Recenzia Lenovo Y700: Najlepší 15-palcový herný notebook?

7. septembra 2021 143 Názory Recenzia Lenovo Y700 8.5Odborné skóre Súhrn recenzií Lenovo Y700

15-palcový notebook Lenovo Y700 ponúka dobrý herný výkon a vynikajúce reproduktory za rozumnú cenu. Tento notebook má navyše atraktívny dizajn a solídnu kvalitu vyhotovenia. Nevýhodou je, že jeho kovové šasi ľahko priťahuje odtlačky prstov a výdrž batérie nie je uspokojivá

Kontrola dizajnu, rozmerov a hmotnosti9Výkon procesora CPU9Výkon pamäte RAM9Možnosti a výkon úložiska9Výkon grafickej karty8Životnosť a výkon batérie7 PLUSY
  • 1. Silný výkon
  • 2. Elegantný dizajn
  • 3. Vynikajúce reproduktory
  • 4. Atraktívna cena
  • 5. Atraktívna klávesnica
ZÁPORY
  • 1. Ľahko priťahuje odtlačok prsta
  • 2. Priemerná výdrž batérie
Lenovo Y700Lenovo Y700$999,99 $899,99 Pozri Dohoda Podrobnosti

Hľadáte herný notebook s dobrým výkonom za rozumnú cenu? Potom si pozrite túto recenziu Lenovo Y700 a zistite, či je to notebook pre vás.V tejto recenzii vysvetlím všetko, čo je potrebné vedieť o Lenovo Y700. Aby som tak urobil, pozriem sa na celkový dizajn notebooku, CPU, RAM, úložisko, grafiku a výdrž batérie.

Okrem toho som na konci každej oblasti tejto recenzie porovnal výkon tohto notebooku s výkonom konkurenčných notebookov. V niektorých prípadoch uvádzam aj výsledky porovnávania výkonnosti benchmarkov.Výsledkom je, že na konci tejto recenzie budete mať dostatok informácií na to, aby ste sa rozhodli, či sa Lenovo Y700 oplatí kúpiť.Prehľadávať témy príspevkov

Recenzia Lenovo Y700: Moje prvé myšlienky

Lenovo Y700 Recenzia mojich počiatočných myšlienok

Lenovo sa pokúša získať titul najlepšej hodnoty pre hráčov s 15-palcovým Y700. Tento notebook, ktorého cena v auguste 2021 začína na 700 USD, má štýlové telo, jasný displej a niekoľko búchajúcich reproduktorov.Okrem toho Lenovo Y700 ide v stopách svojho predchodcu (Lenovo Y50) so silným GPU a výkonným procesorom. Napriek mnohým pozitívnym vlastnostiam má notebook niekoľko nevýhod, ako napríklad krátku výdrž batérie.Po troche diskusie o tom, čo očakávať od Y700, poďme bez ďalších okolkov na ďalšie podrobnosti.

Recenzia dizajnu, rozmerov a hmotnosti Lenovo Y700

Lenovo Y700 má elegantný vzhľad a dojem vďaka svojmu elegantnému dizajnu a čiernemu brúsenému kovovému krytu. Pánt notebooku je navyše vyrobený z kovu.

Veko a pánty notebooku sú pevné a držia displej neporušený bez skreslenia.

V pravom hornom rohu veka notebooku je vytlačené logo Lenovo. Výfukové otvory smerujúce von sú tiež umiestnené tesne pod pántom notebooku.

Klávesnica notebooku je vyrobená z hladkého čierneho pogumovaného plastu. Horná polovica klávesnice obsahuje dve veľké hliníkové mriežky reproduktorov.

Bohužiaľ, všetok kov použitý v konštrukcii tohto notebooku ľahko priťahuje odtlačky prstov. Udržať ho v čistote môže byť teda náročné.

Y700 je vybavený 15,6-palcovým IPS displejom s antireflexnou vrstvou. Antireflexná vrstva pomáha redukovať odrazy, ale neodstraňuje ich úplne.

Je však vhodnejší ako lesklý displej.

čo je presnosť ukazovateľa

Okrem toho rozlíšenie obrazovky na tomto 15,6-palcovom displeji je FHD (1920 x 1080). Aj keď je displej dostatočne jasný, stále si môžete všimnúť mierne krvácanie v pravom hornom a ľavom dolnom rohu.

Ak ideme ďalej, Y700, rovnako ako jeho predchodcovia, má ostrovčekovú klávesnicu plnej veľkosti s plnohodnotným numerickým blokom. Klávesy majú rovnaký úsmevný tvar ako notebooky Lenovo IdeaPad.

Ďalej má klávesnica červené podsvietenie s dvomi úrovňami jasu. Okrem toho sú klávesy W, A, S a D ohraničené jasnejšou červenou ako zvyšok klávesnice.

Je to preto, že tieto klávesy hráči často používajú. Preto ich obloženie jasnejšou červenou farbou uľahčuje ich lokalizáciu.

Klávesnica má príjemnú hmatovú spätnú väzbu a primeraný zdvih kláves z hľadiska výkonu. Vďaka tomu si používatelia užijú písanie na notebooku, ako aj hry.

Hneď pod klávesnicou notebooku je touchpad Synaptics s rozmermi 104,14 x 68,58 mm. Tento touchpad je pomerne široký a podporuje viacdotykové gestá, ako je priblíženie alebo klepnutie tromi prstami na spustenie Cortany.

Na dotykovej ploche prenosného počítača bohužiaľ chýbajú špeciálne tlačidlá (kliknutie pravým a ľavým tlačidlom). Spodné rohy touchpadu skôr fungujú ako pravé a ľavé tlačidlo.

Dolné rohy touchpadu navyše poskytujú primeranú spätnú väzbu s príjemným zvukom kliknutia.

Čo sa týka portov, Lenovo Y700 má dostatok portov na to, aby splnili očakávania každého hráča. Na pravej strane notebooku je port HDMI, 2 x port USB 3.0, slot pre bezpečný zámok a port Gigabit Ethernet.

Na ľavej strane je port USB 2.0, čítačka kariet 4 v 1, konektor pre slúchadlá/mikrofón a port na nabíjanie. Bohužiaľ, na notebooku nie je Thunderbolt ani optická mechanika.

Lenovo sa na Y700 vyhlo bloatwaru – prichádza len s niekoľkými základnými aplikáciami. Notebook je dodávaný s predinštalovaným najnovším Lenovo Companion , ktorý umožňuje rýchly prístup k diagnostike na vašom notebooku.

Tiež získate OneKey Recovery, aplikáciu značky Lenovo, ktorá okamžite zálohuje dôležité súbory v prípade zlyhania systému.

S cieľom poskytnúť hráčom dodatočnú hodnotu, Lenovo zahrnulo OnePlay Gaming, predplatenú službu, kde si používatelia môžu kupovať alebo požičiavať hry. Táto služba má viac ako 1 000 hier pre PC, Mac a Android, ktoré možno hrať na viacerých platformách.

Aplikácie tretích strán na Lenovo Y700 zahŕňajú Nvidia GeForce Experience, Flipboard a Adobe Photoshop Express. Aby toho nebolo málo, na Lenovo Y700 je zahrnutá aj ročná záruka.

Na Lenovo Y700 je predinštalovaný Windows 10 Home 64-bit. Existuje tiež McAfee Livesafe, MSWord, MSExcel, Powerpoint, Photoshop Express a Twitter predinštalovaný na notebooku.

Pre zvuk má Y700 dva reproduktory JBL v hornej časti klávesnice a subwoofer v spodnej časti. Tieto reproduktory sú veľmi hlasné, dokonca aj pri maximálnej úrovni produkujú čistý zvuk bez skreslenia.

Na prenosnom počítači je k dispozícii aj softvér Dolby, ktorý je súčasťou novej ponuky Nastavenia od spoločnosti Lenovo. Softvér Dolby vám umožňuje upraviť zvuk na vašom notebooku v piatich rôznych nastaveniach: dynamický, hudba, film, hry a hlas.

myš nefunguje Hviezdne vojny Battlefront 2

Ak prejdeme k rozmerom a hmotnosti Lenovo Y700, meria 387 x 277 x 25,95 mm a váži 2 600 g. V porovnaní s tým je Lenovo Y700 o niečo ľahší Dell G5 15 559 0.

Dell G5 15 5590 meria 364,3 x 273,4 x 23,7 mm a váži 2 680 g.

Lenovo Y700 je však o niečo ťažší ako jeho predchodca Lenovo Y50. The Lenovo Y50 váži 2400 g a meria 387 mm x 263,4 mm x 23,9 mm.

Celkovo hodnotím Lenovo Y700 deviatimi z desiatich pre jeho krásny dizajn a pôsobivú kvalitu zostavenia.

Prehľad výkonu procesora (CPU) Lenovo Y700

Prehľad výkonu procesora (CPU) Lenovo Y700

Lenovo Y700 poháňa procesor Intel Core i7-6700HQ. Ide o štvorjadrový procesor postavený na Skylake architektúra, ktorá bola vydaná v septembri 2015.

Vyrovnávacia pamäť tohto procesora je 6 MB. Procesor má tiež základnú frekvenciu 2,60 GHz a maximálnu frekvenciu 3,50 GHz.

Navyše s týmto procesorom dokáže Lenovo Y700 ľahko spustiť aj tie najnáročnejšie aplikácie a multitasking. Intel Core i7-6700HQ je totiž veľmi rýchly procesor, ktorý sa často vyskytuje vo vysokovýkonných notebookoch.

Aby som dokázal multitasking a schopnosť spracovania Lenovo Y700, otvoril som 25 kariet na Chrome prehliadač. Tiež som upravoval nejaké obrázky vo Photoshope počas streamovania piesne na Soundcloud.

Spustenie týchto aplikácií bolo veľmi rýchle. Okrem toho notebook fungoval hladko bez oneskorenia pri súčasnom spustení aplikácií.

Navyše v teste Geekbench 3, ktorý som vykonal, notebook naďalej dominoval.

Geekbench 3 je medziplatformový benchmark CPU, ktorý hodnotí schopnosť počítača zvládnuť výpočtové operácie v reálnom svete. Test Geekbench 3 obsahuje aj záťažové testy, ktoré pomáhajú merať stabilitu počítača.

Na základe výsledkov testu Geekbench 3 získal Lenovo Y700 neuveriteľných 13 067 bodov. Toto skóre testu je vysoko nad priemerom kategórie 8 563 bodov.

Skóre Lenovo Y700 je tiež vyššie ako skóre dosiahnuté inými hernými notebookmi ako Inspiron 15 7000 a Alienware 15. Podľa výsledkov testu Geekbench 3 dosiahol Inspiron 15 7000 vybavený procesorom Intel Core i5-6300HQ 8 800 bodov.

Na druhej strane, Alienware 15 vybavený procesorom Intel Core i5-4210 získal 6 321 bodov.

Lenovo Y700 navyše v teste Geekbench 3 dosiahlo lepšie skóre ako jeho predchodca. V teste Geekbench 3 získal jeho predchodca Lenovo Y50 vybavený procesorom Intel Core i7-4710HQ 7 334 bodov.

Na záver, Lenovo Y700 sa so svojim procesorom Core i7 ukazuje ako spracovateľská šelma. Navyše v benchmarkovom teste prekonáva aj svojich konkurentov a predchodcu.

šklbanie nehrá na chrome

Preto som pevne presvedčený, že Lenovo Y700 si za svoje výnimočné schopnosti spracovania zaslúži deväť z desiatich hodnotení.

Prehľad výkonu pamäte (RAM) Lenovo Y700

Lenovo vybavilo Y700 dvoma 2133 MHz DDR4 sloty RAM. Tieto sloty RAM podporujú maximálnu kapacitu 16 GB spolu – 8 GB na každý slot.

Lenovo vybavilo mnou recenzovaný model Y700 8 GB RAM na jednom slote. Aj s 8 GB RAM sa Lenovo Y700 ukázalo ako výnimočný výkon.

Aby som skontroloval výkon RAM Lenovo Y700, vykonal som multitaskingový test. Pri teste som otvoril 20 kariet v prehliadači Microsoft Edge, pričom na jednej z nich sa streamovalo video YouTube .

Kým boli karty prehliadača stále otvorené, začal som pracovať na dokumentoch v MSword a MS Excel. Aj keď všetky aplikácie a karta prehliadača bežia na prenosnom počítači súčasne, nevšimol som si žiadne známky spomalenia.

Pre benchmarkový test som spustil a PCMark 8 test na ďalšie určenie výkonu Lenovo Y700. PCMark 8 je benchmarkový test používaný na vyhodnotenie celkového výkonu počítača.

Podľa výsledku v teste PCMark 8 získal Lenovo Y700 3 466 bodov. V porovnaní s tým Lenovo Y700 fungoval lepšie ako herný notebook HP Pavilion a Inspiron 15 7000 od spoločnosti Dell.

Na základe výsledkov testov získal herný notebook HP Pavilion 3 177 bodov. Na druhej strane, Dell Inspiron 15 7000 získal 3 041 bodov.

Na záver, Lenovo Y700 sa opäť ukázalo ako výborný multitasker. Jeho výkon v benchmarkovom teste bol výrazne vyšší ako väčšina jeho konkurentov.

Výsledkom je, že v tomto prehľade pamäte ohodnotím Lenovo Y700 deviatimi z desiatich.

Lenovo Y700 Možnosti úložiska a prehľad výkonu

Lenovo Y700 Možnosti úložiska a prehľad výkonu

Lenovo Y700 ponúka široké možnosti ukladania. Podporuje 5400 RPM HDD aj PCIe SSD.

V dôsledku toho sa používatelia môžu rozhodnúť používať ktorúkoľvek z týchto možností úložiska jednotlivo alebo ich kombináciu. Okrem toho má pevný disk s rýchlosťou 5400 otáčok za minútu maximálnu úložnú kapacitu 1 TB.

PCIe SSD na druhej strane podporuje maximálnu kapacitu úložiska 512 GB. Je zaujímavé, že aj keď Lenovo Y700 ponúka viacero možností ukladania, stále prichádza s čítačkou kariet 4 v 1 pre extra úložisko.

Notebook Lenovo Y700, ktorý som skontroloval, sa dodáva s 1 TB HDD 5400 RPM a 128 GB PCIe SSD. Vykonal som test CrystalDiskMark 3.0, aby som určil rýchlosť čítania a zápisu oboch úložísk na notebooku, ktorý som recenzoval.

Pevný disk notebooku s rýchlosťou 5400 otáčok za minútu dosiahol rýchlosť sekvenčného čítania 121 MB/s v Test CrystalDiskMark 3.0 . Dosiahol tiež rýchlosť sekvenčného zápisu 119,2 MB/s.

PCIe SSD na druhej strane zaznamenalo rýchlosť sekvenčného čítania a zápisu 515,3 a 156 MB/s.

Ako všetci vieme, SSD sú oveľa rýchlejšie ako HDD. Preto nie je prekvapujúce, že PCIe SSD dosahuje vyššiu rýchlosť čítania a zápisu ako 5400 RPM HDD.

Na porovnanie, obe úložiská Lenovo Y700 sú rýchlejšie ako úložisko Alienware 15 s 5400 otáčkami za minútu HDD. Podľa testu CrystalDiskMark 3.0 dosiahlo HDD úložisko Alienware 15 rýchlosť sekvenčného čítania 93,78 MB/s.

Navyše dosiahol rýchlosť sekvenčného zápisu 93,06 MB/s.

Na záver, vzhľadom na pôsobivý výkon úložiska Lenovo Y700 ho ohodnotím na deväť.

Kontrola výkonu grafickej karty (GPU) Lenovo Y700

Po grafickej stránke je Lenovo Y700 vybavený grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 960M. Táto grafická karta má 4 GB vyhradenej pamäte GDDR5 VRAM.

Grafická karta má tiež základnú frekvenciu GPU 1097 MHz a zvýšenú frekvenciu GPU 1176 MHz. Ďalej som spustil test 3DMark 11, aby som určil výkon grafickej karty Lenovo Y700.

3DMark 11 je benchmarkový test grafickej karty DirectX 11, ktorý hodnotí herné a grafické možnosti počítača. Tento benchmarkový test je dôveryhodný hráčmi na celom svete a poskytuje presné a nezaujaté výsledky.

Podľa výsledkov testu 3DMark 11 získal Lenovo Y700 5678 bodov. Bohužiaľ, toto skóre nestačí na to, aby prekonalo dosiahnuté skóre Acer Predator 15 G9-591-74ZV alebo Alienware 15.

Na základe výsledkov testu 3DMark 11 získal Acer Predator 15 G9-591-74ZV pôsobivých 10 977 bodov. Všimnite si, že Acer Predator 15 G9-591-74ZV je dodávaný s grafickou kartou GeForce GTX 980M.

Na rovnakých výsledkoch testu, Alienware 15 , vybavený grafickou kartou Radeon R9 M295X získal 7943 bodov.

Okrem toho som vykonal niekoľko herných testov v reálnom živote, aby som ďalej zistil, ako dobre môže fungovať grafická karta Lenovo Y700. Na hernom teste som hral Vykrádač hrobov v rozlíšení 1080p a pri rôznych nastaveniach grafiky.

Pri stredných nastaveniach grafiky ponúka Lenovo Y700 pri hraní snímkovú frekvenciu 182,8 fps Vykrádač hrobov . Pri vysokom nastavení grafiky však doručil snímkovú frekvenciu 116,2 fps.

V porovnaní s tým Lenovo Y700 fungoval lepšie ako jeho predchodca (Lenovo Y50). Na hernom teste, pri hraní Vykrádač hrobov na strednom grafickom nastavení Lenovo Y50 podávalo 124 fps.

Pri vysokom nastavení grafiky však Lenovo Y50 poskytovalo 97 snímok za sekundu. Za zmienku stojí, že grafická karta Lenovo Y50 je GeForce GTX 860M.

Na záver, zatiaľ čo Lenovo Y700 dopadlo slabo v benchmarkovom teste, v hernom teste sa mu darilo. Výsledkom je, že notebook odo mňa dostáva osem z 10 hodnotení.

Životnosť batérie a výkon batérie Lenovo Y700

Životnosť batérie a výkon batérie Lenovo Y700

Y700 je dodávaný so 4-článkovou 60 Wh batériou, o ktorej Lenovo tvrdí, že môže vydržať až päť hodín. Preto som sa rozhodol podrobiť Y700 testu batérie, aby som overil tvrdenie spoločnosti Lenovo o batérii.

Test batérie zahŕňa nepretržité surfovanie na internete cez WIFI pripojenie a nastavenie jasu obrazovky na 150 nitov. Na základe výsledkov testu vydržal Lenovo Y700 vydržať 4 hodiny a 16 minút.

Bohužiaľ, výdrž batérie notebooku nestačila na to, aby prekonala priemer kategórie 5 hodín 40 minút. Nestačilo to ani na prekonanie doby spustenia, ktorú dosiahol Inspiron 15 7000 a Alienware 15.

Pri teste batérie vydržal Inspiron 15 7000 pôsobivých 6 hodín 45 hodín. Na druhej strane Alienware 15 trval 6 hodín 18 minút.

V porovnaní s predchodcom (Lenovo Y50) však Lenovo Y700 dopadlo o niečo lepšie. Pri rovnakom teste batérie Lenovo Y50 vydržalo 4 hodiny a 10 minút.

Záverom možno povedať, že batéria Lenovo Y700 fungovala pod úrovňou tvrdení spoločnosti Lenovo a tiež pod úrovňou väčšiny svojich konkurentov. Preto v tomto prehľade výkonu batérie ohodnotím Lenovo Y700 siedmimi.

Recenzia Lenovo Y700: Často kladené otázky

1. Koľko stojí Lenovo Y700?

Lenovo Y700 začína na cene 700 dolárov, keď bola napísaná táto recenzia (august 2021).

2. Kedy bol Lenovo Y700 uvedený na trh?

Spoločnosť Lenovo uviedla na trh model Y700 v roku 2016.

3. Ako dlho vydrží batéria Lenovo Y700?

Podľa spoločnosti Lenovo by 4-článková 60 Wh batéria Y700 mala vydržať približne 5 hodín. Keď som však vykonal test batérie, notebook vydržal iba 4 hodiny a 16 minút.

4. Je Lenovo Y700 dobrý notebook?

Áno, je. Lenovo Y700 je veľmi výkonný herný notebook. Tento notebook poskytne stabilný a bezproblémový výkon, či už hráte hry vo vysokom rozlíšení alebo na ňom spúšťate náročné aplikácie.

5. Koľko slotov RAM má Lenovo Y700?

Lenovo Y700 obsahuje 2 x 2133 MHz DDR4 RAM sloty.

ako nainštalovať dramago na kodi

Recenzia Lenovo Y700: Moje posledné myšlienky

Lenovo Y700 Review My Final Thoughts

Lenovo ponúka Y700 skôr ako viacúčelový notebook než len herný notebook a verím, že v tomto smere uspeje. Lenovo Y700 má dobrý IPS displej, vynikajúcu schopnosť multitaskingu, skvelý herný výkon a robustnú kvalitu zostavenia.

Okrem toho, ak máte obmedzený rozpočet, Lenovo Y700 vás nesklame. V čase, keď bola napísaná táto recenzia (august 2021), mal tento notebook počiatočnú cenu 700 USD.

Musíte byť však pripravení zmieriť sa s jeho priemernou výdržou batérie. Vo všeobecnosti si myslím, že Lenovo Y700 je dobrý obchod.

Lenovo Y700Lenovo Y700$999,99 $899,99 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia Lenovo Y700 pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Nakoniec, ďalšie recenzie notebookov nájdete na našej stránke Recenzie notebookov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie notebookov.