Ako opraviť nespúšťanie Steam - návod

Steam môže väčšinou odmietnuť otvorenie alebo spustenie. Môže k tomu dôjsť z mnohých dôvodov. Váš antivírus ho môže umiestňovať do zoznamu karantény alebo môže obsahovať poškodený súbor. Uviedli sme niektoré z riešení, podľa ktorých sa budete riadiť. Mali by ste začať s prvým riešením a postupovať nadol v poradí. Takže v tomto článku si povieme, ako opraviť Steam, ktorý sa nespustí - návod. Poďme začať!Môžete byť Epic a hádzať všetky bezplatné hry, ktoré chcete (vezmeme ich). Môžete byť Microsoft a pokúsiť sa vymyslieť všelijaké podivné metódy, ako si svoje hranie na PC nárokovať sami. Ale nikdy nebudete top Steam, že !. Pre ľudí, ktorí to s hraním na PC myslia vážne, naozaj nezostáva nič iné, ako si skutočne nainštalovať skvelý herný front Valve.Ak ale v prípade, že Steam prestane fungovať správne, alebo nebudete môcť platiť, alebo sa neotvorí vôbec, potom sa skutočne dostanete zo sveta herných dobrôt. Preto sa pozrite na množstvo opráv Steam, aby ste sa uistili, že sa tak nestane.Ak PayPal nefunguje

K dispozícii je praktická funkcia, ktorá hladko spája PayPal a Steam, čo umožňuje rýchly a ľahký nákup hier pomocou populárnej platobnej platformy. Niekedy sa však tento odkaz môže pokaziť a dostanete správu, že si nemôžete kúpiť požadovanú hru.para sa nespustíV takom prípade je najlepšie, ak odpojíte Steam od PayPalu a začnete odznova.

Kliknite na ikonu svojho profilu v pravom hornom rohu Steam a potom klepnite na Podrobnosti účtu. Na novej obrazovke v časti História a história nákupov stlačte Odstrániť vedľa podrobností o službe PayPal.Zvláštne je, že tu nemôžete znova iba pridať PayPal ako spôsob platby. Ak chcete znova pridať PayPal, musíte pri nákupe hry ísť k pokladni a v rozbaľovacej ponuke spôsobu platby zvoliť PayPal.Zadajte svoje podrobnosti a dúfajme, že sa tým vynuluje odkaz na Steam-PayPal, vďaka čomu sa dostanete hore a znovu spustíte.

Spustite SteamAko správca | para sa nespustí

Začnime s najjednoduchším riešením, ktoré sa používa na spustenie služby Steam ako správcu systému. Tým sa zabezpečí, že neexistujú žiadne problémy so zabezpečením ani s povolením, ktoré by nejako bránili Steamu v otváraní alebo aby niektoré hry v Steam rovnako fungovali správne.

Na jednej strane môžete jednoducho kliknúť pravým tlačidlom myši na odkaz Steam na ploche a kliknúť na príkaz Spustiť ako správca. Ak ale chcete, aby Steam fungoval vždy ako správca, môžete tiež prejsť do inštalačného adresára Steam (C: Program Files (x86) Steam) (predvolene). Potom kliknite pravým tlačidlom myši na spustiteľný program Steam a klepnite na Vlastnosti.

Ďalej začiarknite políčko Spustiť tento program ako správca a klepnite na OK. Steam bude teraz vždy bežať ako správca, pokiaľ sa sem nevrátite a neodškrtnete políčko.

Aktualizujte svoje ovládače GPU

Jeden zo známych dôvodov zlyhania služby Steam pri štarte skutočne súvisí s ovládačmi GPU. V priebehu rokov sa na strane AMD aj Nvidie vyskytlo veľa aktualizácií GPU, ktoré spôsobili, že Steam nefunguje správne. A je tiež možné, že nejaký čudný výskyt počas aktualizácie GPU spôsobil, že prestal hrať pekne aj so Steamom.

Aktualizácia ovládačov GPU by teda mala byť jednoduchým procesom, ktorý sa vykonáva buď prostredníctvom GeForce Experience (Nvidia), alebo Radeon Settings (AMD). Stačí skontrolovať dostupnosť aktualizácií v ktorejkoľvek aplikácii a potom stiahnuť najnovší ovládač.

Ak chcete vrátiť späť ovládač GPU, musíte prejsť na oficiálnu stránku ovládača Nvidia alebo AMD. Potom vyhľadajte a stiahnite verziu ovládača, ktorý je len jeden alebo dva za tým, ktorý práve používate.

ZmenaClientRegistry.blob | para sa nespustí

Ak vám malé metódy riešenia problémov nefungujú, potom môžeme vyskúšať ešte jednu metódu a až potom sa rozhodneme vymazať niektoré súbory a priečinky a tiež aktualizovať Steam.

 • Úplne ukončite Steam a tiež ukončite všetky úlohy, ako je uvedené v riešení vyššie.
 • Potom prejdite do svojho adresára Steam. Predvolená hodnota je
  C:Program FilesSteam.
 • Teraz vyhľadajte ClientRegistry.blob
 • Premenovanie súbor do „„ ClientRegistryold.blob “.
 • Reštart Sparujte na páre a povoľte opätovné vytvorenie súboru. Dúfajme, že aj váš klient bude fungovať podľa očakávaní. Ak to stále nefunguje, postupujte podľa týchto krokov uvedených nižšie.
 • Potom prejdite späť do svojho adresára Steam.
 • Potom vyhľadajte Steamerrorreporter.exe
 • Spustite aplikáciu a tiež reštartujte Steam, aby ste skontrolovali, či funguje správne.

Opraviť chybový kód: -107

Možno si to neuvedomujete, ale klient pre stolné počítače Steam skutočne používa Chromium, ľahkú open-source verziu prehliadača Google Chrome, ktorá funguje rovnako. To v skutočnosti znamená, že Steam môže podliehať rovnakým chybám ako bežný webový prehliadač. To zahŕňa obávaný chybový kód: -107, chybu protokolu SSL.

para sa nespustí

Riešenie tohto problému môže byť skutočne jednoduché: najskôr sa uistite, že používate najnovšiu verziu systému Windows. Ďalej prejdite na svoje nastavenie dátumu a času v aplikácii Nastavenia systému Windows a potom prepnite dve možnosti na Automatické vypnutie a opätovné zapnutie času.

Ďalším možným riešením je odstrániť súbor klientov verzie beta a potom sa vrátiť k stabilnému zostaveniu Steam, ak ešte nie ste pripojení. To nás vedie vlastne k ďalšiemu bodu.

Odstrániť súbor klienta verzie beta para sa nespustí

Ak používate beta zostavenie Steam alebo ak ste spustili beta zostavenie Steam kedykoľvek v nedávnej pamäti, vždy existuje mierne riziko, že Steam nebude fungovať. Beta verzie sú koniec koncov menej stabilné ako úplné „stabilné“ verzie, čo je cena, ktorú zaplatíte za to, že sa budete hrať s najnovšími funkciami.

Takže ak sa nachádzate v tejto situácii a Steam sa nespustí, musíte beta klienta deaktivovať bez toho, aby ste sa dostali do Steam. Ak to chcete urobiť, prejdite do priečinka balíkov v adresári Steam (štandardne C: Steam balíček) a odstráňte súbor s názvom beta.

Nepodarilo sa načítať SteamUI.dll

Jedným z najbežnejších problémov v službe Steam je obávaná chyba Steamui.dll, pri ktorej Steam nedokáže nájsť súbor DLL, ktorý potrebuje na otvorenie. Existuje aj niekoľko možných riešení.

Pri obrátení nášho predchádzajúceho tipu môžete Steam presvedčiť, aby si myslel, že súčasná verzia Steam, ktorú používate, je beta. Ak to chcete urobiť, prejdite do inštalačného priečinka Steam (predvolene je to C: Program Files Steam) a potom nájdite Steam.exe. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a potom klepnite na Vytvoriť odkaz.

Pravým tlačidlom myši kliknite na odkaz, kliknite na príkaz Vlastnosti a potom do poľa Cieľ pridajte -klient beta klient_kandidátujte koniec cieľového adresára. Takže v mojom prípade bude celé políčko čítať:

'C:SteamSteam.exe' -clientbeta client_candidate

Vymažte medzipamäť aplikácie | para sa nespustí

V priečinku appcache vo vašom adresári Steam je uložených veľa údajov o vašich aplikáciách a nastaveniach Steam. V podstate si pamätá malé detaily pri každom otvorení služby Steam. To zaisťuje, že pri ďalšom spustení služby Steam budú veci fungovať o niečo rýchlejšie. Veci sa však tiež môžu pokaziť. Môže to nesprávne zapamätať veci, ktoré môžu byť príčinou neotvorenia služby Steam.

Ak to chcete napraviť, skúste odstrániť priečinok appcache. (Nebojte sa, toto sa znova vytvorí pri nasledujúcom otvorení služby Steam.)

Najskôr zamierte do svojho adresára Steam (C: Program Files (x86) Steam), potom skopírujte a prilepte priečinok appcache na bezpečné miesto (pre každý prípad). Keď to urobíte, môžete v priečinku Steam odstrániť priečinok appcache a potom znova spustiť Steam. Ak to funguje dobre, môžete ísť a odstrániť pôvodný zálohovaný priečinok s aplikáciami, pretože na jeho mieste bude vytvorený nový zdravý.

Dočasne vypnite antivírusové aplikácie / brány firewall para sa nespustí

Je známe, že antivírusové aplikácie alebo brány firewall majú problémy s klientom Steam. Ak to chcete vylúčiť, dočasne vypnite antivírus alebo bránu firewall. Skontrolujte tiež súbory karantény antivírusového softvéru, či sú antivírusovým programom blokovaní klienti Steam alebo niektoré z jeho požadovaných súborov.

Pozor: Zmeňte nastavenie antivírusu alebo brány firewall na svoje vlastné riziko, pretože tento krok spôsobí, že váš počítač bude rovnako odolný voči vírusovým, podvodným alebo škodlivým útokom.

 • Vypnite antivírus.
 • Potom vypnite bránu firewall.
 • Teraz spustite Steam ako správca a skontrolujte, či funguje bez problémov alebo či nefunguje. Potom nezabudnite povoliť antivírus alebo bránu firewall. Ak funguje normálne, pridajte výnimku pre klienta Steam aj v nastaveniach antivírusu alebo brány firewall.

Dúfajme, že teraz môžete klienta Steam používať bez akýchkoľvek problémov. Ak nie, zvážte vypnutie pretaktovania GPU.

Skontrolujte, či parný server nefunguje para sa nespustí

para sa nespustí

Ak sa niečo pokazí, inštinkt vás môže prinútiť vytrhnúť si vlasy, prekliatie šťastia a tiež začať hľadať ťažké riešenia toho, o čom si myslíte, že spolu s počítačom musí byť hrozným a potenciálne smrteľným problémom.

Nerobte to vlastne. Úplne prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je skontrolovať, či sú servery Steam nefunkčné. To sa môže stať, keď dôjde k údržbe alebo k nejakému problému, ktorý spôsobí výpadok. Najlepšie to urobíte, nech ste kdekoľvek na svete, kdekoľvek Steamstat.us , ktorá poskytuje podrobné informácie o zaťažení servera, o tom, ktoré servery sú zapnuté atď.

Prejdite na tento web a zistite, či má problém váš regionálny server. Ak je to tak, možno si na to budete musieť počkať. Ak nie, tak čítajte ďalej.

Po otvorení služby Steam sa nič nestane para sa nespustí

Steam je vo vašom počítači rozdelený na niekoľko samostatných procesov, čo mu pomáha pracovať pekne a tiež hladko. Väčšinu času, keď sa pokúsite otvoriť Steam, môže to spôsobiť menšiu chybu, keď sa proces spustí vo vašom počítači. Na ploche alebo v oblasti oznámení sa však para skutočne nezobrazuje. Skúsite to otvoriť znova, ale doslova sa nič nedeje.

Môže to byť spôsobené tým, že sa začal proces Steam, ale časť, ktorá sa zaoberá zobrazovaním Steam UI, nie. Ak sa vám to stane, kliknite na Ctrl + Shift + Esc. V Správcovi úloh klepnite na Viac podrobností vľavo dole, ak to ešte nie je vybrané. Potom prejdite nadol v zozname Procesy, pokiaľ sa nedostanete na Steam - Steam Bootstrapper, Client Service, WebHelper a tak ďalej. Pravým tlačidlom myši kliknite na všetky procesy Steam, ktoré tu vidíte, a klepnite na Ukončiť úlohu.

Keď už nie sú otvorené ďalšie procesy Steam, skúste znova otvoriť Steam a malo by to fungovať.

wbu znamená v chate

Urobte trik na rýchlu opätovnú inštaláciu | para sa nespustí

Ak všetko zlyhá a Steam sa stále neotvára, existuje rýchly spôsob, ako ho znova nainštalovať, pričom všetky svoje predvoľby a hry zostanú nedotknuté. Vo svojom inštalačnom priečinku Steam odstráňte všetko okrem Steam.exe, steamapps a používateľských údajov . Potom dvakrát kliknite na Steam.exe a nechajte ho znova nainštalovať. (Ak chcete, aby sa váš nový priečinok Steam nainštaloval kdekoľvek na vašom PC, môžete tiež presunúť Steam.exe, steamapps. A tiež používateľské údaje na iné miesto, skôr ako to urobíte.)

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám párom páči, že článok nespúšťate, a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Kompletná recenzia na alternatívy Kodi