vs DDR4, možno budete chcieť poznať skutočné produkty, ktoré obsahujú tieto technológie RAM. Táto časť vás prevedie skutočnými produktmi, ktoré obsahujú tieto technológie RAM:

Bežné produkty, ktoré obsahujú DDR3

Niektoré z bežných produktov, ktoré obsahujú pamäte DDR3 SDRAM, sú prenosné a stolné počítače. To nie je všetko, niektoré TV boxy obsahuje aj DDR3.

Máte radi hardcore hry? Potom si možno uvedomíte, že niektoré herné konzoly obsahujú aj pamäte DDR3 SDRAM.

Napokon, väčšina z nás teraz sleduje inteligentné televízory. Primárnou vlastnosťou, ktorá robí inteligentné televízory inteligentnými, je to, že teraz majú inteligentné zariadenia, ako sú CPU, RAMS.

Môžete tiež zistiť, že niektoré z vašich inteligentných televízorov sú napájané pamäťami DDR3 SDRAM.

V S Zone máme celý rad špecifikácií produktov. Takže z tohto zoznamu som dal dohromady niektoré bežné produkty poháňané pamäťami DDR3 SDRAM.

Tu sú niektoré z nich:

ASUS ZenBook S13 UX392ASUS ZenBook S13 UX392$854,20 Pozri Dohoda Podrobnosti Huawei MateBook D 14 AMDHuawei MateBook X Pro 2020$1 475,00 Pozri Dohoda Podrobnosti DDR3 vs DDR4: Moje posledné myšlienkyApple Mac Mini (koniec roka 2012)$379,99 Pozri Dohoda Podrobnosti

Bežné produkty, ktoré obsahujú DDR4

Existuje niekoľko novších produktov, ktoré obsahujú pamäte DDR4 SDRAM. Podobne ako DDR3 SDRAM, aj DDR4 SDRAM nájdete v notebookoch, stolných počítačoch a niektorých televízoroch.

Tu sú 3 notebooky s pamäťou DDR4 SDRAM:

Huawei MateBook D 14 AMD Pozri Dohoda Podrobnosti Lenovo Legion Y545 15 palcový$1 199,00 Pozri Dohoda Podrobnosti ASUS ROG SE S17 GX703 (2021)$3 195,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

DDR3 vs DDR4: Často kladené otázky

1. Je DDR4 lepšia ako DDR3?

Určite áno! DDR4 SDRAM ponúkajú vyššiu rýchlosť prenosu dát 1600-3200 MT/s. S DDR4 získate aj vyššiu rýchlosť hodín. A nielen to, DDR4 ponúka aj väčšiu veľkosť pamäte na modul – až 64 GB. Ďalšie výhody DDR4 vs DDR3 nájdete v časti Klady a zápory tejto príručky.

2. Môže sa DDR4 RAM zmestiť do DDR3?

Bohužiaľ nie. Moduly DDR4 SDRAM nemôžete vložiť do slotov DDR3, pretože DDR4 nie je spätne kompatibilný. Konkrétne usporiadanie kolíkov v DDR4 je iné ako v DDR3.

3. Čo je lepšie pre hranie DDR3 alebo DDR4?

Vzhľadom na všetky vylepšené špecifikácie DDR4 vs DDR3 je bezpochyby DDR4 lepšia na hranie hier. Ak sú všetky ostatné faktory rovnaké, v porovnaní s DDR3 je DDR4 lepšia pre vaše počítačové potreby.

4. Je 8GB DDR4 skutočne lepších ako 16GB DDR3?

Najviac nepravdepodobné. Aj keď sú DDR4 SDRAM rýchlejšie ako DDR3 SDRAM, nebudem očakávať, že 8GB DDR4 bude fungovať lepšie ako 16GB DDR3. Napriek tomu môžu do rovnice hrať niektoré ďalšie faktory, ako napríklad CPU, typ aplikácie. Na základe skutočnosti, že viac pamäte RAM sa vo všeobecnosti rovná rýchlejšiemu počítaču, by som očakával, že 16 GB DDR3 SDRAM bude fungovať lepšie ako 8 GB DDR4 (všetky ostatné faktory sú rovnaké).

5. Je LPDDR4X rýchlejší ako DDR4?

Vzhľadom na ich kľúčové výkonové špecifikácie: rýchlosť prenosu dát a rýchlosť RAM by mala byť LPDDR4X rýchlejšia. DDR4 ponúka rýchlosti prenosu dát v rozmedzí od 1600 do 3200 MT/s. Na druhej strane, LPDDR4X pracuje medzi 3200-4267 MT/s. Okrem toho DDR4 pracuje medzi 800-1600 MHz, zatiaľ čo DDR4X môže dosiahnuť až 4267 MHz.

DDR3 vs DDR4: Moje posledné myšlienky

Vďaka lepším rýchlostiam prenosu dát a rýchlosti pamäte RAM a ponúkaniu maximálnej veľkosti až 64 GB na modul majú pamäte DDR4 SDRAM rozhodne oveľa viac čo ponúknuť. DDR4 tiež spotrebuje menej energie, čo môže viesť k menšiemu zahrievaniu a lepšej výdrži batérie.

Zatiaľ však nemôžeme odpísať DDR3 SDRAM, pretože sú stále vo všeobecnosti lacnejšie ako DDR4 SDRAM. Pretože DDR3 existuje už dlhšie, je kompatibilný aj so staršími počítačmi.

Nakoniec, po zvážení všetkých vecí, či už ide o hry alebo všeobecné počítačové potreby, mali by ste sa rozhodnúť pre počítače poháňané pamäťami DDR4 SDRAM.

Dúfam, že vám táto príručka na porovnanie DDR3 vs DDR4 pomohla? Ak áno, zahlasujte za áno bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Prípadne môžete zanechať podrobnú spätnú väzbu alebo položiť otázku pomocou tlačidla ZANECHAŤ ODPOVEĎ na konci tejto stránky.

Nakoniec, ak si chcete prečítať ďalšie príručky so špecifikáciami počítača, navštívte našu stránku Vysvetlenie počítačových terminológií.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. Dvojitá rýchlosť prenosu dát – Wikipedia
  2. Čo je to dvojitá rýchlosť prenosu dát (DDR)? – Definícia z Techopedie
  3. RAM počítača a notebooku – Intel
  4. Pamäť s náhodným prístupom – Wikipedia
  5. Dynamická pamäť s náhodným prístupom – Wikipedia
  6. Aký je rozdiel medzi SDRAM, DDR1, DDR2, DDR3 a DDR4? – Transcend Information, Inc. (transcend-info.com)
  7. Synchrónna dynamická pamäť s náhodným prístupom – Wikipedia
  8. Čo je to pamäť DDR (Double Data Rate) a pamäť SDRAM (microcontrollertips.com)
  9. DDR SDRAM – Wikipedia
  10. DDR3 vs. DDR4: Ktorá RAM je najlepšia? (lifewire.com)
  11. DDR3 vs DDR4: Musíte poznať rozdiely (guru99.com)
  12. Podporovaný typ pamäte pre procesory Intel Core pre notebooky
  13. DDR5 SDRAM – Wikipedia