Čo je to mDNSResponder .exe a prečo je spustený?

Pravdepodobne to čítate, pretože ste našli mDNSResponder.exe bežiaci na vašom počítači. A chcete vedieť, čo to je a prečo to tam je. Tento proces našťastie nie je vírusom. Je to skutočne vyvinuté spoločnosťou Apple, takže nemusíte podliehať panike. Cítiť sa tam lepšie? Dobre, poďme sa teraz bližšie pozrieť, keď je núdzová situácia ukončená. Takže sa môžete rozhodnúť, či chcete s procesom Windows niečo robiť.

Čo je Mdnsresponder .exegoogle hangouty desktopová aplikácia pre mac

Čo je Mdnsresponder .exe:

Proces mDNSResponder.exe patrí do služby Bonjour for Windows. Je to sieťový proces spoločnosti Apple s nulovou konfiguráciou pre počítače mac. To bolo prenesené do systému Windows a spojené s MDNSNSP.DLL. V systéme Windows je tento proces potrebný iba na zdieľanie knižníc prostredníctvom iTunes a iných aplikácií pre Mac. Rovnako ako Apple TV, ktorá bola portovaná na Windows. Bonjour umožňuje rôznym počítačom so systémom iTunes navzájom komunikovať bez ohľadu na konfiguráciu siete, pretože to umožňuje automatické zisťovanie siete.Napriek svojmu zložitému dizajnu beží nepretržite a využíva na to systémové prostriedky. A ak to nepoužívate. Potom to už len plytvá týmito zdrojmi.Ako sa program mDNSResponder nainštaloval do môjho počítača?

99% času, kedy používateľ dostane Bonjour z inštalácie iTunes. Pri inštalácii iTunes vám spoločnosť Apple nedáva možnosť odhlásiť sa z inštalácie Bonjour. Ak ste niekedy premýšľali, ako môže jedna inštalácia iTunes hovoriť s inou pomocou rovnakej lokálnej siete. Bonjour je to, čo to v skutočnosti robí v zákulisí. Existujú aj ďalšie aplikácie, ktoré využívajú a inštalujú Bonjour, ale iTunes sú najväčšou rybou zo všetkých. Ďalej hovorí, že iTunes ho používajú iba na zdieľanie médií medzi počítačmi. Niekoľko ďalších programov, ktoré nainštalujú Bonjour, sú Skype, Photoshop CS3 a Pidgin, hoci žiadny z nich nevyžaduje, aby fungoval.Nepoužívate iTunes? Nie si sám. Ak nepoužívate iTunes na zdieľanie knižníc medzi počítačmi, zbavme sa ho!

Čo je Mdnsresponder .exeZakážte a odstráňte súbor mDNSResponder.exe:

Ako už bolo spomenuté vyššie, zdieľanie médií v iTunes a niekoľko ďalších programov využíva Bonjour ako svoje sieťové služby. Odstránenie služby Bonjour teda zabráni sieťovej aktivite v rámci týchto aplikácií. Ale ak ich nepoužívate. Potom sa už len zbavme tohto zbytočného procesu.V skutočnosti existujú tri spôsoby zastavenia mDNSResponder.exe. Najskôr ho úplne odinštalujte, deaktivujte alebo odstráňte pomocou príkazu cmd.

Odinštalovať Hello:

V ponuke Štart otvorte Ovládací panel . Potom vyberte Odinštalujte program .

Po výbere túto položku prejdite nadol a vyberte možnosť Ahoj a potom kliknite na tlačidlo Odinštalovať . Vyplňte niekoľko ďalších výziev a máte hotovo!

dobré CPU temps pre hranie hier

Čo je Mdnsresponder .exe

Zakázať služby:

Kliknite na ikonu Ponuka Štart a Typ services.msc do vyhľadávacieho poľa stlačte Zadajte . rozbaľte zoznam služieb, kliknite pravým tlačidlom myši na Dobrý deň, služba a Vyberte Vlastnosti . *

* Na niektorých počítačoch bude služba známa ako:
## Id_String2.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762 ## namiesto ahoj.

V okne vlastností na karte Všeobecné nastavte Typ spustenia do Zakázané . Kliknite Ok uložiť zmeny a dokončiť. Teraz môžete reštartovať počítač a program mDNSResponder.exe nebude fungovať.

Odstrániť z výzvy CMD:

Ak vyššie uvedené dve metódy nefungujú, táto je stávka na istotu.

Kliknite na ikonu Ponuka Štart, typu cmd do vyhľadávacieho poľa a potom stlačte Ctrl + Shift + Enter. *

To rýchlo spustí cmd s oprávneniami správcu, ktoré skutočne potrebujeme.

Teraz zadajte nasledujúce príkazy do výziev cmd v závislosti od toho, či používate 32-bitový alebo 64-bitový Windows.

Najskôr musíte zmeniť adresár:

príkaz pre 64-bitové počítače

  cd c:program files (x86)Bonjour   

príkaz pre 32-bitové počítače

moto x čisté zhodnotenie zásob
  cd c:program filesBonjour  

Po druhé, odstráňte službu:

  mdnsresponder.exe –remove  

Čo je Mdnsresponder .exe
Poslednou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je zmeniť súbor .dll, aby nemohol sám reštartovať služby. Ak to chcete urobiť, musíte do rovnakého okna napísať nasledujúci príkaz.

  ren mdnsNSP.dll mdnsNSP.renamed   

Čo je Mdnsresponder .exe

Všetko je hotové teraz.

Ďalej:

Bonjour, alias mDNSResponder.exe, nie je hrozbou pre váš systém. Službu vytvoril Apple, aby umožnil svoje aplikácie. Aby mohli správne sieťovať medzi ostatnými počítačmi a internetom. Uvidíte, naozaj by ste nemali mazať veci, kým si nebudete istí, že pre vás nie sú užitočné. Ak nezdieľate médiá pomocou iTunes alebo iného programu Apple, nemusíte spustiť program Bonjour a mali by ste ho odstrániť, aby ste uvoľnili systémové prostriedky.

video kompresor zadarmo pre Android

Stiahnite si Hello

Dúfajme, že v tomto článku získate veľa pomoci a užitočných informácií. Dúfam, že sa ti to páči. V prípade ďalších otázok môžete komentovať nižšie. Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako resetovať a vyprázdniť medzipamäť DNS v systéme Windows 10