Rôzne metódy na kontrolu histórie príkazového riadku v systéme Windows

Prajete si skontrolovať históriu príkazového riadku v systéme Windows Windows ? Ak áno, potom ste na správnom mieste. Ak ste používateľom systému Windows, musíte vedieť o príkazovom riadku. Príkazový riadok je ako tlmočník príkazového riadku dostupný v systéme Windows, známy aj ako cmd.exe alebo CMD. Pravdepodobne teraz nechcete vo svojom počítači používať okno príkazového riadku. Existujú však používatelia systému Windows, ktorí radi pracujú v okne príkazového riadka. Pre nich je ťažké neustále zadávať jeden príkaz. Preto vám teraz pre ľahkosť vysvetlíme funkciu histórie príkazového riadku systému Windows, ktorá vám pomôže ušetriť opakované zadávanie rovnakých príkazov.





História príkazového riadka je história všetkých príkazov, ktoré sme zadali v konkrétnej relácii. Niektorí z nás si momentálne prezerajú svoje posledné príkazy v príkazovom riadku iba manuálnym klepnutím na šípky hore a dole. Teraz tiež existuje účinný spôsob, ako skontrolovať túto históriu príkazov a tiež exportovať všetky tieto príkazy do externého textového súboru.



V tejto príručke vám ponúkam spôsoby, ako zobraziť zoznam vašich príkazov, ktoré momentálne spúšťate. Tento zoznam si môžete tiež uložiť na neskoršie použitie, takže ak zabudnete na akýkoľvek príkaz, jednoducho prejdite na uložený súbor príkazov a vykonajte požadovaný príkaz.

Zobraziť históriu príkazového riadku systému Windows:

História príkazového riadku



  • Skontrolujte históriu príkazového riadku pomocou klávesu F7
  • Skontrolujte históriu príkazového riadku pomocou klávesu F7 Doskey
  • Uložiť históriu CMD

Metóda 1: Skontrolujte históriu príkazového riadku pomocou klávesu F7

Okno Príkazový riadok [CMD] zobrazí vašu históriu iba za poslednú reláciu. Po zatvorení okna príkazového riadka a po otvorení príkazového riadku budú všetky staršie príkazy preč.



Teraz prejdite do okna Príkazový riadok. Potom začnite spúšťať príkazy. Zrazu chcete starší príkaz, ktorý ste práve napísali, ale zabudnite na neho.

Stlačte kláves F7 a zobrazí sa vyskakovacie okno so zoznamom všetkých aktuálne spustených príkazov. Potom sa však môžete pomocou šípky nahor alebo nadol posunúť k požadovanému príkazu.



Po dosiahnutí tohto cieľa jednoducho stlačte kláves Enter. A ste tu. Váš príkaz bol úspešne vykonaný.



Metóda 2: Skontrolujte históriu príkazového riadku pomocou klávesu F7 Doskey

Ak chcete mať kompletný zoznam príkazov v okne príkazového riadka, v okne ako text zadajte daný príkaz do okna CMD.

Pretože určite nechcete, aby ste neustále mali všetky vyskakovacie okná. Preto vám poskytujem jednoduchú a čistú metódu na prezeranie histórie vášho okna príkazového riadku.

Krok 1:

Z ponuky Štart prejdite na CMD alebo Príkazový riadok.

Krok 2:

Potom zadajte alebo zadajte kľúč alebo históriu. Kedykoľvek zadáte všetky príkazy, ktoré ste zadali, zobrazia sa vám v okne CMD.

Krok 3:

Potom použite hore alebo dole šípkou vyberte príkaz. Tiež môžete kópia a vložiť príkazy z histórie, ktoré sa zobrazili na obrazovke v okne CMD.

Metóda 3: Uloženie histórie príkazového riadku

Tiež si môžete pozrieť históriu príkazov vždy, keď je vaše okno CMD otvorené. Po jeho zatvorení budú všetky príkazy preč bez značky histórie. Čo ak chcete rovnaké príkazy pre ďalšie okno CMD, ale neviete, ktoré príkazy ste predtým spustili.

Teraz môžete pred zatvorením okna uložiť zoznam príkazov ako súbor TXT, CSV, HTML alebo RTF, aby ste mohli mať úplnú zálohu svojich zadaných príkazov.

Do okna príkazového riadka zadajte nasledujúci príkaz:

klúč / HISTÓRIA> history.txt

Váš súbor bude uložený v priečinku Používatelia. Teraz zamierte do priečinka používateľa a zobrazte súbor, ktorý je tam uložený alebo nie.

Záver:

Stačí skontrolovať históriu všetkých príkazov a potom ich uložiť do súboru poznámkového bloku, aby ste mohli ľubovoľné svoje príkazy použiť, kedykoľvek budete chcieť. Dúfam, že máte úplné pochopenie toho, ako zobraziť / skontrolovať svoju históriu v príkazovom riadku a ako túto históriu uložiť. V prípade akýchkoľvek otázok alebo otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie.

Prečítajte si tiež: