AirDrop na Macu nefunguje? Vyskúšajte tieto tipy a triky

AirDrop na Macu nefunguje: AirDrop je technológia typu peer-to-peer na bezdrôtovú výmenu obsahu medzi zariadeniami so systémom iOS a OS X. Tiež je všeobecne kritizovaný ako jedna z tých funkcií, ktoré nie „len pracovať“.





Ale veci nie sú celkom jednoduché. Ukazuje sa tiež, že problémy s AirDrop, s ktorými sa ľudia stretávajú, sa často dajú vyriešiť pomerne jednoducho. Pretože by ste sa ešte nemali vzdať AirDropu v prípade, že sa to prejaví. S najväčšou pravdepodobnosťou však existuje dobré vysvetlenie a tiež jednoduché riešenie AirDrop škytavka, ktorú ste zažili.



AirDrop vám môže ušetriť veľa času, takže dúfame, že vďaka našim tipom na riešenie problémov dáte tejto skvelej funkcii ďalšiu šancu. Ak však AirDrop pre vás nemôže správne fungovať, prečítajte si, ako môžete urobiť nejaké základné riešenie problémov.

O AirDrop

Spustené v Mac OS X Lion a iOS 7. AirDrop používa na zdieľanie dát vzduchom vysokorýchlostný protokol peer-to-peer s nízkou latenciou. Funguje tiež medzi blízkymi zariadeniami cez Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Obaja ste teda zapli svoj Mac, iPhone, iPod touch a iPad.



Aby ste mohli využívať výhody AirDrop, váš Mac nemusí byť pripojený k rovnakej sieti Wi-Fi ako váš iPhone, iPod touch, iPad alebo iný Mac. Okrem toho sa pri aktivácii AirDrop automaticky zapne Bluetooth a Wi-Fi. Prepnutie Wi-Fi a Bluetooth však automaticky umožní AirDrop.



iCloud nepotrebuje AirDrop, pokiaľ nechcete AirDrop so svojimi kontaktmi. V tejto situácii musia byť obe strany prihlásené do iCloud. Neexistuje tiež žiadne obmedzenie veľkosti dokumentu, ktorý AirDrop vezme.

Pre súkromie AirDrop tiež šifruje obsah, keď cestuje vzduchom.



triky so štítom nvidia

Zdieľanie AirDrop funguje medzi zariadeniami iPhone, iPod touch a iPad so systémom iOS 7 alebo novším. Medzi počítačmi Mac so systémom OS X Mavericks a novším, aj medzi počítačmi Mac OS X Yosemite a iPhone. Zariadenia iPod touch a iPad so systémom iOS 8 alebo novším.



Airdrop na Macu nefunguje – Riešenie problémov s AirDropom

Je vaše zariadenie AirDrop viditeľné?

AirDrop manuálne umožňuje fungovanie v Control Center na iOS zariadeniach a Mac’s Finder. V systéme iOS však stačí potiahnuť prstom nahor, aby ste vyvolali Control Center a kliknúť AirDrop vyberte režim viditeľnosti.

Ak chcete ovládať, s kým môžete odosielať obsah. Stačí použiť nasledujúce možnosti AirDrop:

  • Vypnuté – nikto nemôže zobraziť vaše zariadenie, ale stále môžete položky AirDrop pre ostatných.
  • Len kontakty —Iba kontakty vo vašom adresári môžu zobraziť vaše zariadenie ako cieľ AirDrop. Obe zariadenia sú však prihlásené do iCloud a e-mailová adresa priradená k vášmu Apple ID. Uistite sa, že musí byť v aplikácii Kontakty prijímajúceho zariadenia. Táto voľba je dobrá pre zvýšenú bezpečnosť, pretože zabezpečí požiadavky AirDrop prichádzajúce od náhodných alebo neznámych používateľov.
  • Všetci —Všetky zariadenia v okolí používajúce AirDrop môžu zobraziť vaše zariadenie. Toto je odporúčaná voľba pre väčšinu používateľov.

Odporúčam vám použiť Všetci možnosť vyhnúť sa problémom so zistiteľnosťou.

V OS X vyberte AirDrop v ponuke Finder's Go. Tiež stlačte Príkaz (⌘) – Shift (⇧) – R . Môžete tiež otvoriť najnovšie okno Finder a ťuknúť naň AirDrop v bočnom paneli.

Upravte viditeľnosť AirDrop klepnutím na odkaz vedľa 'Dovoľte, aby ma objavil' v okne AirDrop. Tiež si vyberte medzi Vypnuté , Len kontakty a Všetci . Opäť platí, že výber Všetci je najlepší spôsob, ako zabezpečiť ťažkosti vyplývajúce z obmedzenia AirDrop na súkromnejšie 'Len kontakty' možnosť.

Sú Wi-Fi a Bluetooth zapnuté?

Protokol AirDrop vyžaduje Bluetooth na kontrolu, či sú zariadenia blízko seba. Tiež chcete, aby Wi-Fi zdieľala dáta. Po vytvorení aktuálnych informácií. Obsah sa však prenáša cez Wi-Fi. Uistite sa, že ak je Wi-Fi zapnuté a Bluetooth je vypnuté, AirDrop nemôže fungovať.

Na Macu sa v okne AirDrop nachádza tlačidlo na povolenie Wi-Fi alebo Bluetooth, ak sú vypnuté. Nemusíte sa teda manuálne pripájať k sieti Wi-Fi a povoliť Bluetooth cez panel ponuky Macu.

Táto najlepšia možnosť nie je dostupná prostredníctvom zdieľaného listu AirDrop. Z nejakého dôvodu, ak deaktivujete Bluetooth a potom sa pokúsite AirDrop webový odkaz cez hárok zdieľania Safari. Uvíta vás však správa, „Ak chcete použiť AirDrop, zapnite Bluetooth“ .

Na zariadeniach iPhone, iPod touch a iPad stačí kliknúť na ikonu AirDrop v ponuke AirDrop. Len na automatické zapnutie Wi-Fi a Bluetooth v prípade, že sú obe vypnuté.

Sú vaše zariadenia vo vzdialenosti do 30 stôp od seba?

Najprv skontrolujte vzdialenosť medzi vašimi zariadeniami. AirDrop však používa zisťovanie cez Bluetooth, takže pamätajte, že zariadenie, na ktoré sa pokúšate AirDrop, je vo vzdialenosti do 30 stôp od vášho. Ak je to potrebné, jednoducho posuňte zariadenia bližšie k sebe, aby ste zlepšili príjem Bluetooth. Bluetooth je však obzvlášť náchylný na fyzické prekážky, ako sú betónové steny.

Je obrazovka prijímajúceho zariadenia zapnutá?

AirDrop je k dispozícii iba vtedy, keď je zapnutá obrazovka prijímajúceho zariadenia so systémom iOS. Na Macu však AirDrop funguje, keď obrazovka spí, pokiaľ samotný počítač neprešiel do režimu spánku. Žiadosti o zdieľanie AirDrop vyzerajú ako upozornenia na uzamknutej obrazovke iOS. Ak chcete položky prijať, stačí prejsť prstom. Na Macu sa upozornenia AirDrop doručujú na prihlasovaciu obrazovku OS X aj vtedy, keď je displej vášho Macu v režime spánku.

Funkcia AirDrop blokuje činnosť, keď prijímacie zariadenie prejde do režimu spánku. Buď automaticky, alebo manuálne. Kým sa vaše zariadenie neprebudí z režimu spánku, jeho ikona sa na iných zariadeniach nemôže zobraziť ako cieľ AirDrop.

Na počítačoch Mac je bežným bodom zlyhania AirDrop umožnenie prechodu počítača do režimu spánku. Ak však chcete zabrániť tomuto správaniu, začiarknite políčko vedľa položky „Zabrániť automatickému spánku počítača pri vypnutom displeji“. Predvoľby systému → Šetrič energie. Môžete to urobiť aj samostatne, keď je Mac pripojený k napájaniu alebo pomocou vstavanej batérie.

Chcete aktivovať režim v lietadle?

Režim Lietadlo tiež vypne všetky bezdrôtové rádiá vo vašom zariadení so systémom iOS. AirDrop však potrebuje, aby bol zapnutý Bluetooth aj Wi-Fi. Ak chcete ukončiť režim v lietadle, potiahnite prstom nahor z dolnej časti obrazovky a zrušte označenie ikony režimu v lietadle v ovládacom centre. Tiež zapnite prepínač Nastavenia → Režim v lietadle .

Ak Zrkadlový iPhone možnosť je povoliť v sprievodnej aplikácii Watch. Potom aktivujte režim Lietadlo na svojich hodinkách, čím sa spustí na vašom iPhone a naopak.

Ste v režime Nerušiť?

Keď je vaše zariadenie v režime Nerušiť, máte povolené prenášať obsah AirDrop ostatným. Opak však nie je pravdou. Je to spôsobené tým, že režim Nerušiť potláča výstrahu AirDrop a zároveň robí zariadenie nezistiteľným. Platí to pre iOS aj OS X. Bez ohľadu na to, či sú zariadenia AirDrop prihlásené do rovnakého účtu iCloud alebo nie.

Odosielateľ si určite môže zobraziť vaše zariadenie DND v ponuke AirDrop len na uvítanie s a 'Čakanie' správu po pokuse o niečo zdieľať. AirDrop sa však snaží udržiavať spojenie s druhým zariadením v režime DND. Tiež to vzdá po minúte alebo dvoch a vytvorí a 'Neúspech' správu.

Ukončite režim Nerušiť, aby bolo vaše zariadenie opäť viditeľné cez AirDrop.

V systéme iOS jednoducho potiahnite prstom nahor z dolnej časti obrazovky a zrušte označenie ikony Nerušiť v ovládacom centre. Na Macu potiahnite prstom z pravého okraja trackpadu alebo klepnite na ikonu Centra upozornení na paneli s ponukami. Tiež klepnite na Upozornenia , prejdite nadol a odkryte Nevyrušujte vypínač a nastavte ho do polohy OFF.

Nastavenie plánu pre Nerušiť zabráni AirDrop prijímať položky počas obdobia definovaného v Nastavenia → Nerušiť → Naplánované alebo Predvoľby systému → Upozornenia → Nerušiť → Zapnúť funkciu Nerušiť (OS X).

Je povolený osobný hotspot?

Osobný hotspot je v konflikte s AirDrop, pretože obe funkcie potrebujú pre seba Wi-Fi. Na zariadeniach so systémom iOS vás v ponuke AirDrop upozorní správa, že „AirDrop nie je k dispozícii pri používaní osobného hotspotu“.

Ak chcete vypnúť funkciu hotspotu v systéme iOS, stačí otočiť Osobný prístupový bod zapnúť Nastavenia → Osobný hotspot do polohy OFF. Ak je to možné, na Macu klepnite na ikonu Wi-Fi na paneli s ponukami a vyberte možnosť odpojiť sa od osobného hotspotu.

Chcete nastaviť iba kontakty AirDrop?

Avšak nastavenie AirDrop na prijímacom zariadení na Len kontakty nie je pohodlný spôsob používania tejto funkcie. Tiež zvyšuje vaše súkromie tým, že minimalizuje AirDrop pre ľudí, ktorí sú vo vašom adresári. Pri nastavovaní AirDrop do režimu Len kontakty musí byť odosielajúce aj prijímajúce zariadenie prihlásené do svojho účtu iCloud.

Okrem toho sa e-mailová adresa tiež ukladá niekde v aplikácii Kontakty prijímajúceho zariadenia. Ukladá pre odosielateľa, aby ho v tomto režime rozpoznal. Neviete, ktoré adresy alebo telefónne čísla sú spojené s vaším Apple ID? Stačí sa prihlásiť na webovú stránku My Apple ID v prehliadači na počítači a pozrieť sa pod Dosiahnuteľné na smerujúci do účtu oddiele.

Vidí sa tam však jedna e-mailová adresa alebo telefónne číslo. Musí byť uložený v aplikácii Kontakty prijímajúceho zariadenia. Zobrazuje sa však v zozname dostupných cieľov AirDrop na prijímacom zariadení. Nezáleží však na tom, či je adresa príjemcu v kontaktoch odosielateľa, okrem toho, že je možné zobraziť meno kontaktu príjemcu a profilový obrázok v ponuke AirDrop.

AirDrop nedokáže rozpoznať žiadnu e-mailovú adresu, ktorá sa spája s vaším Apple ID. Ale nezobrazuje sa v systéme. Kontrola e-mailovej adresy po jej pridaní do vášho Apple ID. Stačí skontrolovať, či sa vo vašej poštovej schránke nenašla správa od spoločnosti Apple s overovacím odkazom.

7200 ot./min. Pevný disk proti 5400

Nakoniec skontrolujte, či je vaša karta definovaná v kontaktoch. Ak nie, stačí spustiť Kontakty na Macu. Tiež vyberte kartu kontaktu a vyberte Karta → Vytvoriť túto kartu kontaktu . Ak chcete nastaviť kartu Moje informácie v systéme iOS, prejdite na Nastavenia → Mail, kontakty, kalendáre . Teraz prejdite nadol a kliknite Moje informácie pod Kontakty a vyberte požadovanú kartu zo svojich kontaktov.

Podporuje vaša aplikácia AirDrop?

Väčšina aplikácií tretích strán poskytuje prístup k AirDrop prostredníctvom ponuky zdieľania v celom systéme. Niektorí však nie. Stačí skontrolovať popis aplikácie v obchode App Store alebo kontaktovať vývojára a potvrdiť, že podporuje AirDrop. Niektoré aplikácie deaktivujú AirDrop z dôvodu autorských práv. Napríklad nemôžete odosielať hudobné alebo video súbory cez AirDrop z natívnych aplikácií Apple, ako sú videá a hudba.

Je AirDrop povolený na oboch koncoch?

Znie to ako hlúpa otázka. Ak sa však obe zariadenia deaktivujú, AirDrop nemôže fungovať. A zobrazí sa varovná správa, aby ste zapli Bluetooth a Wi-Fi.

Sú zariadenia AirDrop pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi

Aby AirDrop fungoval, váš Mac nemusí byť pripojený k rovnakej sieti Wi-Fi ako vaše iOS zariadenia. Ale pomáha, ak sú. Ak chcete zabezpečiť, aby boli vaše zariadenia v rovnakej sieti, prejdite na stránku Nastavenia → Wi-Fi a porovnajte názvy sietí. Urobte to isté na svojich počítačoch Mac klepnutím na ikonu Wi-Fi na paneli s ponukami.

Airdrop na Macu stále nefunguje? Vyskúšajte tieto tipy a triky!

Ak vyššie uvedené tipy nevyriešili vaše problémy s AirDrop, skúste tieto:

  • Odhláste sa z iCloudu na svojich zariadeniach a potom sa znova prihláste
  • Reštartujte svoje zariadenia iOS a Mac
  • Znovu reštartujte zariadenie so systémom iOS podržaním tlačidla Spánok/Prebudenie a Domov
  • Znova spustite smerovač Wi-Fi
  • Povoliť a zakázať Wi-Fi a potom Bluetooth
  • Vstúpte tiež do režimu Lietadlo na zariadení so systémom iOS iba na 30 sekúnd a potom ho ukončite
  • Obnovte PRAM zariadenia SMC a Mac
  • Nastavte IPv6 na stav automatickej konfigurácie v iOS a OS X
  • Vypnutie a opätovné zapnutie iCloud Drive určite pomôže
  • Pri prihlasovaní do Apple ID nepoužívajte veľké písmená
  • Podržte Alt a klepnite na ikonu Wi-Fi na počítači Mac a potom sa odpojte a znova pripojte k sieti
  • Vypnite a znova zapnite Bluetooth
  • Skúste odpojiť ethernetový kábel, aby sa váš Mac nemohol pripojiť k žiadnej káblovej sieti
  • Preusporiadať služby v Systémové predvoľby → Sieť takže Wi-Fi je navrchu
  • Aktualizujte na iOS 9 a OS X El Capitan pre spoľahlivejší a lepší výkon siete
  • A matka všetkých tipov na riešenie problémov so systémom iOS -> preinštalujte iOS a OS X

Záver:

Tu je všetko o tom, že „Airdrop na počítači Mac nefunguje“. Je tento článok užitočný? Funguje váš Airdrop na Macu alebo nie? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež:

  • Najlepšie aplikácie na filtrovanie modrého svetla pre zariadenia so systémom Android
  • Používateľská príručka k najlepším aplikáciám na sledovanie hmotnosti