Vysvetlenie programu Microsoft Outlook

27. mája 2020 208 Názory čo je Outlook

Táto zóna S vysvetľuje Outlook. Sprievodca začína podrobným vysvetlením programu Outlook.

Potom vysvetľuje, ako sa Outlook vyvinul, dostupné možnosti a funkcie. V posledných častiach sprievodca vysvetľuje, ako získať Outlook a porovnáva ho s Windowsom 10 Mail.Tento nástroj má rôzne komponenty a postupom času sa vyvíjal. Na uľahčenie pochopenia predmetu pridávam informácie postupne. Ak chcete lepšie porozumieť téme, dôrazne vám odporúčam, aby ste postupovali podľa jednotlivých častí. Do sekcie však môžete prejsť aj rozbalením možnosti Prehľadávať témy príspevkov nižšie.

Prehľadávať témy príspevkov

Čo je to Outlook?

Čo je to Outlook?

Outlook je e-mailový softvér vyvinutý spoločnosťou Microsoft. Používatelia môžu používať Outlook na odosielanie, prijímanie a čítanie e-mailov. Prvýkrát bol vydaný ako súčasť balíka Microsoft Office, ale nedávno bol prebalený ako súčasť balíka Office 365 a ako bezplatná verzia – Outlook.com.Outlook je však viac než len e-mailový klient. Ide o sadu nástrojov na zvýšenie produktivity – zahŕňa aj kalendár a kontakty. Pomocou kalendára môžete vytvárať udalosti a stretnutia.Okrem toho môžete pridávať a spravovať aj svoje e-mailové kontakty. Podrobné funkcie tohto e-mailového nástroja od spoločnosti Microsoft nájdete v časti Funkcie a výhody tejto príručky.

Ako sa program Outlook vyvinul

Ako sa program Outlook vyvinul

Tento e-mailový nástroj bol prvý vydaný v roku 1990 . Potom bol vydaný ako súčasť balíka Office 97 (Word, Excel a PowerPoint). Od verzie Outlook 97 boli vydané rôzne verzie, z ktorých každá pridáva nové funkcie.Rýchly posun dopredu na 28. júna 2011 , bol prebalený v rámci Office 365 Produkty. Potom v 31. júla 2012 , zrodil sa Outlook.com. Ide o bezplatný e-mailový a produktívny nástroj zameraný na priamu konkurenciu s Gmailom. Bezplatná verzia môže tiež odosielať a prijímať e-maily a tiež sa používa na správu kontaktov a kalendára.Možnosti programu Outlook

Možnosti programu Outlook

Na základe informácií v prvých 2 častiach tejto zóny S by ste prišli na to, že existujú rôzne spôsoby, ako môžete získať prístup k tomuto e-mailovému nástroju. Táto časť sa zaoberá rôznymi spôsobmi prístupu a používania programu Outlook.

Súčasť balíka Microsoft Office 2019

Outlook je stále súčasťou balíka Microsoft Office 2019. Pred vydaním 365 predával Microsoft Office ako samostatný balík, nie na základe predplatného. Stále môžete nakupovať Office Home & Business 2019 za jednorazovú cenu 249,99 $ (správna cena k 5. máju 2020).

Budete si môcť nainštalovať a prijímať aktuálne verzie Outlook , Word, Excel, PowerPoint pre Windows alebo Mac.

inštalačný kľúč systému Windows 8

Súčasť predplatného Office 365

Outlook môžete získať aj ako súčasť Office 365 mesačné alebo ročné predplatné. V čase písania tejto zóny S má 365 2 odbery – Aplikácie Microsoft 365 pre firmy a Microsoft 365 Business Standard .

Ak si zakúpite Outlook ako súčasť Office 2019 (jednorazový nákup) alebo Office 365 (predplatné), budete si musieť vytvoriť e-mail. Môžete si však vytvoriť bezplatný e-mail @Outlook.com. Ak si chcete vytvoriť vlastný e-mail, napríklad [email protected] , postupujte podľa krokov v Získajte prispôsobenú e-mailovú adresu v Microsoft 365 . Ak potrebujete pomoc s nastavením prispôsobeného ( [email protected] ) e-mailu pre vašu malú firmu alebo osobné použitie, kontaktujte nás prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

outlook.com

K Outlooku môžete pristupovať aj ako k bezplatnej e-mailovej službe (rovnako ako Gmail). Ak chcete vytvoriť bezplatný e-mail Outlook.com, navštívte lokalitu Outlook.com. Keď si vytvoríte bezplatný Outlook.com, budete mať možnosť inovovať na Office 365.

Vlastnosti a výhody programu Microsoft Outlook

Vlastnosti a výhody programu Microsoft Outlook

Väčšina funkcií uvedených v tejto časti sa môže vzťahovať iba na platenú verziu. Niektoré funkcie nemusia byť dostupné v bezplatnej verzii.

E-mailový kalendár a kontakty

Ako som už spomenul v tejto S zóne, môžete posielať, čítať a odpovedať na e-maily. Môžete však spravovať a organizovať svoje kontakty, ako aj vytvárať stretnutia a úlohy.

Navyše vďaka integrácii balíka Office môžete prikladať dokumenty priamo od spoločnosti Microsoft OneDrive . Môžete tiež pristupovať k svojim kontaktom a posielať im e-maily alebo ich pozývať na stretnutia. Môžete dokonca zobraziť profily LinkedIn priamo z programu Outlook!

Rezervujte si stretnutia a spravujte plány

Tento nástroj produktivity od spoločnosti Microsoft môžete použiť aj na vytváranie nových stretnutí, rezervovanie konferenčných miestností a spravovanie odpovedí na pozvánky na stretnutia. Môžete tiež zdieľať svoje kalendáre a dokonca vidieť, či sú vaši kolegovia k dispozícii na schôdzku – vidíte tiež, či sú zaneprázdnení.

Zabudovaná bezpečnosť a inteligencia

Outlook tiež obsahuje vstavané zabezpečenie – kontrola spamu, bezpečnosť informácií a ďalšie. Podľa spoločnosti Microsoft prichádza aj so vstavanou inteligenciou, ktorá predvída vaše potreby.

Jedným z príkladov toho, ako vám inteligentná inteligencia môže uľahčiť život, je automatické pridávanie platieb účtov do vášho kalendára, aby ste nezabudli platiť účty.

Podpora viacerých zariadení

Nakoniec, pre túto sekciu môžete pomocou programu Outlook pristupovať k svojim e-mailom zo stolného počítača*, Mobilné aplikácie , Mac a Web .

*Klient Windows 10 sa dodáva ako balík Microsoft Office.

Bezplatná pošta pre Windows 10

Táto zóna S veľa písala o programe Microsoft Outlook. Táto posledná časť pojednáva o bezplatnom poštovom klientovi Windows 10, ktorý môže fungovať ako skvelá alternatíva.

Tento e-mailový klient nemusí byť taký robustný ako Outlook, ale má všetky funkcie, ktoré potrebujete v e-mailovom nástroji – vrátane e-mailu, kalendára, kontaktov a úloh.

Okrem toho môžete použiť aj Mail pre Windows 10 pre Gmail, Yahoo, iCloud a akékoľvek iné e-maily POP alebo IMAP. Kroky na jeho nastavenie nájdete v časti Nastaviť sprievodcu .

Dúfam, že tento Itechgude úspešne vysvetlil Microsoft Outlook? Tiež dúfam, že vám to pomohlo. Ak vám to pomohlo, zahlasujte Áno na otázku Bol tento príspevok užitočná nižšie.

Prípadne môžete položiť otázku, zanechať komentár alebo poskytnúť spätnú väzbu pomocou formulára Zanechať odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

ako pustiť položku do robloxu

Nakoniec, ak chcete získať viac e-mailových tech S zón, navštívte našu stránku Vysvetlenie nástrojov e-mailu a produktivity. Veľmi užitočná vám môže byť aj naša stránka Práca z domovskej stránky.