Recenzia Google Pixel XL: Bezplatné neobmedzené cloudové úložisko, skvelý fotoaparát

20. október 2021 77 Názory Recenzia Google Pixel XL Bezplatné neobmedzené cloudové úložisko, skvelý fotoaparát 8.2Odborné skóre Recenzia Google Pixel XL: My Take

Google Pixel XL prináša funkčného Google asistenta, podporu pre Daydream VR, prémiový dizajn, 5,5-palcový displej, skvelý fotoaparát a bezplatné neobmedzené cloudové úložisko Google Photos.





Dizajn, Rozmer A Hmotnosť9Funkcie displeja7Funkcie fotoaparátu9Výdrž batérie a doba hovoru7Možnosti úložiska a výkon8Bezpečnostné prvky a senzory9 PLUSY
  • 1. Skvelý fotoaparát
  • 2. Asistent Google
  • 3. Prémiový dizajn
  • 4. Bezplatné neobmedzené úložisko fotografií Google
ZÁPORY
  • 1. Nie je odolný voči vode
  • 2. Žiadne bezdrôtové nabíjanie
  • 3. Žiadny slot pre SD kartu
Google Pixel XLGoogle Pixel XL Pozri Dohoda Podrobnosti

Potrebujete recenziu Google Pixel XL, ktorá obsahuje všetky správne informácie o tomto phablete? Toto je ten správny článok pre vás.



V tejto recenzii poskytnem odpovede na väčšinu vašich otázok o Google Pixel XL. Aby som to splnil, analyzujem jeho dizajn, displej, fotoaparát, úložisko, senzory a batériu.

Po analýze každej sekcie uvediem hodnotenie výkonu nad 10. Preto by ste si túto recenziu mali prečítať celú, aby ste nepremeškali to podstatné z Google Pixel XL.



Prehľadávať témy príspevkov



Recenzia Google Pixel XL: Moje počiatočné myšlienky

Recenzia Google Pixel XL: Moje počiatočné myšlienky

Google Pixel je známe rodinné meno medzi notebookmi a tabletmi. V roku 2016 sa značka rozhodla vydať dva smartfóny do rodiny Google Pixel.

Tým sa uvoľnia Google Pixel a Google Pixel XL. V skutočnom zmysle boli telefóny navrhnuté a navrhnuté spoločnosťou Google, zatiaľ čo ich zostavila spoločnosť HTC.



Google Pixel XL, ktorý je hlavným predmetom tejto recenzie, sľubuje bezproblémové používanie služieb Google. Počas vydania v roku 2016 bola cena na úrovni vtedajších vlajkových konkurentov.



Teraz v roku 2021 však došlo k niekoľkým vydaniam rodiny Google Pixel, čo viedlo k poklesu ceny starých. Keď už hovoríme o tom, v čase, keď sme aktualizovali túto recenziu v októbri 2021, Google Pixel XL bude stáť 199,99 dolárov.

Všetko, čo bolo povedané, dovoľte nám pokračovať v diskusii o tom, čo získate, ak sa rozhodnete kúpiť Google Pixel XL.

Prehľad dizajnu, rozmerov a hmotnosti Google Pixel XL

Ak bol dizajn všetkým, Google Pixel XL musel mať všetko. Google Pixel XL je vyrobený z kovu a skla, čo mu dodáva špičkový estetický nádych.

Zadné šasi je rozdelené do dvoch oblastí s kontrastom vo farbe, štruktúre a materiáli. Vrchná časť je vyrobená z lesklého skla a zvyšok zadného krytu je vyrobený z matného hliníka.

Dobre vidieť kontrastný dvojfarebný dizajn zadného šasi. Pokiaľ ide o farebné možnosti, Google Pixel XL je k dispozícii v troch farebných variantoch a tieto názvy farieb sú celkom zábavné.

Keď už hovoríme o smiešnych názvoch farieb, je to celkom čierna, skutočne modrá a veľmi strieborná. Aby ste neboli osamelí s výberom farby, uľahčím vám to lepším popisom farebných možností.

Celkom čierne modely Google Pixel XL sú jediné s čiernymi prednými rámami. Zadný pohľad na tieto modely má povrch z lesklého čierneho skla v hornej časti a matný šedý hliníkový povrch pre zvyšok zadného krytu.

Modely vo farbe Very Silver majú biele predné rámy. Zadný pohľad na tieto modely je najjednoduchší z troch farebných možností.

Je vyrobený z lesklého strieborného skla v hornej časti a mierne tónovaného matného strieborného povrchu v spodnej časti. Páči sa mi neutrálny kontrast Very Silver oproti ostatným farebným možnostiam.

Rovnako aj farebné varianty Really Blue majú biele predné rámy. Medzitým je zadná strana dvojfarebná v kontrastnej modrej – toto je najokázalejšia zo všetkých farebných možností.

adaptér pre virtuálny miniport microsoft

Bez ohľadu na farebnú možnosť, ktorú si vyberiete, Google Pixel XL vyzerá dobre. So sklovitou čiernou farbou je však málo problémov, ľahko priťahuje odtlačky prstov a je spojené s vysokým rizikom prasknutia pri páde telefónu.

Aby ste sa vyhli týmto problémom, mali by ste použiť ochranné puzdro.

Pokračujeme, lesklá sklenená oblasť zadného krytu obsahuje LED blesk v ľavom hornom rohu. Vedľa blesku je zadná kamera, po ktorej vpravo nasledujú dva senzory automatického zaostrovania a mikrofón.

Kruhový snímač odtlačkov prstov je navyše umiestnený v sklenenej oblasti a ako taký je pokrytý sklom a je náchylný na odtlačky prstov. Nad snímačom odtlačkov prstov sa nachádza oblasť NFC (Near Field Communication).

The NFC je užitočná na uskutočňovanie bezkontaktných dátových prenosov s inými zariadeniami s podporou NFC. Je tiež užitočná pri platbách cez Google Pay, Android Pay a ďalšie možnosti bezkontaktných platieb.

Na hliníkovej časti zadného krytu sa nachádza logo G Google a línia antény pretínajúca spodnú časť.

Keď prejdeme na pohľad spredu, 5,5-palcový displej je orámovaný výrazným horným a spodným rámom. Na hornom ráme je umiestnené slúchadlo v strede, zatiaľ čo predná kamera je umiestnená vľavo a snímač priblíženia pod ňou.

Medzitým je spodný rám len z estetických dôvodov, nie je v ňom nič. Tri navigačné ovládacie prvky sú biele a nachádzajú sa na obrazovke tesne nad spodným rámom.

Ovládanie domácej navigácie má okolo seba krúžok, ktorý označuje prítomnosť Google Assistant. Google Assistant je digitálny hlasom ovládaný asistent podobný Siri od Apple, pomáha s vecami, ako je kontrola e-mailov, ovládanie hudby atď.

Teraz prejdime k okrajom, na hornom okraji sa nachádza 3,5 mm audio jack. Medzitým sa na spodnej hrane nachádza reproduktor, port USB Type-C a ďalší mikrofón.

Jedinou funkciou na ľavej strane Google Pixel XL je zásuvka na SIM kartu, ktorú môžete vysunúť pomocou nástroja na vysunutie. Na pravej strane sa však nachádza tlačidlo napájania a tiež tlačidlá hlasitosti.

Tlačidlo napájania spustí fotoaparát aj dvojitým stlačením.

Pokiaľ ide o veľkosť Google Pixel XL, meria 154,72 x 75,74 x 7,31 mm. Napriek tomu Pixel XL je veľký telefón a nedá sa používať jednou rukou, je pohodlný v rukách.

Na porovnanie, Pixel XL je väčšia verzia svojho súrodenca – Google Pixel, ktorý meria 143,8 x 69,5 x 7,31-8,5 mm. Medzitým má rovnakú hrúbku, ale je menší ako iPhone 7 Plus s rozmermi 158,2 x 77,9 x 7,3 mm.

Čo sa týka hmotnosti, Google Pixel XL váži 168 g, zatiaľ čo Google Pixel váži 143 g a iPhone 7 Plus váži 192 g. Našťastie hmotnosť Google Pixel XL spadá do rozsahu, ktorý preferuje väčšina používateľov smartfónov.

Výskum ukázal, že väčšina používateľov uprednostňuje telefóny s hmotnosťou od 140 g do 170 g.

Google Pixel XL je prémiovo vyzerajúci telefón, ktorý dizajnovo priaznivo konkuruje ostatným vlajkovým lodiam. Bohužiaľ, Google Pixel XL nie je vodotesný na rozdiel od väčšiny týchto vlajkových lodí, a to sa zdá byť veľkým sklamaním.

Je však hodnotená IP53 odolnosť voči prachu a miernej vode, čo znamená, že váš Google Pixel XL môže prežiť mierne poliatie vodou, ale rozhodne nie namočenie.

Nakoniec ohodnotím Google Pixel XL deviatimi v tejto časti recenzie dizajnu a rozmerov.

Prehľad funkcií displeja Google Pixel XL

Prehľad funkcií displeja Google Pixel XL

Pri zvažovaní, aký telefón si kúpiť, hrá hlavnú úlohu kvalita displeja telefónu. Je to preto, že kvalita displeja v telefóne určuje kvalitu grafiky.

Aby sme vám pomohli rozhodnúť, aký dobrý je displej Google Pixel XL, preskúmame technológiu zobrazenia, rozlíšenie a ďalšie faktory. Google navrhol displej Pixel XL s technológiou AMOLED a má rozlíšenie 2K.

Jednou známou výhodou displejov AMOLED oproti IPS LCD (jeho konkurentovi) je, že displeje AMOLED spotrebúvajú menej batérie. Okrem toho obrazovky AMOLED produkujú živšie farby, hlbšiu čiernu a lepšie kontrastné pomery.

Obrazovka AMOLED zariadenia Google Pixel XL však nevytvára hlboko nasýtené farby ako obrazovka AMOLED od spoločnosti Samsung.

Ako som už spomenul, displej Google Pixel XL má 2K rozlíšenie označované aj ako QHD s 2560 x 1440 pixelmi. Toto nie je najlepšie dostupné rozlíšenie displeja, ale vytvára ostrý a živý obsah obrazovky.

Navyše s pomerom strán 16:9 si užijete sledovanie filmov a hranie hier na širokouhlej obrazovke.

Obrazovka má hustotu pixelov 534 PPI, vďaka čomu je ostrejšia ako Retina displej iPhone 7 Plus. Zatiaľ čo iPhone 7 Plus má hustotu pixelov 401 PPI.

Obrazovka má priemerný jas 408 nitov, ktorý môžete manuálne zvýšiť na maximum 446 nitov. Čitateľnosť na slnku však nie je taká pôsobivá, a preto je obrazovka vonku veľmi slabá.

Odraz slnka na obrazovke navyše ovplyvňuje čitateľnosť obrazovky. Preto sa odporúča používať Google Pixel XL v tieni najmä počas slnečných dní.

Pozorovacie uhly na Google Pixel XL sú skvelé. V dôsledku toho nezaznamenáte žiadnu stratu jasu alebo farieb, keď sa na obrazovku pozeráte z ostrých uhlov.

Reprodukcia farieb nie je taká široká ako Samsung S7 Edge, reprodukuje však vysoký farebný gamut.

Okrem toho Google Pixel XL podporuje funkciu nočného svetla, ktorá v noci automaticky zafarbí obrazovku telefónu, aby sa zabránilo namáhaniu očí.

Displej zariadenia Google Pixel XL je pokrytý ochranným sklom Corning gorilla Glass 4. Pomáha ho chrániť pred prasklinami, no na pridanie ďalšej vrstvy ochrany môžete použiť aj chránič obrazovky.

Nakoniec ohodnotím Google Pixel XL v tejto sekcii recenzie funkcií displeja.

Prehľad funkcií fotoaparátu Google Pixel XL

Ďalšou v mojej recenzii Google Pixel XL sú funkcie fotoaparátu. Fotoaparát telefónu sa stal jednou z hlavných funkcií, ktoré používatelia zvažujú pred rozhodnutím o kúpe.

požehnaj online zostavenie rangera

Dôvod je zrejmý, väčšina z nás teraz používa naše smartfóny ako primárne fotoaparáty. Google odviedol dobrú prácu s fotoaparátom Pixel XL – je to poznať aj z jeho názvu.

Google Pixel XL má 12,3 MP zadný fotoaparát s clonou ƒ/2,0 a 1,55-mikrónovým pixelom. Okrem toho má 8MP predný fotoaparát s clonou ƒ/2,4.

Fotoaparáty Google Pixel XL ho právom zaradili medzi vlajkové lode roku 2017 ako iPhone 7 Plus a Samsung Galaxy S7. Hoci Google Pixel nemá duálne zadné fotoaparáty ako iPhone 7 Plus, má funkciu rozostrenia objektívu.

Funkcia rozostrenia šošovky sa snaží napodobniť efekt rozmazaného pozadia, ktorý vytvárajú duálne fotoaparáty iPhone 7 Plus. Táto funkcia je pomerne náročná na používanie, zahŕňa držanie pevnej ruky pri snímaní obrázka.

Väčšinou to však dobre dopadne, keď sa vám to podarí.

Fotoaparát rýchlo zaostruje a automatický režim HDR je veľmi rýchly. Robí ostré a detailné snímky, či už ide o portréty alebo krajiny,

program chkdsk sa nedá spustiť, pretože zväzok používa iný proces

Vonkajšie obrázky sú veľmi jasné a živé, zatiaľ čo obrázky nasnímané pri slabom osvetlení majú tendenciu mať digitálny šum. Snímky nasnímané pri slabom osvetlení však bývajú jasnejšie a jasnejšie ako na Samsung S7.

Nie je však taký ostrý, ako by ste dostali na iPhone 7 Plus. Google Pixel XL tiež vytvára prirodzenejšie obrázky ako Samsung S7, ale je viac nasýtený ako iPhone 7.

Blesk tiež funguje dobre, pretože dáva prirodzený odtieň jasu snímkam zhotoveným v noci. Bolo by ťažké povedať, že blesk bol použitý, keby nebolo odrazu oka, ktorý zanecháva.

Výborná je aj predná kamera, ktorá fotí pekné selfie s jemným airbrushom. Na získanie jasných fotografií však budete potrebovať správny zdroj osvetlenia, pretože neexistuje predný blesk.

Aplikácia fotoaparátu má niekoľko funkcií, ako je posúvač manuálnej expozície, zámok zaostrenia, zaostrenie klepnutím a vyváženie bielej. Nechýba ani funkcia SmartBurst na snímanie viacerých záberov súčasne.

Fotoaparát Google Pixel XL navyše dokáže nahrávať videá v rozlíšení 4K pri 30 fps. Bohužiaľ, Google Pixel XL nemá optickú stabilizáciu obrazu (OIS), ktorá pomáha znižovať manuálne otrasy.

Využíva však techniku ​​gyroskopickej stabilizácie a elektronickú stabilizáciu obrazu (EIS) prostredníctvom softvéru. Výstup videa je teda plynulý a bez otrasov.

Nakoniec ohodnotím Google Pixel XL deviatimi v tejto sekcii recenzií fotoaparátu.

Prehľad výdrže batérie a doby hovoru Google Pixel XL

Keďže sme stále viac závislí od našich telefónov, potreba spoľahlivých batérií do telefónov sa každým dňom zvyšuje. Dobrou správou je, že Google Pixel XL úplne nesklame ani v oddelení batérií.

Smartfón sa dodáva s 3 450 mAh nevyberateľnou batériou.

Nie som veľkým fanúšikom nevyberateľných batérií, pretože to obmedzuje výmenu batérií, keď sú vybité alebo poškodené. Zdá sa však, že ide o dizajnový vzor, ​​s ktorým sme uviazli, pretože nedávne smartfóny s vymeniteľnými batériami takmer nevidíme.

Lepšie povedané, kapacita batérie je na rovnakej úrovni ako u ostatných súperov. Našťastie nám Google sľúbil, že batéria poskytne až 32 hodín hovoru s 3G batériou.

V tejto recenzii uvediem výsledok testu prehrávania videa, ktorý vykonal PCMag. Test zahŕňal streamovanie videa na celú obrazovku cez 4G LTE, pričom jas obrazovky bol nastavený na maximum.

V dôsledku toho Google Pixel XL vydržal 6 hodín 43 minút. To je o niečo dlhšie ako iPhone 7 Plus, ktorý v rovnakom teste vydržal 6 hodín.

Výkon Google Pixel XL však zaostáva za výkonom Samsung S7 Edge, ktorý trval 10 hodín.

Napriek tomu je výkon batérie zariadenia Google Pixel XL dobrý a v pohotovostnom režime vydrží niekoľko dní. Okrem toho je tu aj režim šetrenia batérie, ktorý pomáha znižovať jas a činnosti, aby sa šetrila spotreba batérie.

Pokiaľ ide o možnosti nabíjania, Google Pixel XL nepodporuje bezdrôtové nabíjanie napriek čiastočne sklenenému zadnému krytu. Priložený adaptér USB Type-C však podporuje rýchle nabíjanie.

Pôsobivé je, že batéria sa nabije na 35 % za 30 minút a na 100 % za 1 hodinu 30 minút!

Nakoniec ohodnotím Google Pixel XL v tejto časti hodnotenia životnosti batérie siedmimi.

Možnosti úložiska Google Pixel XL a prehľad výkonu

Ďalšou zastávkou v tejto recenzii Google Pixel XL sú možnosti úložiska. Predtým sme hovorili o tom, aký skvelý je fotoaparát Pixel XL.

To znamená, že s telefónom budete fotografovať veľa obrázkov, čo si zase vyžaduje dostatok úložného priestoru. Google Pixel XL je k dispozícii v dvoch variantoch úložiska.

Prvá možnosť sa dodáva s 32 GB internej pamäte, zatiaľ čo druhá možnosť je 128 GB. Bez ohľadu na to, ktorý model si kúpite, obsahuje predinštalované aplikácie. Hoci niektoré z týchto predinštalovaných aplikácií môžete odinštalovať, ak ich nechcete, stále zaberajú dostatočný úložný priestor.

Okrem toho operačný systém zaberá značnú časť úložného priestoru. Napríklad zostávajúce úložisko dostupné na 32 GB modeli po OS a predinštalovaných aplikáciách je približne 24,43 GB.

To je veľmi obmedzujúce a najlepšie urobíte, ak si vyberiete modely s kapacitou 128 GB. Žiaľ, neexistuje žiadne ustanovenie o rozšírení úložiska prostredníctvom SD karty.

Lepšie povedané, získate bezplatné neobmedzené cloudové úložisko Google Photo exkluzívne pre používateľov Pixel. Budete tak mať všetok cloudový úložný priestor, ktorý potrebujete na ukladanie svojich fotografií a videí.

Na záver ohodnotím Google Pixel XL osem v tomto prehľade možností úložiska.

Prehľad bezpečnostných funkcií a senzorov Google Pixel XL

Google Pixel XL je nabitý radom základných senzorov, ktoré by ste na modernom telefóne chceli.

aké je dobré meno klanu

Na začiatok má Google Pixel XL snímač odtlačkov prstov umiestnený na zadnej strane, kde je ľahko dosiahnuteľný. Snímač odtlačkov prstov umožňuje užívateľovi zaregistrovať päť prstov, je veľmi rýchly pri odomykaní telefónu a oveľa bezpečnejší ako PIN.

Snímač odtlačkov prstov je intuitívny, nie je užitočný len na odomykanie telefónu, ale podporuje aj ovládanie gestami.

Okrem snímača odtlačkov prstov má Google Pixel XL aj ďalšie dôležité snímače, ako je akcelerometer a gyroskop. Ďalej je tu barometer, senzor priblíženia a okolitého svetla.

Senzory akcelerometra a gyroskopu určujú orientáciu telefónu a automaticky otáčajú obrazovku.

Senzor priblíženia zaznamená, keď počas hovoru držíte telefón blízko tváre, a vypne displej. Je to veľmi dôležité, pretože to zvyšuje výdrž batérie telefónu.

Ďalším dôležitým senzorom v tomto telefóne je senzor okolitého svetla. Tento senzor určuje stupeň osvetlenia okolo telefónu a automaticky stlmí displej telefónu.

Senzor okolitého svetla je výhodný pre zníženie únavy očí a zníženie spotreby batérie.

Okrem toho má Google Pixel XL barometer, ktorý pomáha odosielať používateľské údaje do aplikácií pre zdravie.

Nakoniec ohodnotím Google Pixel XL deviatimi v tejto recenzii bezpečnostných prvkov a senzorov.

Recenzia Google Pixel XL: Často kladené otázky

Recenzia Google Pixel XL: Často kladené otázky 1. Dostanú používatelia pixelov neobmedzené úložisko Google Photos?

Napriek nedávnym zmenám v pravidlách cloudového úložiska Google budú používatelia prvej generácie smartfónov Google Pixel – Google Pixel a Google Pixel XL – stále využívať bezplatné neobmedzené cloudové úložisko Google Photos.

2. Ako dlho získa Google Pixel XL bezpečnostnú aktualizáciu?

Google Pixel XL bol vydaný v roku 2016 a očakávalo sa, že bude dostávať automatické bezpečnostné aktualizácie po dobu najmenej 3 rokov, po ktorých nie je možné zaručiť požadované aktualizácie.

3. Získa Google Pixel XL Android 11?

Nie, Google Pixel XL je možné inovovať iba na Android 10, po 3 rokoch od vydania prestal podporovať aktualizácie OS. Preto nemôžete aktualizovať svoj Google Pixel XL na novšie verzie systému Android 11 a 12.

4. Ako dlho vydrží batéria Google Pixel?

Google Pixel XL má batériu s kapacitou 3 450 mAh, ktorá sľúbila, že poskytne až 32 hodín hovoru v sieti 3G. V teste prehrávania videa, ktorý vykonal PCMag, to trvalo 6 hodín 43 minút.

Batéria navyše vydrží niekoľko dní, ak je telefón v pohotovostnom režime.

5. Koľko úložiska ponúka Google Pixel XL?

Google Pixel XL je k dispozícii v dvoch variantoch úložiska. K dispozícii je model s 32 GB internou pamäťou a ďalší so 128 GB.

Žiaľ, chýba slot na microSD kartu na rozšírenie úložiska. Ešte jasnejšie, Google Pixel XL získa bezplatné neobmedzené cloudové úložisko Fotiek Google.

Recenzia Google Pixel XL: Moje posledné myšlienky

Google Pixel XL je určite lákavá ponuka pre milovníkov Androidu. Aj keď už 5 rokov po vydaní prestal dostávať bezpečnostné aktualizácie a zákaznícku podporu.

Stále si však užijete funkčného asistenta Google, podporu pre Daydream VR , bezplatné neobmedzené cloudové úložisko a skvelý fotoaparát. Okrem toho získate telefón s prémiovým dizajnom, skvelý fotoaparát a dostatok obrazovky, aby ste si mohli vychutnať svoje videá a hry.

Nakoniec je ťažké nájsť silné stránky proti Google Pixel XL, s výnimkou jeho nedostatočnej odolnosti voči vode. Preto, ak si chcete užiť skúsenosti s Google, potom je Google Pixel XL stále skvelou voľbou medzi ostatnými telefónmi Pixel.

Google Pixel 2 XLGoogle Pixel 2 XL$108,96 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia Google Pixel XL pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Pre viac recenzií smartfónov navštívte našu stránku Recenzie smartfónov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie smartfónu.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. Asistent Google – Wikipedia
  2. Optická stabilizácia obrazu (OIS) – Wikipedia
  3. Recenzia Google Pixel XL – Cnet
  4. Elektronická stabilizácia obrazu – InvenSense
  5. Recenzia Google Pixel XL – PCMag