Recenzia OnePlus 5T: Rozpoznávanie tváre, prémiový dizajn

15. október 2021 51 Názory Oneplus 5T Review Rozpoznávanie tváre, 189 pomer strán 8.2Odborné skóre Oneplus 5T Review: My Take

Oneplus 5T obsahuje niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré nájdete na iných vlajkových telefónoch vydaných v roku 2017. Vyznačuje sa prémiovým kovovým telom pri zachovaní portu pre slúchadlá. Nechýba ani väčšia 6,1-palcová obrazovka, prvá svojho druhu pre značku Oneplus. Oneplus 5T navyše podporuje rozpoznávanie odtlačkov prstov a tváre a zároveň poskytuje celodennú výdrž batérie.

Dizajn, rozmery a hmotnosť8Funkcie displeja9Funkcie fotoaparátu8Životnosť batérie a doba hovoru8Možnosti a výkon úložiska7Bezpečnostné funkcie a senzory9 PLUSY
 • 1. Displej s pomerom strán 18:9
 • 2. Výkon vlajkovej lode za prijateľnú cenu
 • 3. Prémiový dizajn
 • 4. Čítačka odtlačkov prstov a odomykanie tvárou
ZÁPORY
 • 1. Displej je stále Full HD
 • 2. Žiadne rozšíriteľné úložisko
 • 3. Nie je odolný voči vode
OnePlus 5TOnePlus 5T$298,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Možno ste už počuli o Oneplus 5T, ale potrebujete o ňom viac informácií, tu to máte. Táto recenzia Oneplus 5T obsahuje všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete.V tejto recenzii budem diskutovať o Oneplus 5T v oblastiach, ako je dizajn, displej, fotoaparát, úložisko, senzory a batéria. Po diskusii každej sekcie ohodnotím výkon Oneplus 5T na stupnici 10.

Na konci tejto recenzie budete oboznámení s Oneplus 5T, dostatočne na to, aby ste sa rozhodli, či si zaslúži byť vaším ďalším telefónom.Prehľadávať témy príspevkovRecenzia Oneplus 5T: Moje prvé myšlienky

Recenzia Oneplus 5T: Moje prvé myšlienky

OnePlus 5T bol uvedený na trh sotva 5 mesiacov po svojom súrodencovi – OnePlus 5 . To bola dobrá správa pre budúcich zákazníkov nového vydania.

Tí, ktorí už vlastnia predchádzajúce vydanie, však boli z rýchleho sledu trochu sklamaní. Tento pocit je opodstatnený vzhľadom na to, že OnePlus 5T ponúka niekoľko vylepšených špecifikácií, pričom sa drží rovnakej cenovky ako OnePlus 5.OnePlus 5T teda nevyzerá ako inovácia OnePlus 5, ale ako náhrada, ktorú je ťažké ignorovať. Za cenu OnePlus 5T stojí 219,00 dolárov, ale táto cenovka platí v októbri 2021, keď sme aktualizovali tento článok.Teraz, keď poznáte cenu, poďme sa dozvedieť viac o OnePlus 5T.

Prehľad dizajnu, rozmerov a hmotnosti Oneplus 5T

Prehľad dizajnu, rozmerov a hmotnosti Oneplus 5T

OnePlus 5T ponúka prémiový dizajn s kovovým telom, ktoré pôsobí pevne. V čase uvedenia na trh bol dostupný len v polnočnej čiernej farbe.

Teraz však máte na výber pútavejšie farby, ako je červená a biela. Biele modely sú len čiastočne biele, pretože neexistujú žiadne biele obrazovky.

Obrazovka, náraz fotoaparátu, kolískové ovládače hlasitosti a tlačidlo napájania sú teda čierne.

Prvý rozdiel medzi OnePlus 5T a OnePlus 5 je zrejmý už spredu. OnePlus 5T má väčší 6,2-palcový displej v porovnaní s 5,5-palcovým jeho predchodcom.

Okrem toho má OnePlus 5T čierny horný a spodný rám, ktorý je tenší ako u predchodcu. Tenšie rámy si vyžiadali určité zmeny v dizajne, ako je presunutie tlačidla odtlačkov prstov/domov preč spredu dozadu.

Na spodnom ráme OnePlus 5T teda nie je nič, ovládacie prvky navigácie sú na obrazovke tesne nad spodným rámom. Medzitým sa na hornom ráme nachádza predná kamera, slúchadlo, ako aj senzor priblíženia a okolitého svetla.

zaznamená 3 dostane marshmallow

Ak prejdeme na pohľad zozadu, kovová zadná časť je mierne zakrivená, vďaka čomu je v rukách dobre vyvážená. Zistili sme tiež, že zadná strana priťahuje odtlačky prstov, hoci OnePlus tvrdil, že na povrchovú úpravu používa vrstvu proti odtlačkom prstov.

Dobrou správou je, že odtlačky prstov sa dajú ľahko zotrieť. Navyše môžete investovať do puzdra, aby ste si ušetrili stres. Našťastie sa Oneplus 5T dodáva s priehľadným silikónovým puzdrom.

Okrem toho, rovnako ako jeho predchodca, aj Oneplus 5T má v ľavom hornom rohu horizontálny hrbolček fotoaparátu. V porovnaní s OnePlus 5 sú však okraje vyhladené jednotnejšie s okolitým telom.

Okrem toho vedľa fotoaparátu uvidíte LED blesk, ktorý pomáha vytvárať jasnejšie nočné snímky. Ďalej na zadnom paneli uvidíte snímač odtlačkov prstov a pod ním je logo Oneplus.

To je asi tak všetko, čo nájdete na zadnej strane Oneplus 5T, teraz si povieme niečo o bokoch, vrchu a spodku. Pri pohľade spredu je na pravej strane tlačidlo napájania, ktoré možno použiť aj na uzamknutie obrazovky.

Okrem toho je tu aj zásuvka na SIM kartu umiestnená nad tlačidlom napájania. Zásobník SIM obsahuje dve nano SIM karty a možno ho vysunúť pomocou nástroja na vysunutie.

ako nastaviť afk kanál v nesúlade

Na ľavej strane je kolískový ovládač hlasitosti, ako aj posúvač upozornení. Posuvník upozornení uľahčuje prepínanie medzi tichým režimom, režimom Nerušiť a režimom zvonenia.

Vrchná časť Oneplus 5T je prázdna. V spodnej časti sa nachádza 3,5 mm konektor pre slúchadlá, nabíjací port USB Type-C a mriežky reproduktorov.

Čo sa týka rozmerov a hmotnosti, Oneplus 5T meria 156,1 x 75,0 x 7,3 mm a váži 162 g.

Hmotnosť je vynikajúca, pretože spadá do hmotnostného rozsahu preferovaného väčšinou používateľov smartfónov. Náš výskum odhalil, že väčšina používateľov mobilných telefónov uprednostňuje telefón s hmotnosťou od 140 g do 170 g.

V porovnaní s predchodcom je Oneplus 5T vyšší a širší, no zachováva si rovnakú hrúbku. Konkrétne predchodca – Oneplus 5 má rozmery 154,20 x 74,10 x 7,25 mm.

Oneplus 5T je tiež ťažší ako Oneplus 5, ktorý váži 153 g.

Bohužiaľ, OnePlus 5T nie je odolný voči vode a nemá žiadne hodnotenie IP. To znamená, že telefón by ste nemali používať v daždi alebo v blízkosti vodných zdrojov.

Na záver ohodnotím OnePlus 5T osem v tejto sekcii preskúmania dizajnu a rozmerov.

Prehľad funkcií displeja OnePlus 5T

Ďalším podstatným rozdielom medzi OnePlus 5T od jeho predchodcu je veľkosť obrazovky. OnePlus 5T je vybavený 6,01-palcovým AMOLED displejom, zatiaľ čo jeho predchodca má veľkosť obrazovky 5,5-palca.

Je pôsobivé, že OnePlus 5T bol prvým smartfónom OnePlus, ktorý prišiel so 6,01-palcovým displejom. To je dobrá správa pre milovníkov veľkých obrazoviek.

Podľa môjho názoru je veľkosť obrazovky ideálna na hranie hier a sledovanie filmov. Aj keď výskum ukazuje, že ideálna veľkosť obrazovky preferovaná väčšinou používateľov je medzi 5 až 5,5 palca.

Okrem toho je AMOLED displej OnePlus 5T pôsobivým počinom, pretože obrazovky AMOLED majú vynikajúce kontrastné pomery. Okrem toho je známe, že AMOLED displeje spotrebúvajú menej energie v porovnaní s konkurenčnou technológiou – IPS LCD – umožňuje, aby batéria telefónu vydržala dlhšie.

Okrem toho OnePlus 5T sleduje trend z roku 2017 väčšiny vlajkových telefónov, ako sú iPhone X, LG V30 a Samsung Galaxy S8. Tieto vyššie uvedené telefóny vrátane OnePlus 5T majú pomer strán 18:9 namiesto štandardu 16:9.

To znamená, že na obrazovke OnePlus 5T si budete môcť prezerať viac obsahu bez posúvania. Jedna vec, ktorá posúva OnePlus 5T o krok za svojimi vlajkovými súpermi, je rozlíšenie.

Podobne ako jeho predchodca, OnePlus opäť zostal s rozlíšením Full HD s rozlíšením 1080 x 2160 pixelov a hustotou pixelov 401 PPI. Medzitým jeho súperi ponúkajú 2K obrazovky, ktoré poskytujú lepšiu kvalitu zobrazenia.

Našťastie, napriek tomu, že sa nemôže pochváliť 2K displejom, OnePlus 5T stále ponúka jasné živé farby a ostré videá. Navyše, ak vezmeme do úvahy cenový rozdiel OnePlus 5T oproti jeho vlajkovým konkurentom, môžeme súhlasiť s tým, že ide o férovú dohodu.

OnePlus navyše obsahuje režim zobrazenia slnečného svetla, ktorý pomáha detekovať drsné svetelné podmienky a podľa toho reguluje jas obrazovky.

Čo sa týka odolnosti a odolnosti, OnePlus 5T ju má. Obrazovka je vyrobená z Corning gorilla Glass 5, ktoré zabraňuje jej poškriabaniu a ľahkému prasknutiu.

Na záver ohodnotím OnePlus 5T deviatkou v tejto sekcii recenzie displeja.

Prehľad funkcií fotoaparátu OnePlus 5T

Čo sa týka fotoaparátu, OnePlus 5T nesklame. Zachováva si 16 MP predný fotoaparát s clonou ƒ/2,0 rovnako ako jeho predchodca.

K dispozícii je tiež predný blesk, ktorý pomáha vytvárať jasnejšie selfie pri slabom osvetlení. Celkový výkon prednej kamery je celkom pôsobivý.

Okrem toho má OnePlus 5T duálny zadný fotoaparát s rozlíšením 16 MP a 20 MP. 16 MP senzor má 1,12-mikrónový pixel, zatiaľ čo 20 MP senzor má 1-mikrónový pixel.

Okrem toho majú oba snímače fotoaparátu rovnakú clonu f/1,7 a ohniskovú vzdialenosť 27,22 mm.

OnePlus tvrdí, že zhoda ohniskových vzdialeností oboch fotoaparátov povedie k lepším portrétnym záberom. Pôsobivo robí OnePlus 5T lepšie zábery pri slabom osvetlení ako jeho predchodca – OnePlus 5.

Okrem toho má Oneplus 5T a Inteligentná pixelová technológia OnePlus . Táto funkcia funguje zlúčením štyroch pixelov do jedného, ​​čím sa zlepší kvalita a zníži sa rozmazanie a šum.

Celkovo zadné kamery robia slušné zábery pri dobrom svetle. Zábery v interiéri však bývajú trochu hlučné a zablatené.

Okrem toho bola vylepšená aplikácia fotoaparátu na Oneplus 5T, ktorá obsahuje niektoré ľahko použiteľné ovládacie prvky gest. Keď už hovoríme o ovládaní gestami, potiahnutím prstom nahor môžete vybrať režimy fotoaparátu.

Napríklad, keď je telefón v profesionálnom režime, môžete tiež prejsť prstom nadol a vyvolať rýchle nastavenia. Profesionálny režim je užitočný na manuálne nastavenie vecí, ako je vyváženie bielej, zaostrenie, rýchlosť uzávierky, ISO a jas.

To vám poskytne úplnú kontrolu nad výsledkom vašich záberov.

Ďalšie gesto zahŕňa posúvanie zľava doprava, čím sa dostanete do režimu videa. Posunutím sprava doľava sa medzitým dostanete do režimu na výšku.

Keď už hovoríme o režime portrétu, môžete získať ostrejší objekt a zároveň rozmazať pozadie. Je to skvelé na to, aby sa objekt stal hlavným ohniskom a zároveň rozostrilo pozadie, ktoré by mohlo rušiť pozornosť.

Tieto gestá uľahčujú používanie aplikácie fotoaparátu jednou rukou. Ďalšou zaujímavosťou na OnePlus 5T je, že môžete dlhým stlačením čítačky odtlačkov prstov nasnímať obrázok, čo je intuitívne a jednoduchšie na používanie najmä pri fotení selfie.

Čo sa týka nahrávania videí, Oneplus 5T vám umožňuje nahrávať videá v rozlíšení 1080p pri 30 alebo 60 fps.

Nakoniec ohodnotím Oneplus 5T osem v tejto sekcii recenzie fotoaparátu.

Preskúmanie výdrže batérie a doby hovoru OnePlus 5T

Preskúmanie výdrže batérie a doby hovoru Oneplus 5T

OnePlus 5T sa dodáva s 3 300 mAh nevyberateľnou batériou. Má uspokojivú kapacitu batérie, nie som však prekvapený, že batéria nie je vyberateľná.

To znamená, že nie je možné vymeniť zlú batériu sami. Navyše nie je možné vymeniť vybitú batériu za plne nabitú.

OnePlus 5T si zachováva rovnakú kapacitu batérie ako jeho predchodca a keďže má väčšiu obrazovku, obávame sa horšieho výkonu batérie. OnePlus však sľúbil, že batéria poskytne až 33 hodín a 35 minút hovoru 3G.

Aby sme určili, či je tvrdenie OnePlus pravdivé alebo sa blíži pravde, zvážime test batérie vykonaný PCMag.

Test zahŕňal typické každodenné činnosti, ako je streamovanie videí, čítanie, odpovedanie na e-maily, hranie hier a chatovanie na sociálnych sieťach. V dôsledku toho bol Oneplus 5T schopný poskytnúť až celý deň výdrže batérie.

skryť zoznam priateľov v pare

V porovnaní s vlajkovými loďami, akými sú iPhone 8 Plus a Razer Phone v kategórii batérií, je OnePlus 5T lepší výkon. Výkon batérie však mierne zaostáva za Samsungom Galaxy S8 Plus a Huawei Mate10 Pro.

Našťastie má OnePlus 5T funkcie Technológia nabíjania prístrojovej dosky Oneplus r. Ide o technológiu rýchleho nabíjania, ktorá zaisťuje rýchle dobitie batérie.

Trvá len 30 minút na dosiahnutie približne 60 % výdrže batérie a približne 1 hodinu 10 minút na dosiahnutie 100 %. Na dosiahnutie tohto výkonu sa OnePlus 5T dodáva s nabíjačkou Dash.

Používanie bežnej nabíjačky bude mať za následok pomalší čas nabíjania.

Na záver v tejto časti recenzie ohodnotím výkon batérie Oneplus 5T na osem.

Možnosti úložiska OnePlus 5T a prehľad výkonu

Oneplus 5T sa dodáva v dvoch konfiguráciách vnútorného úložiska. Telefón si môžete kúpiť so 64 GB alebo 128 GB. Žiaľ, bez ohľadu na to, ktorý model si kúpite, vďaka OS a predinštalovaným aplikáciám získate menej ako 64 alebo 128 GB úložného priestoru pre vaše osobné použitie.

Žiaľ, nie je tu možnosť rozšírenia úložiska prostredníctvom SD karty. Vystačíte si teda iba s dostupným interným úložiskom, ktoré je dosť obmedzujúce.

Lepšie povedané, 128 GB modely sa zdajú byť dostatočné pre väčšinu používateľov. Používatelia ľahkého úložiska si môžu vybrať modely s kapacitou 64 GB.

Nakoniec ohodnotím Oneplus 5T siedmimi v tejto sekcii recenzie úložiska.

Prehľad bezpečnostných funkcií a senzorov OnePlus 5T

Smartfóny zažili v priebehu rokov veľký technologický pokrok. Dosiahli výpočtový potenciál osobných počítačov.

Koniec koncov, označujeme ich ako inteligentné zariadenia kvôli ich schopnosti vykonávať úlohy, ktoré bežné mobilné zariadenia nedokážu. Tieto smartfóny vykonávajú komplexnú škálu činností, ktoré pomáhajú zlepšiť používateľskú skúsenosť.

Tie sú umožnené použitím senzorov. Senzory sú malé komponenty, ktoré umožňujú smartfónom detekovať zmeny v okolitom prostredí.

Následne senzor hlási zistenú udalosť do procesora, ktorý následne poskytuje odpoveď.

Pre možnosti zabezpečenia má Oneplus 5T snímač odtlačkov prstov na autentifikáciu odtlačkov prstov. Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na zadnej strane, kde je dobre dostupná.

Našťastie je rýchly pri registrácii odtlačkov prstov a odomykaní telefónu.

Okrem toho existuje aj možnosť rozpoznávania tváre na zabezpečenie vášho zariadenia. Je pôsobivé, že OnePlus 5T je prvým telefónom značky, ktorý obsahuje funkciu rozpoznávania tváre.

Ako sa očakávalo, funkcia rozpoznávania tváre pri OnePlus 5T nie je taká pokročilá ako pri iPhone X. Napriek tomu odvádza dobrú prácu.

Ak chcete spustiť funkciu rozpoznávania tváre, musíte dvakrát klepnúť na obrazovku alebo stlačiť tlačidlo napájania. OnePlus 5T rýchlo rozpozná autorizovanú tvár a odomkne telefón, trvá to len asi 0,4 sekundy.

prevodník koaxiálnej káblovej televízie na hdmi

Na rozdiel od iPhone X nefunguje rozpoznávanie tváre OnePlus 5T pri slabom osvetlení. Je to preto, že iPhone X má infračervenú kameru, ktorú OnePlus 5T nemá.

Funkcia rozpoznávania tváre sa používa iba na odomykanie telefónu a nie na citlivé aktivity, ako sú online nákupy a bankové aplikácie. Našťastie môžete na zabezpečenie citlivých údajov využiť čítačku odtlačkov prstov.

Okrem toho OnePlus 5T obsahuje ďalšie základné senzory, ako je akcelerometer, gyroskop, blízkosť a okolité svetlo. Oneplus 5T obsahuje niekoľko ďalších senzorov, ale tieto sú najdôležitejšie.

Senzory akcelerometra a gyroskopu spolupracujú pri určovaní orientácie telefónu a pri automatickom otáčaní obrazovky.

Senzor priblíženia medzitým rozpozná, keď počas hovoru držíte telefón blízko tváre, a vypne displej. Je to veľmi dôležité, pretože to zvyšuje výdrž batérie telefónu.

Ďalším dôležitým senzorom v OnePlus 5T je senzor okolitého svetla. Tento senzor určuje stupeň osvetlenia okolo telefónu a automaticky stlmí displej telefónu, čím sa minimalizuje spotreba batérie.

Po zvážení všetkých vecí ohodnotím Oneplus 5T deviatimi v tejto sekcii recenzií bezpečnostných prvkov a senzorov.

Recenzia OnePlus 5T: Často kladené otázky

1. Podporuje OnePlus 5T bezdrôtové nabíjanie?

Nie, Oneplus 5T nepodporuje bezdrôtové nabíjanie. Má kovové telo a nie sklo ako iPhone 8 a Samsung Galaxy S8. Navyše technológia bezdrôtového nabíjania funguje iba cez okuliare a nie kov.

2. Je OnePlus 5T odolný voči vode?

Nie, Oneplus 5T nie je odolný voči vode a nemá žiadne hodnotenie IP. Mohlo by to byť schopné prežiť nejaké striekanie vody, ale netlačte na svoje šťastie.

3. Je obrazovka OnePlus 5T odolná voči poškriabaniu?

Obrazovka Oneplus 5T je vyrobená z Corning gorilla Glass 5, ktoré je odolné voči poškriabaniu. Podľa JerryRigEverything – obľúbeného YouTubera známeho vykonávaním testov odolnosti na smartfónoch – bol OnePlus 5T schopný odolať škrabancom od mincí a kľúčov.

4. Ako dlho vydrží OnePlus 5T na jedno nabitie?

Oneplus 5T má 3 300 mAh batériu. Telefón vydrží celý deň pri vykonávaní každodenných činností, ako je streamovanie videí, čítanie a odpovedanie na e-maily, hranie hier a chatovanie na sociálnych sieťach.

5. Aký veľký je OnePlus 5T?

OnePlus 5T má rozmery 156,1 x 75 x 7,3 mm, vďaka čomu je o niečo širší a vyšší ako jeho predchodca – OnePlus 5. Oneplus 5 meria 154,2 x 74,1 x 7,25 mm. Okrem toho má OnePlus 5T veľkosť obrazovky 6,1 mm.

6. Koľko stojí OnePlus 5T?

V čase, keď sme túto recenziu aktualizovali v októbri 2021, OnePlus 5T začína na cene 219 dolárov.

7. Aký starý je OnePlus 5T?

OnePlus 5T bol vydaný v novembri 2017, takže v októbri 2021, keď sme aktualizovali túto recenziu, má OnePlus 5T asi 4 roky.

8. Má OnePlus 5T AMOLED displej?

OnePlus 5T má 6,01-palcový AMOLED displej s rozlíšením Full HD (1080 x 2160 pixelov). Displej má hustotu pixelov 401 PPI a pomer strán 18:9.

9. Aké kamerové senzory sa používajú na OnePlus 5T?

OnePlus 5T je vybavený 16 MP predným fotoaparátom s clonou ƒ/2,0 rovnako ako jeho predchodca. K dispozícii je predný blesk, ktorý pomáha vytvárať jasnejšie selfie pri slabom osvetlení.

Okrem toho má OnePlus 5T duálny zadný fotoaparát s rozlíšením 16 MP a 20 MP. 16 MP senzor má 1,12-mikrónový pixel, zatiaľ čo 20 MP senzor má 1-mikrónový pixel. Okrem toho majú oba snímače zadného fotoaparátu rovnakú clonu f/1,7 a ohniskovú vzdialenosť 27,22 mm.

10. Je OnePlus 5T vhodný na hranie?

OnePlus 5T má procesor Qualcomm Snapdragon 835 s frekvenciou spracovania až 2,45 GHz. Oneplus 5T má tiež GPU Adreno 540.

Toto sú výkonné špecifikácie a OnePlus 5T dokáže plynulo spúšťať hry vrátane PUBG.

Recenzia OnePlus 5T: Moja posledná myšlienka

S OnePlus 5T značka odviedla fantastickú prácu, takže telefón môže priaznivo konkurovať iným vlajkovým lodiam roku 2017. Nemusí to byť najlepší výkon medzi svojimi konkurentmi, ale vzhľadom na jeho cenovú dostupnosť medzi ostatnými je to slušná voľba.

ako odstrániť všetky príspevky v značke na tumblr

Ponúka prémiový unibody kovový dizajn, konektor pre slúchadlá a 6,1-palcový displej. K tomu všetkému dostanete aj lepší fotoaparát ako jeho predchodca, celodennú výdrž batérie, odomykanie odtlačkom prsta a tvárou.

Našťastie nemusíte zarábať peniaze, aby ste získali tieto úžasné funkcie, pretože OnePlus 5T je v porovnaní s jeho konkurentom lacný. Ešte lepšie je, že OnePlus 5T stojí iba vtedy, keď sme túto recenziu aktualizovali v októbri 2021.

OnePlus 5TOnePlus 5T$298,00 Pozri Dohoda Podrobnosti

Dúfam, že vám táto recenzia OnePlus 5 pomohla? Ak vám recenzia pomohla, kliknite Áno to Bol tento príspevok užitočný? nižšie.

Môžete tiež skontrolovať tento produkt pomocou formulára Zanechajte odpoveď, ktorý nájdete na konci tejto stránky.

Pre viac recenzií smartfónov navštívte našu stránku Recenzie smartfónov. Veľmi užitočná môže byť aj naša stránka Špecifikácie smartfónu.

Referencie a ďalšie čítanie

 1. Recenzia Oneplus 5T – Techradar
 2. Displej AMOLED – Wikipedia
 3. Recenzia Oneplus 5T – Cnet
 4. Oneplus Dash Charge – Oneplus
 5. Recenzia Oneplus 5T – PCMag