Ako zakázať touchpad v systéme Windows 10

 Zakázať touchpad v systéme WindowsTouchpad v skutočnosti plní úlohu ukazovacieho zariadenia v notebookoch a nahrádza externú myš používanú vo väčšom počítači. Touchpad, tiež známy ako trackpad, existuje tiež už 20 rokov. Stále však úplne nenahrádza funkčnosť a jednoduchosť používania externej myši. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako vypnúť touchpad v systéme Windows 10. Začnime!Niektoré notebooky so systémom Windows sú vybavené aj výnimočným touchpadom. Niektoré však obsahujú iba priemerný alebo podpriemerný touchpad. Mnoho používateľov si preto k notebooku pripája externú myš vždy, keď vykonáva akúkoľvek produktívnu prácu.na ako dlho vás para uzamkne

Mať k dispozícii dve rôzne ukazovacie zariadenia však môže byť v skutočnosti kontraproduktívne. Touchpad vám môže pri písaní väčšinou prekážať a tiež náhodné kliknutie dlaňou alebo zápästím naň môže priviesť kurzor na písanie aj inde v dokumente. Frekvencia a pravdepodobnosť náhodných dotykov sa zvyšujú spolu so vzdialenosťou medzi klávesnicou a touchpadom.Z vyššie uvedených dôvodov možno budete chcieť vypnúť touchpad a našťastie. Deaktivácia touchpadu na notebooku so systémom Windows 10 je skutočne jednoduchá a trvá len pár minút.Ako zakázať touchpad v systéme Windows 10

Existuje niekoľko spôsobov, ako vypnúť touchpad na prenosnom počítači so systémom Windows 10. Môžete sa pohrabať v nastaveniach systému Windows a v Správcovi zariadení, aby ste ich zakázali, ako aj využiť pomoc externej aplikácie tretej strany, aby ste sa vyhli touchpadu.

Najjednoduchším spôsobom je však použiť klávesovú skratku alebo klávesovú skratku. To, čo väčšina výrobcov notebookov a klávesníc skutočne obsahuje. Ak je k dispozícii kláves na aktiváciu-deaktiváciu touchpadu, nachádza sa aj v hornom rade klávesnice. A je to zvyčajne jeden z klávesov s číslom f (napríklad kláves fn + f9). Kláves bude označený ikonou pripomínajúcou touchpad, ako aj prstom dotýkajúcim sa štvorca.Niektoré notebooky, ako napríklad značkové notebooky HP, tiež obsahujú fyzický prepínač/tlačidlo v pravom hornom rohu touchpadu. To pri každom dvojitom kliknutí deaktivuje a zároveň aktivuje touchpad. Prejdeme na metódy viac zamerané na softvér a teraz začneme vypnutím touchpadu prostredníctvom nastavení systému Windows.Zakázať touchpad pomocou Správcu zariadenia

Správca zariadení tiež pomáha používateľom systému Windows zobraziť a ovládať akýkoľvek hardvér pripojený k ich systémom. Ak chcete vypnúť touchpad prostredníctvom správcu zariadení, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

lenovo ideapad kamera nefunguje windows 10
 • Najprv o pero Správca zariadení jednou z nižšie uvedených metód.
  • Klepnite na Windows Key + X (alebo kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo ponuky Štart) a vyberte Správca zariadení z ponuky Power User
  • Potom zadajte devmgmt.msc v príkaze Spustiť (Spustite stlačením klávesu Windows + R) a potom klepnite na OK.
  • Kliknite na Windows Key + S (alebo kliknite na tlačidlo Štart), vyhľadajte Správca zariadení, a kliknite na enter.
 • Zo zoznamu pripojených zariadení stačí rozbaliť Myši a iné ukazovacie zariadenia kliknutím na šípku vľavo, ako aj dvojitým kliknutím na názov.

 Zakázať touchpad v systéme Windows

 • Je možné, že v ponuke Myši a mnohých ďalších polohovacích zariadení nájdete viac ako jednu položku pre touchpad. Ak už viete, ktorý z nich zodpovedá vášmu touchpadu, stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať si Zakázať zariadenie .

Ale ak máte viac položiek. Potom ich jeden po druhom deaktivujte, kým sa vám nepodarí úspešne vypnúť touchpad.

Zakázať ETD Control Center

Riadiace centrum ETD je vlastne skratka Centrum ovládania zariadenia Elan Trackpad a ako je zrejmé, v niektorých prenosných počítačoch ovláda trackpad. Program ETD sa automaticky spustí vždy, keď sa váš laptop spustí; touchpad funguje len vtedy, keď ETD beží aj na pozadí. Zabránenie spusteniu riadiaceho centra ETD počas zavádzania zase deaktivuje touchpad. Ak však touchpad na vašom notebooku nie je skutočne regulovaný prostredníctvom riadiaceho centra ETD. Je lepšie vyskúšať jednu z ďalších metód v tomto článku.

Ak chcete zabrániť spusteniu ETD Control Center pri štarte:

 • OTVORENÉ Správca úloh ktorýmkoľvek z nasledujúcich spôsobov:
  • Klepnite na tlačidlo Štart, vyhľadajte Správca úloh, a keď sa vyhľadávanie vráti, klepnite na Otvoriť
  • Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a v ponuke Power User vyberte položku Správca úloh.
  • Klepnite na ctrl + alt + del a vyberte Správca úloh
  • Stlačením ctrl + shift + ESC priamo spustíte Správcu úloh
 • Potom prepnite na Začiatok v Správcovi úloh.

Na karte spustenia sú uvedené všetky aplikácie/programy, ktoré sa môžu automaticky spustiť/spustiť pri každom spustení počítača.

 • Stačí nájsť Riadiace centrum ETD zo zoznamu programov a kliknutím naň ho vyberte.
 • Nakoniec stačí kliknúť na Zakázať tlačidlo v pravom dolnom rohu okna správcu úloh.

(Práve tak môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na ETD Control Center a potom vybrať možnosť Zakázať z ponuky možností)

Vypnite touchpad pomocou nastavení systému Windows 10

Ak váš laptop používa presný touchpad, môžete ho vypnúť pomocou nastavení touchpadu v nastaveniach systému Windows. Ale v prípade notebookov s nepresným touchpadom nie je možnosť deaktivovať touchpad v skutočnosti priamo zahrnutá v nastaveniach. Stále môžu deaktivovať touchpad prostredníctvom rozšírených nastavení touchpadu.

 • OTVORENÉ Nastavenia systému Windows ktorýmkoľvek z nižšie uvedených spôsobov
  • Klepnite na tlačidlo štart/windows , stačí hľadať nastavenie a kliknite na Enter.
  • Klepnite na kláves Windows + X (alebo kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart) a vyberte položku Nastavenia z ponuky pokročilého používateľa.
  • Kliknite na kláves Windows + I pre priame spustenie Nastavenia systému Windows .
 • Stačí nájsť Zariadenia a kliknutím na to isté otvoríte.
 • Na ľavom paneli, kde sú uvedené všetky zariadenia, stačí klepnúť na Touchpad .
 • Nakoniec na pravom paneli kliknite na prepínač prepínač pod Touchpadom, aby ste ho vypli.

Tiež, ak chcete, aby váš počítač automaticky deaktivoval touchpad vždy, keď pripojíte externú myš. Len zrušiť začiarknutie políčko vedľa „ Keď je pripojená myš, nechajte touchpad zapnutý .

ako zmeniť zvuk upozornenia na

Ďalej

Keď sa nachádzate v nastaveniach touchpadu, posuňte sa ďalej a upravte ďalšie nastavenia touchpadu, ako je citlivosť dotyku, skratky touchpadu atď. Môžete si tiež prispôsobiť, aké akcie sa vyskytnú, keď po touchpade potiahnete tromi a štyrmi prstami rôznymi smermi. .

Pre tie spolu s nepresným touchpadom klepnite na Ďalšie nastavenia možnosť, ktorá sa nachádza na pravom paneli.

Tým sa otvorí okno Vlastnosti myši spolu s väčším počtom prispôsobiteľných možností týkajúcich sa trackpadu. Stačí prepnúť na Hardvér tab. Zvýraznite/vyberte touchpad kliknutím naň a klepnutím na Vlastnosti v spodnej časti okna.

V okne vlastností touchpadu stačí klepnúť na Zmeniť nastavenia na karte Všeobecné. Nakoniec prejdite na Vodič a klepnite na Zakázať zariadenie deaktivovať touchpad na prenosnom počítači. Rovnako tak môžete tiež zvoliť možnosť Odinštalovať zariadenie. Systém Windows vás však požiada o opätovné stiahnutie ovládačov touchpadu pri každom spustení systému.

Vypnite touchpad v systéme Windows prostredníctvom ponuky systému BIOS

Táto metóda nebude fungovať pre všetkých používateľov prenosných počítačov, pretože funkcia vypnutia alebo aktivácie touchpadu prostredníctvom ponuky systému BIOS je špecifická pre niektorých výrobcov a výrobcov OEM. Napríklad ThinkPad BIOS a Asus BIOS majú možnosť vypnúť trackpad.

Spustite ponuku systému BIOS a potom skontrolujte, či je k dispozícii možnosť vypnúť trackpad alebo nie. Ak chcete vedieť, ako môžete zaviesť systém BIOS, jednoducho vyhľadajte „Ako vstúpiť do systému BIOS“. značku a model vášho notebooku '

Vypnite touchpad pomocou aplikácií tretích strán

No, ak žiadna z vyššie uvedených metód nepomohla za vás. Potom zvážte použitie jednej z mnohých aplikácií tretích strán dostupných na internete. Jednou z najznámejších aplikácií na deaktiváciu touchpadu v prenosných počítačoch je Blokovanie touchpadu . Je to bezplatná a ľahká aplikácia, ktorá vám v podstate umožňuje nastaviť klávesové skratky na zakázanie a povolenie aplikácie. Používatelia spolu so synaptickým touchpadom môžu tiež nastaviť klávesovú skratku, aby deaktivovali alebo povolili samotný touchpad. Aplikácia však zakáže touchpad iba vtedy, keď je spustený na pozadí (alebo v popredí). Blokovanie touchpadu, kedykoľvek je spustené, je prístupné z panela úloh.

Deaktivácia touchpadu pomocou Touchpad Blocker:

 • Prejdite na ich webovú stránku Blokovanie touchpadu a potom klepnite na Stiahnuť ▼ tlačidlo na spustenie sťahovania súboru programu.
 • Potom dvakrát kliknite na stiahnutý súbor a postupujte podľa pokynov na obrazovke nainštalovať Touchpad Blocker na vašom systéme.
 • Po nainštalovaní nastavte blokovanie touchpadu podľa svojich preferencií a potom Zapnite blokovanie klepnutím na klávesovú skratku pre to isté (Fn + f9).

Ďalšia sada veľmi známych aplikácií, ktoré stojí za to vyskúšať Dotykové zmrazenie a Dotknite sa Tamer. No, nie tak bohatý na funkcie ako Touchpad Blocker. Obe tieto aplikácie tiež pomáhajú zbaviť sa náhodných dotykov dlaní, ktoré používatelia robia pri písaní. V podstate deaktivujú alebo zmrazia touchpad na naozaj krátky čas po stlačení klávesu na klávesnici. pomocou ktorejkoľvek z týchto dvoch aplikácií sa nemusíte starať o deaktiváciu alebo povolenie touchpadu zakaždým, keď ho chcete použiť. Môžete si však oddýchnuť aj s vedomím, že to nespôsobí žiadne problémy pri písaní domácej eseje alebo pracovnej správy.

avast pomocou 100% disku

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok bude páčiť a bude pre vás užitočný. Dajte nám svoj názor na to. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy súvisiace s týmto článkom. Potom nám dajte vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa vám ozveme.

Prajem pekný deň!

Pozri tiež: Ako opraviť, že hudba na Instagrame nefunguje