Recenzia Lenovo Chromebook S330: cenovo dostupný a ľahký

22. septembra 2021 937 Názory Prehľad výkonu procesora (CPU) Acer Chromebook 14 8Odborné skóre Recenzia Lenovo Chromebook S330: My Take

Lenovo Chromebook S330 je cenovo dostupný 14-palcový notebook s množstvom funkcií. Ponúka tiež solídny výkon. Okrem toho má tento notebook dostatočné možnosti úložiska, nadpriemernú výdrž batérie a slušnú kvalitu prevedenia. Jeho pozorovacie uhly displeja sú však trochu sklamaním.





Kontrola dizajnu, rozmerov a hmotnosti8Výkon procesora CPU7Výkon pamäte RAM8Možnosti a výkon úložiska9Výkon grafickej karty8Životnosť a výkon batérie8 PLUSY
  • 1. Cenovo dostupné
  • 2. Ľahký
  • 3. Pôsobivé možnosti uloženia
  • 4. Slušná výdrž batérie
  • 5. Pohodlná klávesnica
ZÁPORY
  • 1. Zlé pozorovacie uhly displeja
  • 2. Procesor nie je dostatočne výkonný na náročné úlohy
Lenovo Chromebook S330Lenovo Chromebook S330$165,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Zažili ste niekedy hroznú skúsenosť s Chromebookom? Táto recenzia Lenovo Chromebook S330 nepochybne zmení váš názor na Chromebooky.



V tejto recenzii podrobne preberiem funkcie Lenovo Chromebook S330. Konkrétne sa táto recenzia zameriava na dizajn Chromebooku, RAM, GPU, batériu, úložisko a výkon CPU.

Okrem toho poskytnem porovnanie medzi Lenovo Chromebook S330 a niektorými z jeho najbližších konkurentov. Okrem toho ohodnotím každú funkciu tohto Chromebooku na základe jeho výkonu a špecifikácií.



Nakoniec, po prečítaní tejto recenzie budete mať komplexné pochopenie možností Lenovo Chromebook S330.



Prehľadávať témy príspevkov

Recenzia Lenovo Chromebook S330: Moje prvé myšlienky

Lenovo Chromebook S330 Review My Initial Thoughts

Chromebooky sa stali prvou voľbou pre väčšinu ľudí, ktorí si chcú kúpiť prenosný a cenovo dostupný notebook. Väčšina používateľov by však vzhľadom na ich nízku cenu očakávala zlý celkový dojem.



Avšak aj za menej ako 200 USD existujú niektoré Chromebooky, ktoré vynikajú, ako napríklad Lenovo Chromebook S330. Lenovo Chromebook S330 je slušný lacný notebook základnej úrovne so systémom Chrome OS, ktorý začína na 155,00 USD (cena je správna od septembra 2021).



Vďaka nízkej cene, solídnym špecifikáciám a pôsobivému výkonu je tento notebook jedným z najvýhodnejších dostupných Chromebookov. Žiadny prenosný počítač však nemôže mať všetko; Lenovo Chromebook S330 má niekoľko nevýhod.

Vo zvyšku tohto článku budem diskutovať o týchto nevýhodách, ako aj o dobrých funkciách tohto Chromebooku. Takže, ak to chcete zistiť, pokračujte v čítaní!

Recenzia dizajnu, rozmerov a hmotnosti Lenovo Chromebook S330

Môžete očakávať, že Lenovo Chromebook S330 bude vyzerať lacno kvôli nízkej cene, ale nie je to tak. Hoci je Lenovo Chromebook S330 primárne vyrobený z plastu, vyzerá celkom dobre, je ľahký a celkom odolný.

Plastové telo notebooku pôsobí jednoducho. Za 155,00 dolárov som však neočakával kovovú konštrukciu ani luxusný exteriér.

V každom prípade má Chromebook celkom atraktívnu čiernu farbu.

Bohužiaľ, matný čierny exteriér notebooku, hoci je odolný proti poškriabaniu, ľahko priťahuje odtlačky prstov. Pozitívom je, že chýbajú ostré hrany, len hladké rohy a slušné plastové šasi.

Textúrované veko Lenovo Chromebook S330 je navyše príjemné na dotyk, keď je veko zatvorené. Okrem toho na veku vpravo hore nájdete logo Chrome

V ľavom hornom rohu veka je tiež a Lenovo logo.

Dva rozmerné a robustné pánty, ktoré vedú takmer po celej dĺžke zadnej časti notebooku, držia veko k základni. Keďže však nejde o konvertibilný notebook 2 v 1, veko sa dá úplne otvoriť iba o 180 stupňov.

Po otvorení krytu Lenovo Chromebook S330 vás privítajú hrubé rámy okolo 14-palcového antireflexného displeja. Horný rám obsahuje 720p webovú kameru a otvor pre mikrofón.

Na spodnom ráme nájdete logo Lenovo.

Ako už bolo spomenuté, displej notebooku je antireflexný, čo znamená, že odoláva odrazom. Preto sa vám bude pohodlne pracovať v jasných podmienkach alebo vonku.

Okrem toho má 14-palcový displej rozlíšenie FHD (1920 x 1080). Displej je živý a ostrý.

Pozorovacie uhly sú však veľmi slabé.

Aj keď sú pozorovacie uhly displeja slabé, obrazovka displeja je primerane jasná a dosahuje maximálny jas 220 nitov. Celkovo si myslím, že pre väčšinu používateľov by mal byť displej na Chromebooku S330 dostatočný na každodenné používanie.

Okrem slušného displeja je klávesnica tiež príjemnou funkciou, ktorá poteší väčšinu používateľov. Klávesy na klávesnici majú slušný zdvih, pôsobia celkom príjemne a cvakavo.

Okrem spomínaných funkcií sú klávesy na klávesnici tiež veľmi citlivé.

ako nainštalovať 1 kanál na kodi 17

Bohužiaľ, klávesnica nie je podsvietená. To je však pochopiteľné vzhľadom na počiatočnú cenu notebooku.

Pod klávesnicou je obrovský touchpad s plastovým povrchom, ktorý je veľmi hladký a navyše reaguje. Touchpad navyše obsahuje integrované klikacie tlačidlá, ktoré majú tiež slušný zdvih, rovnako ako klávesy klávesnice.

Pod Lenovo Chromebook S330 sú dva reproduktory. Zvuk produkovaný týmito reproduktormi je prekvapivo hlasný.

Rovnako ako väčšina reproduktorov Chromebooku však aj týmto reproduktorom chýbajú basy.

Ako už bolo spomenuté, Lenovo Chromebook S330 má 720p webovú kameru zabudovanú do horného rámu displeja. Táto webová kamera nie je naozaj dobrá na zachytávanie farebných obrázkov.

Webkamera však na videohovory postačuje.

Ako každý iný Chromebook, aj Lenovo Chromebook S330 sa dodáva ChromeOS vytvorené spoločnosťou Google. ChromeOS je priateľský a jednoduchý operačný systém, ktorý umožňuje rýchly prístup na internet, streamovanie videa a sťahovanie aplikácií pre Android.

Možnosti pripojenia Lenovo Chromebook S330 sú celkom slušné. Pre niektorých používateľov však môžu byť nedostatočné.

Na ľavej strane notebooku sa nachádza port USB 3.0, port HDMI 4.1, čítačka kariet SD a port USB-C.

Port USB-C navyše slúži ako port displeja a možno ho použiť aj na nabíjanie notebooku. Na pravej strane notebooku nájdete 3,5 audio port a zámok Kensington.

Pre bezdrôtové pripojenie je Lenovo Chromebook S330 vybavený Bluetooth 4.1 a dvojpásmovým Wi-Fi 802.11ac.

Ako už bolo spomenuté, Lenovo Chromebook S330 je dosť ľahký, je to kvôli jeho plastovej konštrukcii. Preto váži iba 1450 g a meria 325,7 x 232,3 x 20,8 mm.

V porovnaní s tým, ASUS Chromebook C423NA váži menej. Konkrétne ASUS Chromebook C423NA meria 322,6 x 228 x 16,1 mm a váži 1340 g.

V každom prípade Lenovo Chromebook S330 zostáva jedným z najlepších ľahkých Chromebookov, ktoré sú k dispozícii. Vďaka nízkej hmotnosti sa s ním môžu používatelia ľahko pohybovať alebo ho uložiť do batohu.

Na záver, Lenovo Chromebook S330 sa vyznačuje slušnou kvalitou zostavenia, aj keď je vyrobený z plastu. Tento notebook je navyše dodávaný s dobrou klávesnicou a je pomerne ľahký vďaka svojej plastovej konštrukcii.

Preto si myslím, že Lenovo Chromebook S330 si v tejto sekcii preskúmania dizajnu zaslúži osmičku.

Kontrola výkonu procesora (CPU) Lenovo Chromebook S330

Kontrola výkonu procesora (CPU) Lenovo Chromebook S330

Jedna vec, ktorú treba poznamenať, je, že Lenovo Chromebook S330 nemá procesor Intel ani AMD. Namiesto toho používa štvorjadrový procesor MediaTek MTK 8173C bez vyrovnávacej pamäte.

Okrem toho je procesor MediaTek MTK 8173C procesor, ktorý sa väčšinou používa v tabletoch so systémom Android. Tento procesor navyše beží na základnej frekvencii 1,70 GHz bez maximálnej frekvencie.

Preto tento procesor nie je najvýkonnejší; nebude schopný spúšťať náročné aplikácie ani vykonávať náročný multitasking. Nemusíte sa však obávať, Chrome OS je navrhnutý tak, aby bol menej náročný.

Procesor MediaTek MTK 8173C teda poskytne slušný výkon pre základné výpočtové úlohy.

V žiadnom prípade by ste nemali očakávať výnimočný výkon pri náročných úlohách, ako je napríklad strih videa. Budete však môcť vykonávať základné úlohy, ako je streamovanie videa, ľahký multitasking a spracovanie textu.

Ďalej som použil test benchmarku CPU na posúdenie schopností Lenovo Chromebook S330 s týmto procesorom. Konkrétne som vykonal a Geekbench 4 benchmarkový test.

Geekbench 4 je benchmarkový test, ktorý meria, ako dobre dokáže notebook alebo telefón zvládnuť úlohy v reálnom svete. Na konci tohto testu získal Lenovo Chromebook S330 skóre 1204 bodov.

V porovnaní s tým, ASUS Chromebook C423NA ktorý používa procesor Intel Celeron N3350 dopadol o niečo lepšie. Konkrétne ASUS Chromebook C423NA získal v benchmarkovom teste Geekbench 4 1495 bodov.

Na záver, procesor Lenovo Chromebook S330 nemusí byť výkonný, ale na základné úlohy postačuje. Navyše, vzhľadom na cenu notebooku je tento procesor celkom v poriadku.

môžete previesť koaxiálny kábel na hdmi?

Preto budem Lenovo Chromebook S330 hodnotiť v tejto sekcii recenzie procesora.

Kontrola výkonu pamäte (RAM) Lenovo Chromebook S330

Čo sa týka pamäte, Lenovo Chromebook S330 sa dodáva so štandardnou pamäťou 4 GB LPDDR3.

Bohužiaľ, maximálna podporovaná pamäť na notebooku je tiež 4 GB. Keď však vezmete do úvahy počiatočnú cenu notebooku, množstvo poskytnutej pamäte RAM je celkom výhodné.

Okrem toho je laptop vybavený jedným slotom RAM prispájkovaným k základnej doske. Preto je RAM nevymeniteľná alebo upgradovateľná.

Naozaj si však nemyslím, že budete cítiť potrebu upgradovať RAM tohto notebooku. Je to preto, že 4 GB RAM je viac než dosť na to, na čo je notebook určený – na základné úlohy, ako je spracovanie textu a ľahký multitasking.

Keď už hovoríme o multitaskingu, Lenovo Chromebook S330 fungoval pri multitaskingu stredne so 4 GB RAM. Pri testovaní jeho schopnosti multitaskingu som spustil 10+ Chrome kartách, pričom na dvoch kartách sú zapnuté streamované videá YouTube .

Pri vykonávaní týchto úloh notebook bežal hladko. Karty prehliadača Chrome sa načítavali o niečo pomalšie, no celkovým výkonom notebooku nebudete sklamaní.

Ako spôsob, ako ďalej určiť výkon Lenovo Chromebook S330 so 4 GB, som vykonal test PCMark. Stojí za zmienku, že tento test PCMark je v skutočnosti a PCMark pre Android benchmarkový test.

Vykonal som test PCMark pre Android, pretože hlavný test PCMark nie je podporovaný na Chromebookoch. Vzhľadom na to, že Chromebooky podporujú aplikácie pre Android, stiahol som si aplikáciu PCMark pre Android Obchod Google Play.

PCMark pre Android je benchmarkingový nástroj založený na aplikácii, ktorý hodnotí, ako dobre zariadenie dokáže zvládnuť úlohy, ako je spracovanie údajov. Na základe výsledku testu PCMark for Android získal Lenovo Chromebook S330 3678 bodov.

V porovnaní s jeho súrodencom Lenovo ( Lenovo Chromebook C330 ), Lenovo Chromebook S330 dopadol horšie. V teste PCMark for Android získal Lenovo Chromebook C330 5478 bodov.

Záverom možno povedať, že pamäťový výkon Lenovo Chromebook S330 je primeraný na zvládnutie základných úloh a nenáročný multitasking. Z týchto dôvodov ohodnotím Lenovo Chromebook S330 osem v tomto prehľade pamäte.

Lenovo Chromebook S330 Možnosti úložiska a prehľad výkonu

Lenovo Chromebook S330 Možnosti úložiska a prehľad výkonu

Možnosť úložiska Lenovo Chromebook S330 je jednou z jeho najatraktívnejších funkcií. Na rozdiel od väčšiny Chromebookov, ktoré majú 32 GB úložného priestoru, tento notebook má 64 GB eMMC skladovanie.

Vzhľadom na počiatočnú cenu notebooku je 64 GB pôsobivá úložná kapacita. Navyše aj Chromebooky s dvojnásobnou cenou majú obmedzenú úložnú kapacitu 32 GB.

Takáto malá kapacita úložiska nie je lákavá vzhľadom na to, že väčšina smartfónov má až 256 GB úložisko. Som teda ohromený, že Lenovo ponúka 64 GB úložného priestoru na Chromebooku S330 napriek jeho cene.

Okrem impozantnej úložnej kapacity 64 GB je tento Chromebook vybavený čítačkou kariet 4 v 1 na rozšírenie úložiska. To nie je všetko, Lenovo Chromebook S330 obsahuje aj bezplatných 100 GB na dva roky disk Google skladovanie.

Aby som to všetko zhrnul, možnosti úložiska na Lenovo Chromebook S330 sú naozaj pôsobivé a dostatočné. Lenovo Chromebook S330 preto v tejto časti recenzií úložiska ohodnotím deviatimi z desiatich.

fotoaparát samsung s7 edge nefunguje

Kontrola výkonu grafickej karty Lenovo Chromebook S330

Čo sa týka grafiky, Lenovo Chromebook S330 sa dodáva s Grafika PowerVR GX6250 . Táto grafická karta má základnú frekvenciu GPU 700 MHz.

Bohužiaľ, GPU nie je často posilňované. Tiež nemá vyhradenú VRAM.

Grafickej karte chýba vyhradená VRAM, pretože ide o integrovanú grafickú kartu, nie o samostatnú grafickú kartu. Súčasťou CPU je integrovaná grafická karta.

Integrovaný GPU teda zdieľa hlavnú pamäť počítača (v tomto prípade 4 GB RAM) s CPU.

V dôsledku toho by ste od Lenovo Chromebook S330 s grafikou PowerVR GX6250 nemali očakávať výnimočný herný výkon. Neočakávajte tiež, že tento Chromebook bude spúšťať graficky náročné aplikácie alebo špičkové hry.

Aby som zistil možnosti tejto grafickej karty, hral som niekoľko hier pre Android na Lenovo Chromebook S330. Pri hraní hry pre Android tzv Dead Trigger 2, laptop priniesol pôsobivú snímkovú frekvenciu 59 fps.

Ďalej hral aj notebook Chrámový beh 2 plynulo a poskytuje snímkovú frekvenciu 60 fps.

Na záver, Lenovo Chromebook S330 nie je pôsobivý, pokiaľ ide o grafický výkon. Je to však pochopiteľné vzhľadom na to, že Chromebooky nie sú určené na hranie hier alebo spúšťanie aplikácií náročných na grafiku.

Po tomto všetkom ohodnotím Lenovo Chromebook S330 osem v tejto sekcii grafickej kontroly. Toto hodnotenie je založené na skutočnosti, že prenosný počítač hral niektoré hry pre Android s pôsobivou snímkovou frekvenciou.

Životnosť batérie a výkon batérie Lenovo Chromebook S330

Životnosť batérie a výkon batérie Lenovo Chromebook S330

Lenovo napája Chromebook S330 3-článkovou 45 Wh lítium-polymérovou batériou. Pokiaľ ide o výdrž batérie, Lenovo inzerovalo, že batéria Chromebooku S330 by mala vydržať 10 hodín.

Kto verí tvrdeniam výrobcov o výdrži batérie ich notebookov? No ja nie!

Preto som Lenovo Chromebook S330 podrobil testu batérie, aby som overil tvrdenie spoločnosti Lenovo o jeho batérii. Aby som spustil test batérie, nabil som notebook z 0 % na 100 %, čo trvalo asi 3 hodiny.

Potom som notebook pripojil k WIFI sieti a upravil jas notebooku na 50%. Potom som nepretržite prehliadal internet, kým to notebook nevzdal.

Na konci tohto testu notebook zomrel po 7 hodinách prevádzky. To je asi o 3 hodiny menej, ako je skutočné tvrdenie spoločnosti Lenovo.

V porovnaní s tým, ASUS Chromebook C523NA dopadla horšie, trvala len 6 hodín. Avšak, HP Chromebook 14 trvalo dlhšie, celkovo 9 hodín.

Záverom možno povedať, že výdrž batérie Lenovo Chromebook S330 je nadpriemerná, aj keď to nie je v súlade s tvrdením spoločnosti Lenovo. Z tohto dôvodu budem Lenovo Chromebook S330 hodnotiť ôsmimi z desiatich.

Recenzia Lenovo Chromebook S330: Často kladené otázky

1. Dodáva sa Lenovo Chromebook S330 s OS Windows?

Nie. Chromebooky nepodporujú operačný systém Windows. Namiesto toho používajú Chromebooky Google Chrome OS .

2. Má Lenovo Chromebook S330 port HDMI?

Prekvapivo je odpoveď áno. Na Lenovo Chromebook S330 je k dispozícii port HDMI 1.4.

3. Aká je cena Lenovo Chromebook S330?

Lenovo Chromebook S330 mal počiatočnú cenu 155,00 USD. Táto cena bola presná, keď som publikoval túto recenziu v septembri 2021.

4. Je Lenovo Chromebook S330 A laptop s dotykovou obrazovkou?

nie, nie je. Lenovo Chromebook S330 je vybavený 14-palcovým antireflexným nedotykovým displejom.

5. Kedy bol vydaný Lenovo Chromebook S330?

Lenovo Chromebook S330 bol uvedený na trh v roku 2018.

Recenzia Lenovo Chromebook S330: Moje posledné myšlienky

Lenovo Chromebook S330 Review My Final Thoughts

Lenovo Chromebook S330, ako som už uviedol, je jedným z najlepších Chromebookov základnej úrovne na trhu. Tento notebook sa vyznačuje tromi charakteristickými vlastnosťami: je relatívne cenovo dostupný, dobre navrhnutý a má pôsobivý úložný priestor.

Nie je však dostatočne rýchly na intenzívne úlohy, aj keď na základné úlohy má adekvátny výkon. Keď vezmete do úvahy cenu a úžasné funkcie, Lenovo Chromebook S330 je určite dobrý obchod.

Ak teda potrebujete solídny Chromebook základnej úrovne na základné úlohy, viete, kam ísť!

Lenovo Chromebook S330Lenovo Chromebook S330$165,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia Lenovo Chromebook S330 pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Nakoniec, ďalšie recenzie Chromebookov nájdete na našej stránke Recenzie Chromebookov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie notebookov.

Referencie a ďalšie čítanie

  1. androidguys.com – recenzia Lenovo Chromebook S330
  2. digitweek.com – recenzia Lenovo Chromebook S330
  3. techradar.com – Lenovo Chromebook S330 – mám si ho kúpiť?
  4. 9to5google.com – Recenzia Chromebooku Lenovo S330: Ultra-základný notebook za skvelú cenu
  5. techaeris.com – recenzia Lenovo Chromebook S330
  6. gadgetreview.com – recenzia Lenovo Chromebook S330
  7. chromecomputing.com – Recenzia Lenovo S330 14-palcový Chromebook
  8. wikirise.com – Recenzia notebooku Lenovo Chromebook S330