Ako odstrániť a usporiadať aplikácie z Windows

Ponuka Štart: s najväčšou pravdepodobnosťou je to miesto, kde začínate, zakaždým, keď zapnete počítač. Ignorovanie prestávky v systéme Windows 8. Je generáciou desktopu Windows po generácie s osvedčenými povereniami ako efektívny spúšťač aplikácií. Bohužiaľ, pri používaní počítača má stále tendenciu priťahovať nadmerné množstvo nadúvania. V tomto článku sa budeme baviť o tom, ako odstrániť a usporiadať aplikácie z Windows. Poďme začať!Pri novej inštalácii systému Windows 10 je zoznam aplikácií ponuky Štart pomerne uprataný. Väčšina aplikácií, najmä UWP z obchodu, sa zobrazuje v koreňovej ponuke. Systém Windows obsahuje aj niekoľko priečinkov, napríklad Príslušenstvo systému Windows, na zoskupenie menej často používaných nástrojov.Keď do svojho počítača pridáte ďalšie aplikácie, váš zoznam aplikácií môže rýchlo začať strácať svoju štruktúru. Aplikácie môžu do ponuky pridať ľubovoľné skratky, ktoré sa im páčia, a medzi programami je malá konzistencia. Najmä aplikácie pre stolné počítače majú tendenciu vytvárať si nový priečinok a zahŕňajú množstvo odinštalovaní, nastavení a odkazov na webové stránky. Postupom času sa vám bude zdať, že je ťažšie vyhľadať aplikáciu. Uvidíte tiež nežiaduce skratky, ktoré sa zobrazia vo Vyhľadávaní Windows.Univerzálne aplikácie | Usporiadajte aplikácie z Windows

Aplikácia Universal Windows je softvérová aplikácia napísaná v kódovom základe Windows 8 alebo Windows 10. To môže fungovať nielen na počítači so systémom Windows. Ale tiež na tablete so systémom Windows, smartfóne, inteligentných hodinkách alebo Xboxe tiež.Univerzálne aplikácie pre Windows sú navrhnuté tak, aby fungovali rovnako pri rôznych tvarových faktoroch. Pre vývojárov zdieľaná základňa kódov funguje takmer vo všetkých rozhraniach API a vyžaduje iba vylepšenia parametrov zobrazenia. Tento prístup môže znížiť zaťaženie podniku a odstrániť potrebu vývojárov vytvárať vlastný kód pre rôzne tvarové faktory, na ktorých beží operačný systém Windows (OS). Kompromisom je, že zdieľaná základňa kódov môže výrobcom škodlivého softvéru poskytnúť aj jediný veľký cieľ, čo zjednodušuje vytváranie škodlivého softvéru.chrome otvorené mobilné karty na ploche

Očakáva sa, že prevalencia operačného systému Windows a schopnosť spúšťať aplikácie pre počítače na mobilných zariadeniach zvýšia podiel na trhu mobilných platforiem spoločnosti Microsoft, najmä Windows Phone.

Odstrániť aplikácie zo zoznamu všetkých aplikácií Usporiadajte aplikácie z Windows

Ak chcete odstrániť aplikáciu pre počítač zo zoznamu Všetky aplikácie v ponuke Štart systému Windows 10, najskôr prejdite na Štart> Všetky aplikácie a nájdite príslušnú aplikáciu. Pravým tlačidlom myši kliknite na jeho ikonu a vyberte ikonu Viac> Otvoriť umiestnenie súboru .Upozorňujeme, že môžete kliknúť pravým tlačidlom myši iba na samotnú aplikáciu, a nie na priečinok, v ktorom by sa táto aplikácia mohla nachádzať. To neznamená, že nemôžete odstrániť alebo upraviť priečinky v zozname Všetky aplikácie (ukážeme vám, ako v moment). Na to, aby ste sa dostali k ďalšiemu kroku, budete potrebovať samotnú ikonu konkrétnej aplikácie.Po kliknutí Otvorte Umiestnenie súboru , objaví sa nové okno Prieskumníka súborov, ktoré vám ukáže skratku aplikácie. Podľa toho, či je aplikácia k dispozícii všetkým používateľom alebo obmedzená na váš vlastný používateľský účet. Pozeráte sa do jedného z nasledujúcich adresárov:

C:ProgramDataMicrosoftWindowsStart MenuPrograms
%appdata%MicrosoftWindowsStart MenuPrograms 

Zmeny vykonané v obsahu týchto adresárov sa prejavia v zozname Všetky aplikácie. Napríklad chceme odstrániť program Microsoft Access 2016 z nášho zoznamu Všetky aplikácie. Aplikáciu však nevyhnutne nechceme odinštalovať. Pomocou vyššie uvedených krokov môžeme nájsť zodpovedajúcu skratku Access 2016 Programov priečinok a odstráňte ho. Keď znova otvoríme zoznam Všetky aplikácie v ponuke Štart. Potom sa položka pre Access 2016 nezobrazí.

Z Prieskumníka môžete odstrániť ďalšie aplikácie vrátane priečinkov, aby ste sa zbavili všetkých nechcených aplikácií. To by inak zaplnilo váš zoznam Všetky aplikácie. Upozorňujeme však, že existujú určité systémové súbory a položky, ktoré môžete vidieť v Prieskumníkovi súborov, ale nie v zozname Všetky aplikácie. Najlepšie je nechať všetky záznamy, ktoré sa nezobrazia v zozname Všetky aplikácie, iba v prípade, že na nich závisí systém Windows alebo iné aplikácie.

Usporiadajte aplikácie v zozname všetkých aplikácií Usporiadajte aplikácie z Windows

Namiesto odstránenia aplikácií zo zoznamu Všetky aplikácie môžu niektorí používatelia radšej usporiadať svoje aplikácie do priečinkov. Znižuje sa tak neporiadok na pracovnej ploche a vyzerá to prehľadnejšie. Toho môžete dosiahnuť opakovaním krokov uvedených vyššie, aby ste našli miesto skratky aplikácie. Namiesto odstránenia akýchkoľvek aplikácií však môžete vytvoriť nový priečinok. (Alebo použite existujúci priečinok) a jednoducho príslušné aplikácie presuňte na miesto.

Napríklad všetky naše aplikácie Adobe Creative Cloud sú uvedené v priečinku Programy najvyššej úrovne. Všetky však môžeme presunúť do priečinka Adobe, aby sme vyčistili náš zoznam všetkých aplikácií. Stále však udržiavame ľahký prístup k našim aplikáciám Adobe.

ako skryť aktivitu pary

Priečinky v zozname Všetky aplikácie samozrejme nemusia byť obmedzené len na určitých vývojárov. Používatelia môžu vytvárať vlastné priečinky, napríklad Hry alebo Práca, a vyplniť ich požadovaným zoznamom aplikácií. Aplikácie alebo priečinky môžete tiež premenovať v aplikácii Prieskumník súborov a zmeny sa prejavia v zozname Všetky aplikácie.

Po dokončení usporiadania ponuky Štart v systéme Windows 10. Obsah a aplikácie budete môcť vyhľadávať a vyhľadávať rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Vyberte aplikáciu, ktorú chcete zobraziť, v ponuke Štart Usporiadajte aplikácie z Windows

Existujú aplikácie, ktoré chcete mať ľahko k dispozícii v ponuke Štart pre ľahký prístup. Existuje spôsob, ako si môžete prispôsobiť ponuku Štart tak, aby zobrazovala všetky dostupné aplikácie alebo iba tie, ktoré väčšinu času používate. Ak to chcete urobiť, musíte:

  • Kliknite na ponuku Štart.
  • Choď do nastavení.
  • Kliknite na Personalizácia a upravte nastavenia, ktoré chcete zmeniť.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom tento článok Usporiadať aplikácie z Windows páči a je pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako upraviť jas pre všetky displeje v systéme macOS