Digitálny výstup Realtek: Ako vyriešiť problém so zvukom

Digitálny výstup Realtek: Mnoho počítačov sa dodáva s Realtek zvukové karty a na vytvorenie zvuku môžete použiť digitálny výstup. Digitálny výstup znamená, že zvukové zariadenia pripojené k počítaču nepoužívajú analógové káble.Pri používaní digitálneho výstupu musia mať vaše zvukové zariadenia vo vašom počítači povolené správne funkcie. Pokiaľ teda váš počítač nemá zvuk, nezačínajte s predpokladom, že s vašim hardvérom nie je niečo v poriadku. Aj keď to tak niekedy môže byť, väčšina z týchto problémov zmizne iba niekoľkými kliknutiami.Táto príručka vám pomôže porozumieť a používať tieto funkcie, aby ste pri používaní digitálneho výstupu Realtek mohli vyriešiť problémy so zvukom.MOŽNÉ RIEŠENIA NA OPRAVU vašich zvukových problémov

digitálny výstupZMENA VÝCHODNÉHO ZVUKOVÉHO ZARIADENIA

V niektorých prípadoch nie je povolenie funkcie Digitálny výstup Realtek vôbec potrebné. Ak máte k počítaču pripojené bežné reproduktory, môžete problém so zvukom vyriešiť prepnutím na reproduktory.Ak to chcete vyriešiť, zmeňte predvolené zvukové zariadenie v niekoľkých krokoch. Musíte urobiť nasledovné:

Krok 1:

Klepnite na Štart - nachádza sa v ľavom dolnom rohu obrazovky počítača.Krok 2:

Vyberte Ovládací panel.Krok 3:

Klepnite na možnosť Hardvér a zvuk. Túto možnosť môže byť ťažké nájsť v predvolenej ponuke ovládacieho panela. Ak je vaša ponuka nastavená na Malé ikony, stačí kliknúť na voľbu vedľa položky Zobraziť podľa v pravom hornom rohu a zvoliť Kategória. Vďaka tomu bude vaše vyhľadávanie oveľa jednoduchšie.

Krok 4:

Klepnite na Zvuk.

Po kliknutí na možnosť Zvuk sa zobrazí malé vyskakovacie okno konfigurácie zvuku. Teraz prejdite na kartu Prehrávanie v tomto okne.

Odtiaľ uvidíte všetky zariadenia, ktoré sú pripojené k vášmu počítaču a ktoré môžete konfigurovať sami. Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na Reproduktory a potom zvoliť Nastaviť ako predvolenú možnosť. Ak túto možnosť nevidíte, znamená to, že vaše reproduktory sú už nastavené ako predvolené. V takom prípade stačí v rovnakej ponuke zvoliť možnosť Povoliť.

Ak sa chcete vrátiť k digitálnemu zvuku s vysokým rozlíšením, rovnakým spôsobom jednoducho povoľte možnosť Digitálny výstup Realtek.

TIP NA SKRATKU

Ak sa chcete vyhnúť ovládaciemu panelu a hľadaniu správnych funkcií a možností, môže vám pomôcť skratka.

Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu reproduktora, ktorá sa nachádza na paneli úloh, a potom zvoliť funkciu Prehrávacie zariadenia. Otvorí sa rovnaké vyskakovacie okno konfigurácie zvuku ako predtým. Odtiaľ je všetko po starom.

AKTUALIZÁCIA ZVUKOVÝCH OVLÁDAČOV VÁŠHO POČÍTAČA

Ak vo vašom počítači nefunguje niečo také potrebné ako zvuk, je možné, že s vašimi ovládačmi nie je niečo v poriadku.

Ovládače sú programy vyrobené špeciálne pre operačný systém a hardvérové ​​komponenty počítača. Každý model počítača alebo notebooku má nainštalovaný typ ovládača.

Spravidla sa stáva, že ľudia omylom odstránia niektoré svoje ovládače alebo ich ovládače potrebujú aktualizáciu. Keď k tomu dôjde, váš počítač určite nebude fungovať tak, ako by mal.

Ak teda stále máte problémy so zvukom vášho počítača, mali by ste si nainštalovať alebo aktualizovať správne ovládače zvuku. Nie je to také ťažké, ako to znie.

Môžete to urobiť takto:

Krok 1:

Stlačením Windows + R súčasne otvorte program Spustiť. Spustiť tiež môžete kliknutím na Štart, zadaním Run do vyhľadávacieho panela a stlačením klávesu Enter.

Krok 2:

Do zobrazeného dialógového okna zadajte príkaz devmgmt.msc a potom stlačte kláves Enter.

Krok 3:

Každé zariadenie, ktoré je pripojené k vášmu počítaču, sa zobrazí na obrazovke. Teraz musíte zvoliť správnu kategóriu. Vyberte teda zvukové vstupy a výstupy alebo ovládače zvuku, videa a hier (podľa verzie operačného systému).

Ďalšie kroky závisia od toho, či vôbec máte alebo nemáte zvukové ovládače.

AKTUALIZÁCIA VODIČOV

Ovládače môžete aktualizovať manuálne tak, že na ne kliknete pravým tlačidlom myši jeden po druhom a vyberiete možnosť Aktualizovať. Ak chcete vyriešiť problémy s digitálnym výstupom Realtek, začnite aktualizáciou ovládača Realtek.

ako bezdrôtové nabíjanie poznámka 8

ODINŠTALOVANIE A PREINŠTALÁCIA VODIČOV

Všetky ovládače môžete tiež odstrániť kliknutím pravým tlačidlom myši na každú položku nižšie. Zvukové vstupy a výstupy alebo ovládače zvuku, videa a hier a výber možnosti Odinštalovať.

Po odinštalovaní všetkého z tejto možnosti kliknite pravým tlačidlom myši na nadradenú kartu a vyberte možnosť Vyhľadať zmeny hardvéru. Váš počítač potom vyhľadá aktualizácie systému Windows a nainštaluje správne ovládače vrátane ovládača Realtek. Môže to chvíľu trvať, takže buďte trpezliví.

V prípade, že nemáte žiadne ovládače, kliknite pravým tlačidlom myši na zvukové vstupy a výstupy / zvukové, obrazové a herné ovládače a na kartu Vyhľadať zmeny hardvéru.

Po dokončení inštalácie nových ovládačov zariadením reštartujte počítač. Všetko by malo byť pripravené na spustenie po reštartovaní systému.

POZNAJTE SVOU CESTU KOLEM

Nemôžeme preháňať, aké dôležité je, aby každý, kto používa počítač, vedel, ako sa v ňom orientuje. Riešenie problémov so zvukom môže byť hračka, stačí len vedieť, kde začať.

Záver:

Pomohla vyššie uvedená príručka vyriešiť vaše problémy so zvukom v systéme Realtek? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: