Kompletná kontrola príkazov terminálu Crosh

Čo vieš o príkazoch terminálu Crosh? Vieš to Chromebooky máte zabudovaný terminál? Ak nie, potom sme tu, aby sme vám povedali veľa zaujímavých vecí o termináli Chromebooku. Terminál Chromebooku je známy ako Chrome OS Developer Shell - alebo skrátene Crosh. Umožňuje vám tiež prístup k rozhraniu príkazového riadku, pomocou ktorého môžete ladiť počítač, vykonávať testy alebo sa jednoducho baviť.Tu je veľa príkazov terminálu, o ktorých všetci používatelia vedia, aby zvýšili produktivitu alebo riešenie problémov:Príkazy terminálu Crosh pre Chromebook:

Vysvetlíme všetky tieto príkazy, ale tu je model TL; DR: • Open Crosh: Ctrl + Alt + T
 • Ping: ping [doména]
 • Skúšobná pamäť: memory_test
 • Upraviť nastavenia myši: xset m
 • Zmena nastavení klávesnice: vstupná kontrola
 • Konfigurácia modemu: pomoc s modemom
 • Vrátiť späť Chrome OS: rollback
 • Zastaviť proces v Crosh: Ctrl + C
 • Otvoriť Správcu úloh: hore
 • Správca batérie: battery_test [sekundy]
 • Príkazy režimu vývojára: škrupina , systrace , packet_capture
 • Používatelia a doba prevádzkyschopnosti: uptime
 • Nastavenia času: nastavte čas
 • Diagnostika siete: network_diag
 • Záznam zvuku: záznam [sekundy]
 • Sledovanie siete: tracepath
 • Pomoc: Pomoc , help_advanced
 • Exit Crosh: východ

Vysvetlenie príkazov terminálu Crosh:

Príkazy terminálu CroshOtvorte Crosh

Vývojové prostredie systému Chrome OS nenájdete v zozname aplikácií na paneli aplikácií Chromebooku.ako sťahovať youtube videá bez softvéru zdarma

Ak chcete otvoriť Crosh, jednoducho stlačte Ctrl + Alt + T , ktorým sa na novej karte prehľadávača otvorí okno terminálu.

Poznámka: Ak chcete mať prístup k Crosh, nechcete mať na Chromebooku zapnutý režim vývojára.Spustite test Ping

Vstup ping [doména] na vašom Chromebooku vykonať test ping.Ak neviete, testy ping sú užitočnými nástrojmi po pokuse o diagnostiku problémov so sieťou. Umožní vám zistiť, ako rýchlo sa premáva cestná komunikácia medzi počítačom a webovým serverom. Tiež vás bude informovať, či sú nejaké zahodené pakety.

Test pamäte

Informácie o pamäti Chromebooku môžete zobraziť aj pomocou doplnkov tretích strán. Ak potrebujete podrobnejšie informácie, použite program Crosh. Iba vstup memory_test a stlačte Zadajte .

Upravte rýchlosť zrýchlenia myši

Môžete tiež usporiadať alebo spravovať základnú rýchlosť myši pomocou ponuky nastavení systému Chrome OS. Presunúť do Nastavenia> Zariadenie> Myš a touchpad> Myš> Rýchlosť myši robiť úpravy.

Ak však máte radi veľa kontroly nad úrovňou prášku, chcete sa presunúť do hry Crosh. Akonáhle napíšete xset m , môžete upraviť, ako rýchlo sa vaša myš zrýchli, keď sa začne hýbať.

Upravte frekvenciu opakovania klávesnice

Môžete tiež upraviť, ako rýchlo sa písmeno opakuje na obrazovke, keď podržíte jediné tlačidlo na klávesnici.

Vstup xset r a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Poznámka: Príkazy xset pravdepodobne na najnovších strojoch nefungujú. Ak pre vás nemôžu pracovať, skúste vstupná kontrola namiesto toho.

Konfigurácia modemu

Ďalšou dôležitou časťou je zabezpečiť, aby bol váš modem správne nakonfigurovaný.

ar emoji s8 na stiahnutie

Akonáhle napíšete pomoc s modemom v termináli Chromebooku potom získate prístup k rôznym možnostiam. Zahŕňa nastavenia umožňujúce modem, pripojenie modemu, úpravu firmvéru modemu, obnovenie továrenských nastavení modemu a oveľa viac.

Znova nainštalujte predchádzajúcu verziu systému Chrome OS

Nedávna aktualizácia systému Chrome OS spôsobila vo vašom počítači zmätok. Úpravy môžete ľahko vrátiť späť a vrátiť sa k predchádzajúcemu modelu operačného systému.

Príkaz, ktorý chcete, je rollback .

Zastavte akýkoľvek proces v programe Crosh

Ak chcete zastaviť akýkoľvek proces na pozadí (napríklad test ping) v Crosh, jednoducho stlačte Ctrl + C .

Lepší správca úloh

Niektorí ľudia vedia, že Chrome OS má vlastného správcu úloh. Zobrazuje vám, aké procesy prechádzajú vašou pamäťou alebo procesorom. Nájdete ho otvorením prehliadača Chrome a prechodom na stránku Viac (tri zvislé bodky) Ďalšie nástroje> Správca úloh .

Niektorí ľudia však vedia, že v systéme Chrome OS je v Crosh skrytý sekundárny správca úloh. Môžete ho tiež použiť na získanie ďalších informácií o procesoch na nízkej úrovni, ktoré sa nemôžu zobraziť v aplikácii hlavného správcu úloh.

samsung s7 odobrať sd kartu

Vstup hore začať.

Správa batérie

Údaje o nadpise batérie si môžete opäť zobraziť iba po nahliadnutí do pravého rohu obrazovky Chromebooku.

Ak sa vám však páči viac informácií, napíšte battery_test [sekundy] do Crosh (nahradiť [s] napríklad s číslom battery_test 10 ).

Program Crosh vám presne zobrazí, koľko energie z batérie vaše zariadenie spotrebovalo v požadovanom časovom rámci, alebo spätnú väzbu o vašom zostávajúcom čase a zdraví batérie.

Príkazy v režime vývojára

Aj keď nechcete byť vývojárom, ktorý bude používať Crosh, ak máte povolený režim pre vývojárov, budete mať k dispozícii tri nové príkazy:

ponurý úsvit silné stavby
 • škrupina: Otvára celú bash škrupinu.
 • systrace: Spustí sledovanie systému.
 • packet_capture: Zachytáva a zaznamenáva dátové pakety.

Používatelia a doba prevádzky

Kedy ste Chromebook naposledy deaktivovali? Ak ste niečo ako ja, budete medzi reštartami presúvať dni alebo aj týždne.

Ak chcete zistiť, ako dlho sa váš počítač spustil od posledného vypnutia, napíšte uptime . Výsledky poskytujú aj informácie o nedávno prihlásených používateľoch.

Upravte čas

Máte problémy s časom zobrazenia vášho zariadenia? Možno žijete na hranici medzi časovými pásmami alebo máte Wi-Fi pripojenie pomocou adresy IP, ktorá sa často pohybuje.

Vstup nastavte čas do programu Crosh a potom môžete prepísať nastavenie času grafického rozhrania operačného systému.

Viac diagnostiky siete

Po vykonaní testu ping a vyskúšaní konfigurácie modemu, ale stále máte problémy, môžete písať network_diag vykonať ešte viac testov vo vašej sieti.

Výstup je uložený ako súbor TXT v aplikácii Súbory na Chromebooku.

Záznam zvuku

Chromebooky nemôžu byť dodávané s natívnym nástrojom na nahrávanie zvuku. Našťastie je v Internetovom obchode Chrome veľa aplikácií, ktoré poskytujú túto funkcionalitu, ale nie sú potrebné.

V jazyku Crosh zadajte zvuk záznam [sekundy] (opäť nahradenie [s] s číslom) na zaznamenanie množstva zvuku pomocou mikrofónu vášho zariadenia.

Napíš sound_play počúvať, čo ste si odniesli, alebo nájsť najnovší zvukový súbor v aplikácii Súbory.

obs štartovací výstup zlyhal

Vystopovať sieť

Posledný príkaz siete Crosh na našom zozname, tracepat umožňuje smerovať vaše počítače tak, aby dátové pakety mohli byť pripojené k sieti.

Pomoc

Ak nemôžeme pokryť požadovaný príkaz, napíšte Pomoc alebo help_advanced na zobrazenie úplného zoznamu všetkých príkazov Crosh, ktoré máte k dispozícii.

Exit Crosh

Po dokončení prieskumu zadajte východ a Crosh skončí.

Je to také ľahké.

Zálohujte si skôr, ako začnete

Je samozrejmé, že ak upravíte nastavenia v vývojovom prostredí Chrome OS Developer bez toho, aby ste o čomkoľvek vedeli, musíte svoj počítač znefunkčniť.

Dúfajme, že sa Chromebooky dajú zálohovať celkom ľahko, stratili by ste však aj všetky lokálne uložené údaje. Preto nezabudnite, že zálohy vytvárate skôr, ako sa budete pohybovať príliš veľa.

Záver:

Tu je všetko o príkazoch terminálu Crosh. Ak sa chcete s článkom podeliť o niečo iné, dajte nám vedieť nižšie. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: