Ako zistiť, či je iPhone nový alebo opravený

Apple ponúka veľkú časť repasovaných zariadení, je to iPhone, ktorý bol z nejakého dôvodu vrátený spoločnosti Apple a spoločnosť ju v prípade potreby opravila. Tieto zariadenia nájdete za lacnejšie ceny na Vlastný web spoločnosti Apple .Pokiaľ sa však chystáme kúpiť iPhone cez internet alebo v neoficiálnom obchode alebo dokonca z druhej ruky, je veľmi pravdepodobné, že nevieme, o aký typ zariadenia ide. Pre tento účel navrhla spoločnosť Apple systém, pomocou ktorého môžete ľahko rozpoznať, či je iPhone nový, opravený alebo či je náhradným zariadením.číslo modelu iphoneKľúčom je číslo modelu

Za účelom presnej identifikácie iPhone vytvoril Apple identifikačný systém prostredníctvom čísla modelu. Týmto spôsobom už pri pohľade na prvé písmeno môžeme zistiť, či bol náš iPhone predaný spoločnosťou Apple alebo či je opravený:Ak sa číslo modelu začína písmenom M . Maloobchodná jednotka, to znamená model iPhone predávaný spoločnosťou Apple alebo jedným z jej autorizovaných distribútorov.
Ak sa číslo modelu začína písmenom F . Repasovaná jednotka, ide o model repasovaný spoločnosťou Apple. Zariadenia, ktoré boli vrátené počas skúšobnej doby alebo ktoré boli opravené v dôsledku technickej poruchy.
Ak číslo modelu začína na P . Gravírovaná jednotka, iPhone, ktorý bol zaznamenaný a prispôsobený frázou, jednou z možností, ktorá sa zobrazí pri zadávaní objednávky online.
Ak sa číslo modelu začína číslom N . Replacement unit, a replacement unit provided by Apple.Pozri tiež: Polovica používateľov nevie, aký model iPhone má

Ako zistiť číslo modelu vášho iPhone

Vyhľadanie čísla modelu vášho iPhone je veľmi jednoduché, je k dispozícii v nastaveniach zariadenia. Aby sme to našli, musíme len:  1. Choďte do nastavenie aplikáciu na našom iPhone.
  2. Kliknite na všeobecne a potom ďalej Informácie.
  3. Medzi prvými možnosťami uvidíme číslo modelu, tesne pred sériové číslo.
  4. Prvé písmeno, ktoré sa objaví v tomto čísle, je písmeno, ktoré nám oznámi, aký typ modelu iPhone sme ho tak identifikovali pred nákupom. Je to naozaj jednoduché. Aj v iPade sa používa rovnaký systém písmen, takže ich môžete aj identifikovať.